Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Eylül '06

 
Kategori
Pazarlama
Okunma Sayısı
28969
 

Evde para kazanmak

Evde para kazanmak
 

Sizleri duyabiliyorum: Artık maaşla çalışmak istemiyorsunuz, geleceğe ilişkin kaygılarınız var, bir şeyler yapmanız gerektiğini düşünüyorsunuz.

“Evden çalışmak” yapılabilecek ticari girişimlerden birisi. Çünkü evden çalışabilmeniz için birçok fırsat mevcut. Örneğin ders verebilirsiniz, çeyiz satabilirsiniz veya çocuk bakabilirsiniz. Önemli olan sizin neyi yapmaktan hoşlanacağınız. Çünkü sevdiğiniz ve hoşlandığınız şeyi sahiplenecek ve en iyisini yapmaya çalışacaksınız.

Önce kendinize dürüst olmanız gerek. Nelerden hoşlanıyorsunuz?

*İnsanlarla bir arada olmaktan mı?
*Elle bir şeyler yapmak mı yoksa bilgisayarla çalışmak mı?
*Detaylarla uğraşmak mı yoksa yaratıcılığınızı ön plana çıkaracak bir şeylerle mi?

Şimdi en az 30 tane ilgilendiğiniz, sevdiğiniz, kendinize yakın bulduğunuz şeyi yazın. (30’a çok demeyin, deneyin)

Bir diğer yöntem ise yapmaktan en çok hoşlandığınız şeyi bir iş fırsatına dönüştürmeye çalışmaktır.

Karşılığı para olmasa bile sadece sevdiğiniz için yapabileceğiniz şeyler nelerdir?
Günün hangi saatlerinde ne kadar bu işe vakit ayırabilirsiniz? (Mevcut işlerinizi aksatmadan).

Şimdi arkadaşlarınızla bir araya gelin. Her ne kadar onlarla farklı bir hayatınız olsada, onlardna çok farklı yüklere sahip olsanızda her farklı bakış açısı farklı bir fırsat farklı bir ilham kaynağı olabilir. Beraber bir kahve için, yemeğe çıkın, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam yaratın.

Size fikirleriniz konusunda yardım etmelerini isteyin. Nasıl destek verebileceklerini sorun. Kendiniz için yeni bir şey yaparken onlarında sizin adınıza yeni bir şey yapmalarını size bir fırsat tanımlarını isteyin.

Arkadaşlarınıza şöyle diyebilirsiniz;

Evden bir şeyler yapmak istiyorum fakat ne yapacağımı kararlaştıramadım. Sen beni çok iyi tanıyorsun ne tip bir işi başarabilirim sence?
Şu anda yaptığım herhangi bir şeyi evden yapabileceğim konusunda bir fikrin var mı?
Benim doğal yeteneklerim, ilgi alanlarım, hobilerim hakkında ne düşünüyorsun?

Arkadaşlarınız sizin projenizle ilgili çok pratik öneriler getirebilirler. Mutlaka çok iyi dinleyin ve teşekkür etmeyi unutmayın.

Herkes kendine daha iyi bir yaşam yolu yaratabilir. Karar verdiğiniz herhangi bir proje ile ilgili hemen çalışmaya başlayın ve olabildiğince vakit ayırın hemde detaylı olarak.

Yukarıda söylediklerimi biraz açmak istiyorum, tekrar okuyunca yetersiz geldi bana;

İlgi alanlarınız – Seveceğiniz işi yapın. Herkes diğerlerinden farklı yeteneklerle doğar. Sizde kendinizdeki yetenekleri ortaya çıkarın. Örneğin küçüklüğünüzden beri arabaları seviyor olabilirsiniz. Belkide orijinal araba aksesuaları yapan yada ithal eden bir küçük şirket bile açabilirsiniz. Yada arabalara yazı yazma, dövme yapma işini başlatabilirsiniz. Şimdi ilgi alanalarınızı yazın hangilerini evden yapabileceğinizi iyice düşünün.

Hobileriniz - resim yapmak, maketle uğraşmak yada program yazmak. Bunların her biri evden çalışmak için ciddi bir fırsat olabilir. Hobilerinizi, aynı hobiye sahip diğerleri ile önce fikir alışveriş ile başlayıp daha sonra yardım etme ve sonrasında bir şeyleri satmaya dönüştürebilirsiniz. Bu konuda bir kitap yazabilirsiniz.

Evde yapılan yemek, dikiş, nakış, örgü vb. mükemmel fırsatlardır. Aslında annelerimizin bedava yaptığı işlerin hepsi bir ev şirketi ürünüdür.

Bildiğiniz şeylerin üzerine gitmek – Zaten uzmanlaştığınız şeylerin varyasyonlarını yapabilirsiniz. Sekreter ödev yazma işi, öğretmenler okutman, grafikerler tabelacı vb. Geçmiş işlerinizde edindiğiniz becerileri düşünün.

Şimdi her ilgi alanınızla ilgili bir iş fırsatı düşünün ve bunları yazın. Bakalım neler çıkacak?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizde bu sitedeki ek iş imkanını değerlendirebilirsiniz. www.ekisarayanlar.com

halil yildirim 
 11.05.2010 13:25
 

merhaba ek iş yaparak çok para kazanmak isteyen bayanlar bana ulaşın....kayisiguzelim@hotmail.com lütfen işle ilgilenenler eklesin...

behiye ergenç 
 21.02.2010 13:41
 

Merhaba son 3 yıldır ev hanımıyım..Ülker'le ben de artık bir pazarlamacı oldum.Ülker DORE isimli firmasıyla hanımların yeni gözdesi, sadece hanımlara değil çeşitli ürünleriyle beylere de hitap ediyor...İş arayan tüm arkadaşlar, Ülker güvencesiyle yeni işiniz hazır. ulkerdore.blogspot.com/ Lütfen kayıt bırakın ve DORE kataloğuyla buluşun..

Ülker Dore 
 04.10.2009 15:17
 

MERHABA BEN SİZE KÜTAHYADAN YAZIYORUM.EV HANIMIYIM VE EVDEN BİR İŞ YAPMAK İSTİYORUM.İNTERNET ÜZERİNDENDE YÜRÜTÜLEBİLİR.AYRICA YEMEK VE HAMUR İŞLERİNDEN ÇOK İYİ ANLARIM.ACİLEN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.KÜTAHYADA BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ SÜREKLİ OLARAK YEMEK VE HAMURİŞİ İSTEYEBİLECEK YERLERİN ADRESLERİ VARSA EĞER YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.

seher uzakgören 
 07.01.2009 20:52
Cevap :
Benden nasıl böyle bir şey istersiniz? Yazımı lütfen tekrar okuyun. Ben size evden "neler" yapabileceğinizi yazmaya çalıştım, "sizne nasıl iş bulabileceğimi değil". Zaten önemli olan ihtiyacı olanıu bulmak, herkesin yaptığı hata müşteriyi beklemek. siz müşteriler iarayıp sorup bulacaksınız, önemli olan bu.  10.02.2009 18:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 578
Toplam yorum
: 604
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 5334
Kayıt tarihi
: 23.06.06
 
 

Superonline danışmanlık, İktisat Bankası' nda ilk palm bankacılığı uygulaması, 5 yıl Garanti E-Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster