Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '15

 
Kategori
Egzersiz
Okunma Sayısı
1602
 

Evde vücut geliştirme programında yapılan hareketler

Evde vücut geliştirme programında yapılan hareketler
 

KAS YAPMA HAREKETLERİ


Vücut geliştirme hareketleri kişilerin geliştirmek istedikleri bölgeler ile ilgili olarak yaptığı hareketleri kapsamaktadır. İnsanlar ihtiyaçlarına göre ve isteklerine göre farklı bölgelerindeki kaslarını geliştirmek isterler. Küçük yaşlardaki bir kişinin vücut geliştirmede yaptığı hareketler ile orta yaşlardaki bir kişinin yaptığı hareketler ve çalışma süreleri birbirinden farklı olabilir. Özellikle evde vücut geliştirme programı ile vücut geliştirme yapan kişilerin yaşlarına ve bedenlerine uygun bir şekilde hareketlerini yapmaları gerekir. Hareketlerin dışında vücut geliştirme yaparken dikkat edilmesi gereken farklı püf noktaları da bulunur. Vücut geliştirme her anlamıyla büyük bir disiplin isteyen bir spordur. Kişilerin hareket ve yemek yeme zamanları, beslenmelerine dikkat etmeleri ve su tüketimleri vücut geliştirme sporu için oldukça büyük önem taşımaktadır.

Evde yapılan hareketlerin belirlenmesi için öncelikle bu sporu yapmak isteyen kişilerin vücutlarının hangi bölgelerinin geliştireceklerini evde vücut geliştirme kapsamında belirlemeleri gerekmektedir. Kişiler zevklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak bacaklarının, pazularının, göğüslerinin, sırtlarının ve omuzlarının geliştirilmesini isteyebilirler. Tek seferde ayrı bölgeler için hareketler yapılabileceği gibi birkaç bölge için evde vücut geliştirme hareketleri de yapılabilir.

Birçok kişi tarafından geliştirilmek istenen bölgelerden bir tanesi göğüstür. Evde kas yapma programı içinde göğüs hareketlerini yapmak için dumbell, bar ve çeşitli ağırlıklara sahip olmak gerekir. Göğüs kaslarının geliştirilmesi için yapılacak olan hareketlerden bir tanesi dumbell ile göğüs ezmektir. Düz bir zeminde ya da sehpada uzanır halde iken ve ayakların yere basması ile yapılan bu harekette dumbelller yukarı doğru kaldırılır ve indirilir. Dumbell ile yapılan göğüs hareketlerinden bir tanesi de dumbellleri vücudun yan taraflarına doğru itmek ve çekmektir. Bu iki hareket düzenli bir şekilde yapıldığı sürede göğüs kaslarının güçlenmesini sağlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 7044
Kayıt tarihi
: 31.07.14
 
 

Mühendisim.  Kendimi geliştirmeyi ve hobilerimle uğraşmayı çok severim. Sürekli seyahat eden, bol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster