Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
321
 

Evli birine âşık olunca ne yapılır? bence duygular karşılıklıysa ondan alın ona verin

Evli birine âşık olunca ne yapılır? bence duygular karşılıklıysa ondan alın ona verin
 

Ortada gerçek bir aşk varsa evli olmak bile mazeret değildir. “Unutsun” Niye unutayım ya! Ben aşkımı bulmuşum, o da beni bulmuş. Evlilik dediğin kâğıttan ibaret, ayrılsın bana varsın.
 
Yani evli kadın/erkek demek her şey bitti demek mi? Böyle bir şey yok. Hayatının bir döneminde karar almış, biriyle böyle bir beraberlik yapmış. Hâşâ Allah mı elinden tutup götürdü, sen artık bununsun dedi? Evli denilen kimselerin önleri açıktır, istedikleri zaman ayrılıp başka birine gidebilirler.
 
Evliliğin amacı mutluluktur. Mutlu olmak için de sevdiğinle evlenmek zorundasın. Aile kutsiyeti hikâye.
 
Peki, böyle olmasın da nasıl olsun? Evli birine âşık olana Güzin abla “unut bu aşkı” diyor. Allah’tan ben Güzin abla değilim. Böyle bir şey olur mu ya! Ne demek unut bu aşkı. İnsanlar bu yüzden canına kıyıyor. Seven sevdiğini alacak arkadaş, başka şekli yok.
 
Ya da aralarında gizli ilişki olsun (ki öyle olur herhalde) Niye gizli ki? Birbirlerini seviyorlarsa açık olsun. Gizli ilişki ahlaksızlık. Sonra belki aldatma, cinayet… Yazık değil mi insanlara!
NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayırdır;))

Selda Çakmak 
 15.11.2016 23:55
Cevap :
Biraz imalı yorum gibi geldi bana. Aşk olsun arkadaşını tanımıyor musun.Ama iyi yaptın, bazen böyle iğne batırmak gerekiyor.Hani erkek milleti, aklındaysa aklını almak için!  16.11.2016 13:19
 

mutlak ve muallak kader diye bişey var ..konu ne olrsa olsun bazen biz seçeriz bazende seçiliriz..kaderle uğraşmak yerine sorumlulk almayı deneseniz daha az mutsuz olursunuz..hayatta bana göre sorumluluk alanlar ve alamayanlar vardr..alamayanların şikayet etmeye hakkı olmamalı..mümkünse tercihinizi bekar insanlardan yana kullanın..evlenmiş ayrılmış insanların tahammül sınırları bekarlar gibi değildir..bazen bardağı taşıran son damlada arkalarına bile bakmadan giderler..

savas barka 
 15.11.2016 11:47
 

Merhaba Kerim Bey..."Evlilik", belediye başkanının görevlendirdiği bir kişi" tarafından gerçekleştiriliyor da; "boşanmak" işine neden devlet el koyuyor?..."Yasak aşkların" yaşanmasının bir nedeni de bu olabilir mi? Selamlar.

cdenizkent 
 14.11.2016 13:12
Cevap :
Söylediğinizin gerçekten üzerinde durulması gerekiyor...  15.11.2016 19:07
 

Kerim kardeş! Evlilikte zina olmaz. O evlilik yürümüyorsa ayrılırlar taraflar başkasını seviyorsa evlenirler.Selamlar mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 14.11.2016 10:39
Cevap :
Ben de bunu diyorum zaten.Selamlar.  16.11.2016 12:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6192
Toplam yorum
: 15200
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster