Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '14

   
  Kategori
  Çalışma Yaşamı
  Okunma Sayısı
  41
   

  Evden çalışmak isteyenlere ipuçları

  Evden çalışmak isteyenlere ipuçları
   

  Bugünlerde etrafımda evden çalışmalarını yürüten insanların sayısı hızla artıyor. Özellikle her şeyin internet üzerinden halledildiği bu dönemde evden çalışmak oldukça popüler olmaya başladı. Ben ofis ortamında çalışıyorum fakat evden çalışmaya da bu aralar çok özeniyorum :) Tabi ki her şeyi bırakıp evden çalışmaya başlamak da o kadar kolay değil. Evden çalışmayı düşünenlerin veya çalışanların işlerini biraz olsun kolaylaştırmak için bir kaç ipucum var;
   
  Öncelikle öz disiplininiz yüksek olmalı. Normal mesai yapar gibi belli saatler içinde çalışmanızın başından kalkmamalısınız.
   
  Her hafta başında ve her gün, o gün için yapılacaklar listenizi planlayın ve bu plana sadık kalın. Ben evden yürüttüğüm iş olarak Blog'dan örnek verirsem her Pazar akşamı bütün hafta boyunca yazacağım konuları önceden belirlerim. Tabi ki gündeme ya da o gün yaşadığım olaylara göre bunlar değişebilir fakat o hafta yapacaklarım taslak olarak olsa bile bellidir.
   
  Diğer önemli konu; kendinize evde özel bir çalışma alanı yaratın. Bu alan küçük bile olsa size ve çalışmanıza özel kullanışlı bir alan olmalıdır. Kendime de bu aralar böyle bir alan planlıyorum ve uzun bir süredir home office fikirlerini araştırıyorum. Yatakta pijamalarla yazı yazmak ne kadar rahat ve zevkli olsa da sizi çalışmadan uzaklaştırır. Dikkatinizi tam anlamıyla vermeniz için yataktan çıkın pijamalarınızı değiştirin ve çalışma masanızda çalışın.
   
  Özellikle bilgisayarda çalışıyorsanız evin rahatlığından yararlanıp bir tarafta facebook diğer tarafta twitter’ı açmayın. Yalnızca çalışma kısmınız açık kalsın. Televizyonu kapatın. Kendinize belli saatler belirleyin ve bu saatlerde işinizin başında olmaya özen gösterin. Bu arada molalar vermeyi unutmayın. Planlı ve programlı olursanız evden çalışmanın ne kadar verimli olduğunu göreceksiniz. Acıkınca ev yemekleri yemek de cabası :)
   
  Sevgilerle..
   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 41
  Kayıt tarihi
  : 15.08.14
   
   

  1986 İstanbul doğumluyum. Bu aralar hem yükseklisans tezimi yazıyorum hem de kişisel blogumu geli..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster