Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '19

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
177
 

Evimizde Pozitif Enerji

      Evimiz kutsal sayabileceğimiz mekanlarımızdandır. Aile olgusu kültürümüzde çok önemli ve aile olmak için içinde yaşayacağımız bir eve ihtiyacımız var. Evlerimizde mutlu huzurlu vakit geçirmek için evimizin enerjisi de olumlu olmalı. Evimizin enerjisini olumlamak için yapmamız gereken şeyler var. Feng Shui öğretileri de bu konuda gayet güzel tavsiyelerde bulunuyor. Aslında biraz düşününce kendimizin de bulabileceği tavsiyelerde var.

       Yoğun iş temposundan gelip evde de boğulmamak için evimizi dinlendirici şekilde dizayn etmek, rahatlatıcı noktalara dikkat etmek çok yerinde olacak.

       Öncelikle duvarların boyasının beyaz ya da çok açık tonlarda olması daha rahatlatıcı. Eşyaların kombininde  tek renk yerine birbiriyle uyumlu renkler ya da perde, kırlent, halı gibi eşyalarda zıt renkleri de kullanmak eve daha canlı bir hava verecek.

        Antre evin önemli kısımlarından çünkü ilk giriş ilk intibayıı burası veriyor. Misafirlerimiz için  buranın temiz, düzenli ve hoş olması önemli zira tozlu, dağınık, kötü görünümlü antre kendimizi bile iter eve gireceğimiz gelmez.  Giriş olduğu için pozitif enerji de bu girişi kullanacak ve onu da kaçırmamak lazım.

       Az eşya olması evde rahat ve huzur için çok önemli. Yazar şair İsmet Özel “Kullanmadığımız her şey taştır” demiş. Kullanmadığımız eşyalarımızı temizleyip ihtiyacı olanlara vermek ya da ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere belediyelere ulaştırmak bizi hem fazla eşya yükünden kurtaracak hem de birilerini sevindirme mutluluğu yaşatacak.

     Eski, kırık, dökük, çatlak eşyaları atmayı da öğrenmeliyiz. Çatlak eşyalar mikrop tuttuğu gibi negatif enerji de tutar. Çünkü çatlamak ya da kırılmak için bir sertliğe maruz kalmıştır zaten. Yine kuru çiçekler toz ve de olumsuz enerji tutar onları da atmak gerekli. Plastik çiçeklerde toz tutar onları da ya sık sık temizlemeli ya da kullanmamalı.

       Mecburiyet yoksa  ikinci el eşya almamak lazım. Daha önce kullananların enerjileri o eşyalara sinmiş oluyor dolayısı ile o enerji  bizim evimize de geliyor. Ancak antika değerinde eşyalar, bakırlar, tablolar gibi eskiliği ile de kıymetlenen eşyalar için de negatif enerjileri varsa diye enerji temizlemesi yapılmasında fayda var.

       Sevmediğimiz birinden gelen hediye eşyayı, bizim için kötü anısı olan eşyayı da tutmamalıyız. Eşyaların bize hissettirdikleri çok önemli. Bize olumsuz  anıları hatırlatan eşyalar da negatif enerji taşır ve mutsuz olmamıza sebep olur. 

       Negatif enerjiden kurtulmak için evimizi düzenli olarak temizlemeliyiz. Tozlu kirli kısımlar çok fazla negatif enerji tutmakta. Evimizi her gün havalandırmalıyız. Yatak altlarını ya da etrafı hava akışını engelleyecek şekilde tıklım tıklım doldurmamalıyız. Sürekli temiz hava sirkülasyonu havadaki olumsuz enerjiyi de alıp götürür.

      Odalarda kaya tuzu ve ya  ametist taşı bulundurmak çok önemli. Kaya tuzu yoksa küçük bir tabağa koyacağımız  normal tuz da olur. Parça halindeki kaya tuzunu ya da ametist taşını toprakta gömülü bekleterek arındırmalıyız normal tuzu da döküp yenisini koyabiliriz.

         Çiçekler gerek canlı oluşları gerekse renk ve kokuları ile birer pozitif enerji kaynağıdırlar. Ancak çok daha etkili olanları evde bulundurmakta yarar var. Nasa’nın da yaptığı araştırma da rahatlatan çiçeklerden bazıları Paşa çiçeği, Areka, Yelken çiçeği üstelik bu çiçekler yatak odasında bile bulundurulabilir çünkü gece de oksijen üretiyorlar.

          Evde Kuran dinlemek negatif enerjiyi uzaklaştırır ve pozitif enerjiyi arttırır. Üzücü olmayan müzik dinlemek de evimize olumlu enerji verir. Çok yüksek sesli olmayarak rahatlatıcı müzikler hem evimize hem de bize iyi gelecektir. Tütsü yakmak, adaçayını tütsü olarak yakıp evde dolaştırmak negatif enerjiyi uzaklaştırıp evimizin pozitif enerjisini arttırır. Lavanta kaynatıp kokusunun evi dolaşması da negatif enerjiyi uzaklaştırır.

          Evimiz en mahrem, en özel yaşam yerimiz olduğu için kaliteli bir hayat için evimizin enerjisini de pozitif olarak yükseltmek bize çok çok iyi gelecektir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 389
Kayıt tarihi
: 22.05.11
 
 

37 yaşındayım. Çankırı'da doğdum. Yurt dışında yaşadım. Evliyim ve 2 çocuğum var. A.Ü Turizm-Otel İş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster