Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '13

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
10259
 

Evli birisiyle bilerek cinsel ilişkiye girerseniz ne olur?

Evli birisiyle bilerek cinsel ilişkiye girerseniz ne olur?
 

milliyet com.tr. den alıntıdır.


İlginç bir ülkeyiz hem de üzerinde araştırmalar yapılacak kadar ilginç. Bültene giren haber şöyle:

Eşi tarafından aldatılan kadın dava açıyor. Boşanma nedeni kabul edilen zina suçunu işleyen kocadan boşanıyor. Daha sonra dava açan kadına mahkeme 'kocanın zinası nedeniyle' kişilik haklarının zedelendiği sonucuna vararak 12 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmediyor.

ALDATILAN KADIN SEVGİLİDEN DE TAZMİNAT İSTİYOR

Kadın bununla yetinmiyor ve "Kocamın evli olduğunu biliyordu, o halde beraber oldu. Kişilik haklarıma bu davranışıyla kadın da saldırdı" diyerek tazminat istiyor. Ankara 3'üncü Aile Mahkemesi eşinin sevgilisinin de kadına tazminat ödemesine hükmediyor.

YARGITAY ÇOK İLGİNÇ BİR KARAR VERİYOR.

Temyiz incelemesini yapan Yargıtay 4'üncü Hukuk Dairesi; "Kişilik haklarını zedeleyen aldatma eylemini kocası işlemiş, sevgilisi de bu eyleme iştirak etmiştir. Bu durumda davacı kadın 12 bin TL tazminatı ister kocasından isterse onun sevgilisinden tahsil edebilir. Tahsil edilecek miktar 12 bin TL'den fazla olamaz" diyor.

Yalnız yargıtay'ın kararında hem aldatan kocadan hem de onun sevgilisinden ayrı ayrı tazminat alınamayacağı belirtildi. Yargıtay bu gerekçelerle Ankara 3'ncü Aile Mahkemesi'nin kararını düzelterek onadı.

Ceza kanununda zinanın kısmen suç olmaktan çıkartıldığı (hapis cezası kaldırılmıştı) 2003 yılından bu güne kadar bu konuda verilmiş en ilginç karar.

Ağlanacak halimize gülen bir insan yapısıyla ilginç ülkeyiz.

Evli birisiyle zina edenleri engeller mi? İlerleyen zamanda göreceğiz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yargıtayın kararı güzel olmuş. Ama öyle bir adalet temelimiz var ki. Aldatanın sağlam bir dayısı varsa değil tazminat ödemek, aksine tazminat bile alabilir. İlginç bir ülke burası. Dünyanın en büyük adalet sarayını yaptık ama adaletimiz yok saygılarımla.

ugur Kaplan 
 30.12.2013 10:46
Cevap :
Yeni yılınız mutluluk huzur ve sağlıkla dolu dolu olsun.Saygılarımla  30.12.2013 14:38
 

cok şaşırdım

Teknolocin 
 28.12.2013 19:45
Cevap :
Kimliksiz yorum yazabildiğinize göre ya hackersiniz ya da yetkili? Neye şaşırdınız? Yargıtay'a mı? Davayı açana mı? Aile mahkemesi kararına mı? Yoksa bendenizin yazdığına mı? Yine de saygılarımla iyi seneler.  02.01.2014 23:22
 

Sanırım Yargıtayın bu yönde verdiği ilk karar davası.Şimdiye kadar kişilik zedelenmesi yönünde bir karar çıkmamıştı.Aslında davanın hem getirisi hemde götürüsü var.Getirisi erkek için; Zina'da yaparım,paramıda öderim türünden.Götürüsü ise parası olmayanın ne yapacağı.Belki toplumda biraz düzelme görülürde.Kadınlarımız evli erkeklere dokunmayıp, yuvayı bölmüş olmazlar.Selamlarımla.

çalıkuşu 
 28.12.2013 10:55
Cevap :
Sanmam efendim. Görüşlerinizde haklı yönler varsa da... Bu eğitimin alınması ve ahlak meselesi. Bir kez daha vurgulamakta yarar var Yargıtay kararı çok zekice...Yorumunuz için sağ olun. Saygılarımla  28.12.2013 15:17
 

Parası olan rahat rahat zina yapabilecek ha (!)

Metin Kebabı 
 28.12.2013 5:15
Cevap :
Bir bakıma ona çıkıyor, çok küçük bir farkla.Saygılarımla  28.12.2013 15:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 808
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster