Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '09

 
Kategori
Fotoğraf
Okunma Sayısı
756
 

Evleniyoruz düğünümüz var

Evleniyoruz düğünümüz var
 

Her gülüş geleceğe bırakılan mirastır. Yüzünüz gülsün yeter.


Evleniyoruz, Düğünümüz var, Sizleri de bekleriz.

Davetiyeler dağıtılmış. Tüm organizasyon tamam. Tüm misafirlerimiz yerlerini almışlar. (Gelin damat) bizi bekliyorlar. Müzik eşliğinde içeri giriyoruz. O an birçok şey aklımdan geçiyor. Bir gözüm misafirlerde bir gözüm damatta bir gözümle kendimi kontrol ediyorum. İlk dansımıza başlıyoruz. Misafirler pür dikkat bizi odaklanmış; nasıl gözüküyorum. Havai fişekler patlamaya başladı. Her şey tasarladığımız gibi mi? Kalbim güm güm atıyor. Gülmeyi unutmuşum. Fotoğrafcımız bizi uyarıyor.

-Gülümser misiniz.

Parlayan flaş ışıkları heyacanımı biraz daha artırıyor. İnsanın yüreğinde küçük de olsa donma noktası oluşuyor. Zaman içinde misafirlerin bize eşlik etmesiyle bu donma eriyip kayboluyor. Fotoğrafcımızın zaman zaman:

-Bakar mısınız gülümseyiniz.

Uyarılarıyla flaşı sık sık patlıyor. Etrafımızda pervane gibi dönüyor. Düğün sonuna kadar flaş patlıyor. İyi mi çıktık, kötü mü çıktık merak şimdiden sardı beni.

Fotoğafcımın ‘’Her gülüş geleceğe bırakılan mirastır. O anı yakalamak bizim işimiz. Yüzünüz gülsün yeter.’’ Kuralı ile çalıştığını bilmek beni biraz olsun rahatlatıyor. Mutlu günümüz. Biz; bizi en iyi, mutluluk içinde ifade etmeliydik. Mutluluğumuz yüzümüzden okunmalı. Kamera karşısında, hayattaki gerçek rolümüz bu olsa gerek.

Her gülüş geleceğe bırakılan mirastır. Yüzünüz gülsün yeter..

(''Gelin – Damat'')

Muammer DENİZ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok etkileyici bir söz ve anlatım olmuş. Elinize sağlık. Ben de yazına fotoğraf anlatımıyla katkıda bulunayım. Kendileri adlı kitabı okurken Tarık Dursun şöyle söylüyor; Bana sorarsanız insan kendini en iyi biçimde albumlarda bulur. Bu yüzden fotoğrafı kim bulmuşsa, onu saygıyla selamlıyorum. Bir resim annemin, albumdaki fotoğrafların bence iki kusuru var. Hızla sararıyorlar ve yansıttıkları insanlarını hiç yaşlandırmıyorlar." diyerek totoğrafı anlatmaktadır. Fotoğraf sanatına saygı duymaktayım. Kolay gelsin... Sevgiler, Nabide Kılınç, Yerkesik

Nabide Kılınç 
 31.01.2009 15:22
Cevap :
Bu günlerimizi yarınlara taşıyan albümlerimiz en değerli hazinelerimizdir. Objektife nasıl baktığımız da önem taşır. Teşekkürler.  02.02.2009 9:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 713
Kayıt tarihi
: 09.01.09
 
 

Muammer DENİZ 1963 Yerkesik doğumlu, çocukluğunu Yerkesik'te yaşayıp lise yıllarında Muğla'yı tan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster