Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
570
 

Evlat, her yaşta evlat

Evlat, her yaşta evlat
 

" Cumartesi günü İstanbul' da ineceğim. Saat 19.45 te istanbul-Konya uçağına biniyorum " dedi. Evde bir telaş bir heyecan... Annem pişireceği yemekleri listeledi hemen. Şunu sever bunu sever...

Cumartesi mesai bitip eve vardığımda 3-4 tencere yemek piştiğini görüyorum. "ooo! Bugün benim için çok özenmişsin anne" diyorum, gülüyoruz. "Gelsin ağbin, yemeği beraber yiyelim" diyor. Beklemek sıkıcı oluyor ve çay demliyorum. Saat 20.00 ye gelirken babam acele etmeye başlıyor. Çaylarımızı yarım bırakıp evden çıkıyoruz. Asansöre binince aynı anda düğmeye basmaya çalışıyoruz. "Bu ne heyecan, tamam ben hallederim" diyorum.

Arabayla hava alanına yol alırken gökyüzünde yanıp sönen ışığı ile uçağı görüyorum. "işte uçak gelmiş" diyorum. İçimden "hoşgeldin" diyorum, sevinç ve burukluk bir arada.

Babam söyleniyor "evden çıkamadınız, geç kaldık" diyor. "Yok baba, biz havaalanına varıncaya kadar uçak iner" diyorum ama babam yinede söyleniyor.

Böyle anlarda hep yol bitmek bilmez, bitmiyor. Havaalanı girişinde uçağında iniş yaptığını görüyoruz. Uçağı gördebileceğimiz bölüme gidiyoruz. Uçaktan yolcular indiğini görüyoruz. Camdan el sallıyoruz ve Hemen yolcuların çıkış yapacağı yöne doğru ilerliyoruz, bekliyoruz. "2005 Temmuz ayından beri görmüyoruz" diyorum. Annem ağladı ağlayacak. "Geliyor" diyor annem.

Önce babama sarılıyor sonra anneme. Annem, önce sarılıyor sonra tutuyor saçlarından, kokluyor saçlarını. "Kurban olurum sana oğlum, kokunu çok özlemişim" diyor. Heyecan yerini gözyaşına bırakıyor.

Bebekte olsa 3 çocuk babası da olsa anne ve babalar için hiç değişmiyor. Evlat her yaşta evlat

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evlat; anne ve baba için hiç büyümeyen yavru... gözünüz aydın hoş gelmiş sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 07.03.2007 14:58
Cevap :
Çok teşekkür ederim Meral Hanım. Sağlıcakla kalın.  07.03.2007 15:12
 

İnsanların sevdiklerini özlemesinin en güzel yanı , özlemlerinin giderildiği andır. Birde "gözünüz aydın "denmesidir. "Göünüz aydın" sevgiyle kalın.. kendinize iyi bakın

Mehmet EREN 
 02.03.2007 1:14
Cevap :
Çok teşekkür ederim Mehmet Bey. sağlıcakla kalın. :))  02.03.2007 15:30
 

Özleten benim galiba :))) Diğer taraftan ne kadar uzakta olursan ol, arkanda var olan gücüve güveni hissetmek de güzel... Sizede gözünüz aydın bu arada... Sevgiyle...

Barış 
 27.02.2007 11:15
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Darısı Barış'ın anne ve babasının başına :))) Mutlu kal.  27.02.2007 12:37
 

Annelerin babaların söylediği bir söz var kaç yaşında olursanız olun siz bizim gözümüzde hala çocuksunuz...Değişmez bir gerçek bu...Selamlar sevgiler.

Sema CURUK 
 27.02.2007 11:07
Cevap :
Özellikle anneler, evlatları çocukken bestesini yapıp söyledikleri ninnileri evlat kaç yaşına gelirse gelsin hala söylüyorlar. (Annem de yapıyor) Yorum için çok teşekkür ederim Sema Hanım sevgilerimle...  27.02.2007 12:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 210
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4260
Kayıt tarihi
: 16.11.06
 
 

Konya'da yaşıyorum, mühendisim. Ben fazla konuşmayan, daha çok dinlemeyi seven biriyim. Her zaman bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster