Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '21

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
30
 

Evdeki Yabancı

Hişşt yabancı söyle bana sen kimsin benim evde ne işin var öyle misin böyle misin... 90'larda büyüyen bir nesil için oldukça tanıdık olan bu dizi müziği muhtemelen şu aralar oğlumun beyninde yankılanıp duruyor :) Evimizin yeni üyesini abiyle kaynaştırmak,abiyi evdeki koşulların çok da değişmediğine çoğu şeyin eskisi gibi olacağına ikna etmek, en önemlisi ona olan sevgimizin asla azalmadığını ifade etmek, yaşından büyük soeumluluk yüklememek için oldukça büyük bir çabamız var şu aralar.

Sağdan sağdan iki yaş sendromu çarpıyorken soldan soldan da yeni aile üyesinin emmesi, kucakta gezmesi, geceleri çok yüksek sesle ağlayarak uyandırması çarpıyor dalga dalga Teo'ma. Alt komşumuza sabır,merhamet,anlayış ver Allah'ım dedirtecek MİNİ tepinme krizleri yaşanıyor. Külot bezler havada uçuşurken, Aden kızçenin emziği,tulumu,biberonu gün içinde hep mutfak çöpünü boyluyor. Anakucağı iki kardeş arasında dönüşümlü olarak kullanılırken, pişik kremi koltuk, parke ve saç parlatma amacıyla abi tarafından kullanılıyor.

Ee hiç mi güzel şey yok be mübarek diyecek olursanız bu süreçlerin tamamı kafanıza huninizi takınca çokça keyifli geçiyor.  Ayy ne tatlılar ya iyi ki de doğurmuşum sizi iyi ki de doğurmuşum şarkısı dilinize dolanıyor. Gün sonundan geriye çöpten tulum toplamak, ocakta emzik kaynatmak, aman dur daha kamyon oynayamaz diye abi elinden bebeği kurtarmak kalıyor. Ama öyle bir an geliyor ki abi bebeği mıncırır ve hatta yalarken birdenbire kardeşi ağlıyor diye sarıp sarmalayıp kucaklamaya çalışıyor yetmiyor minicik elleriyle kardeşinin sırtını sıvazlayıp pışpışlıyor. İşte o an gözyaşların içine içine ve biraz da dışına akarken o anlar dünyanın en güzel anıları olarak beynine kazınıyor. Ve her şeye rağmen yine olsa yine yaparımcı ruhun günü yorgun ama bir o kadar da mesut kapatıyor.

Not: İki numarayı düşünen herkese: Su ilk başta soğuk baya baya buz gibi ama çivileme dalınca çıkasınız gelmiyor vallahi.

#oglumteo

#kızımaden

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 30
Kayıt tarihi
: 04.05.21
 
 

Psikolog,içgüdüleriyle bebeğini büyütmeye çalışan kendi halinde bir anne ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster