Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1239
 

Evlenme programları kaldırılsın.

Evlenme programları kaldırılsın.
 

 Bugün televizyon yayınları ile ilgili bir yazı yazmayacaktım aslında.O kadar çok konu var ki yazacak. Sabah kalkar kalmaz ünlü Reza Zarrab'ın A.B.D de tutuklandığı haberini aldık. Bir kaç dakika sonra da Belçika'nın başkenti Bruksel'deki patlamalar gündeme oturdu. Önce havalimanında sonra metro istasyonunda meydana gelen ve bir çok kişinin yaralanmasına , kaybına sebep olan bu patlamalar dehşet verici.

 Bir kaç gün önce İstanbul'da gerçekleşen patlama ve kayıplarla zaten perişan olmuştuk. Bütün bu menfi olaylar yaşamımızı öylesine kötü etkiledi ki milletçe topyekün depresyona girme durumundayız.

 Ben de bu kadar kötü olayı bir yana bırakıp günlerdir kafamı kurcalayan bir başka konuyu yazmaya karar verdim bugün.

 Gündüz saatlerinde televizyon açmıyorum hiç Yapacak bir şey bulamasam da,canım çok sıkılsa da televizyon açmıyorum. Zira gündüz saatleri televizyon çok zevksiz programlarla dolu. Bütün kanallarda öğle saatlerine kadar ya yemek programı ya da sağlık programları var. Ymek programlarını izlemek istemiyorum. Çünkü fazla yemek programı seyretmek iştahı açıp, dietimi bomama sebep oluyor. Sağlık programları ise Kişiyi evhama düşürerek ruh sağlığının bozulmasına sebep oluyor. Tanıdığım bütün doktorlar,  kitaplar veya televizyon yayınlarında anlatılanlara göre kendinize hastalık teşhisi koymayın hata edersiniz uyarısında bulunuyor.

 Benim asıl değinmek istediğim bütün kanallarda öğle saatlerinden sonra yayınlanan evlilik programları , gelin evi konulu yayınlar:

 Canım çok sıkılıp televizyon açtığımda zapping yaparken karşılaştığım ve bir kaç dakika bile sabredemediğim bu saçma programları kimler izler anlamıyorum.

 Evlilik programlarındaki kişiler gerçek midir yoksa oyuncu mudur bilmiyorum.Ben bu kişilerin kurmaca bir senaryonun oyuncuları olduğunu sanıyorum. Zira hiçbir akıllı uslu kişi bu şekilde bir evlilik kurmayı düşünmez.

 Bir başka saçma program da yeni evli bir takım genç kadınların toplanıp sırası ile birbirlerine çeyizlerini, ev eşyalarını düğünlerini gösterdikleri bir yayın. Buraya kadar anladık da niye herkes birbirini aşağılıyor bu programda onu anlayabilmiş değilim.

 Çok detaylı seyretmediğim için fazla bilgim yok bu programlar hakkında. Sadece çok saçma ve yıpratıcı olduklarını anlıyorum bu yayınların.

 Anlayamadığım bütün kanalların sanki anlaşmış gibi bu tür programları yayınlaması aynı saatlerde. Bu tür yayınların bu kadar sık yayınlanması ülkem insanını iyice cahil ve aptal yerine koymak diye düşünüyorum. Bizler çok daha kaliteli ve düşündürücü yayınlara layığız aslında.

Umarım kanal yöneticileri de izleyicilerin bu sancısını hisseder ve yayınlar istenen kalitede  gelişir.

Şahin ÖZŞAHİN, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu programlarda birlikte olanların sonradan ilişkileri hiçte iyi sonuç vermiyor. Mutluluklar diliyorum.

Şahin ÖZŞAHİN 
 23.03.2016 17:47
Cevap :
Gerçekten bu programlara katılıp evlenen oluyor mu yoksa düzmece mı anlayamadım. Bana biraz senaryo gibi geliyor. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla  23.03.2016 20:02
 

Evlenme programları komik ve yersiz bence de kaldırılmalı.İnsanlara hiç bir şey vermiyor.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 22.03.2016 13:26
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sevgili Nahide Hanımcığım.İyice aptal yerine konduğumuzu hissediyorum bu programları da görünce. Size güzel günler diliyorum. Artık bu şartlarda nasıl güzel günlerimiz olacaksa. Sevgi ve selamlarımla  22.03.2016 17:07
 

Ülkem insanları izliyor zaten o programları hemde ayıla bayıla ağızları bir karış açarak izliyorlar. Bundan birkaç ay önce anneme uğramıştım akşam iş çıkışı, gel karşı komşu çay demlemiş birer bardak içer çıkarız sende görmüş olursun dedi. Neyse annemin hatırına peki dedim, içeriye geçtik amanınn oturur oturmaz daha hoş beş etmeden bir girdiler evlilik programlarından, aman şu bunu istemiş halbuki diğeri daha iyiymiş, falanda falan.. Öğlen izledikleri programın etkisinden çıkamamışlar, akşamda hala konuşuyorlar.. Vayyy dedim canım ülkem insanları..Vaziyet bundan ibaret.. Sevgiler, selamlar..

Selda Çakmak 
 22.03.2016 12:00
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sevgili Yazarım. Anlayamadığım izleyenler gerçek mi sanıyorlar bu programlardaki olayları.Yoksa kurgu olduklarını biliyorlar da dizi seyreder gibi eğleniyorlar mı. Ben insanımıza ne verirsek onu alacağımıza inanıyorum. Ülkem insanı çok daha kaliteli ve akıllı programları hak ediyor.Ben demiyorum her an belgesel seyretsinler ama ayni anda eğlenceli ,öğretici harika programlar yapılabilir. Size de yazılarınızda başarılar dilerim. Sevgi ve saygılarımla  22.03.2016 17:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1027
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster