Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '19

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
41
 

Evimizin Sağlık Elçileri

Evimizin Sağlık Elçileri; Gaziantep, Bursa, İstanbul,  Çanakkale, İzmir, Eskişehir ve Kayseri'den sonra Ankara'ya geliyor. 
 
Toplantı, Ankara'da Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi'nde 15 Kasım 2019 Günü saat 12:30'da, Balçiçek İlter'in sunuculuğu ve moderatörlüğü ile gerçekleştirilecek.
 
Dr. Özlem Cankurtaran'ın griple ve  Prof. Dr. Duygu Yazgan Aksoy'un diyabetle ilgili önemli bilgileri vereceği toplantıya ünlü tiyatro sanatçıları Nilgün Belgün ve Hamdi Alkan'ın yanısıra, Mavianne bloğunun yazarı Fatma Erdem katılım sağlayacak.
 
(Evimizin Sağlık Elçileri’nin ilk toplantısı 18 Kasım 2018’de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin'in katılımı ve Balçiçek İlter’in sunumu ile gerçekleşti.)
 
ÇABA Derneği, uzun yıllardır ülkemizin ihtiyaç duyulan her bölgesine yardım götürmek, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve çocuklarımıza umut olmak için çalışıyor. Evimizin Sağlık Elçileri ile evin karar vericisi konumunda olan kadınları, sağlıkla ilgili doğru bilgilenme, hastalıklardan korunma ve aile sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. 
 
Toplantılarda ayrıca katılımcıların da soruları aydınlatıcı bir şekilde cevaplandırılıyor. Evimizin Sağlık Elçileri kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde düzenlediği  toplantılar sonunda tüm katılımcılara Evimizin Sağlık Elçisi sertifikası veriliyor.
 
Her evin bir sağlık elçisi olması için ÇABAlıyoruz!
 
Her şeyin başı sağlık diye yola çıkan ve Türkiye'nin dört bir yanında düzenlediği toplantılar ile ayrıca sosyal medya kanalları ile 'sağlıkta bilinçlenme'yi hedefleyen Evimizin Sağlık Elçileri; Sağlık Bakanlığı'nın ve Belediyelerin de desteğiyle bu sağlık kampanyasını yürütüyor.
 
Hastalandığımızda ilk başvurduğumuz kişi olan annelerimizin doğru bilgilendirilmesi, sağlık okur yazarlığının artırılması sayesinde farkındalık yaratılması amaçlanan bu eğitici toplantılara ünlüler de destek oluyor ve kendi sağlıklarını nasıl yönettiklerini anlatıyor. 
 
Ben de bu projeye "Evimin Sağlık Elçisi" olarak destek veriyorum. Sizi de 15'inde bizimle olmaya davet ediyorum.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 300
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 886
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Çevre Mühendisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. 2 erkek çocuk annesiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster