Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
398
 

Evliliğinizi sıradan olmaktan kurtarmak elinizde

Evliliğinizi sıradan olmaktan kurtarmak elinizde
 

Uzun bir evlilik yaşıyorsanız, zaman içinde ilginin, tutkunun azaldığını hisedebilirsiniz. Tekrar eski günleri getirmek elinizde. Nasıl mı? Önerilerimize kulak vererek...

Evlilikte başarılı bir ilişkiyi yürütmek her iki çiftin birlikte gerçekleştirebileceği bir şey. Tabi bunun yanında aşkınızın da ilk günler gibi olması için üzerinize düşenleri yapmalısınız.

Eğer evli olduğunuz kişi doğru kişiyse, paylaşımlarınız fazla, anlaşmazlıklarınız azsa ve de fiziksel bir uyumunuz varsa bu hiç zor değil.
    İstatistiklere göre, bir çift günde ortalama 2.5 saati beraber geçiriyor. Bunun çoğu ise televizyon başında ve sofradaki vakitler. Bu ilişkiye başladığınız günleri düşünün. Kendinize sorun: “Onunla yeterince zaman geçiriyor muyum?” Eğer geçiremiyorsam bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?” Evet birlikte olduğunuz zamanı nasıl değerlendiriyorsunuz? Unutmayın, harcadığınız zamanda ne yaptığınız, harcadığınız zamanın miktarından daha önemlidir. Yani aynı evde olmak, beraber olmak anlamına gelmez. Eşinizi şaşırtacak ufak sürprizler hazırlayın.
    Mutluluğunuz için fedakarlıkta bulunmak elbette gerekli Ama kişiliğinizden ödün vermeden.
    Kendinize sorun... İlk zamanlar gibi zaman ayırıyor muyum ona? Kendime bakıyor muyum yoksa alışkanlık haline geldi diye kendimi bırakmış mıyım? Unutmayın erkekler bakımlı kadınlardan hoşlanır. Bunun için arada bir saç şeklinizi değiştirin mesela. Ya da giyiminizi... Arada sırada eşinizin cebine ufak notlar koyun, onusevdiğinize dair. Bu hem erkek, hem kadın için geçerlidir. Eşinizin nelerden hoşlandığını gerçekten biliyor musunuz? Onu daha iyi tanımaya çalışın. Sevdiği sevmediği şeyleri not alın... Aşka bakış açınızı sorgulayın birlikte. Aynı şeyleri düşünüyor musunuz acaba? Kendinize ve birlikteliğinize hedefler koyun, hayatınızda ufak değişiklikler yapın. Ertelemeyin. Her şey zamanında güzeldir, anlamlıdır Birlikte paylaşımlarınızı arttırın. Mesela birlikte yürüyüş yapın, yemek yapın, sinemaya gidin. Birbirinize nefes aldırın. İsteklerinizi dayatarak değil, güzellikle anlatın. Birbirinizi sorgularken kırıcı olmayın. Ortak noktalar belirleyin. Romantik anlarınızı geçiştirmeyin. Birlikte mum ışığında bir yemek ya da birlikte televizyon karşısında sarılarak film izlemek gibi. Temastan kaçınmayın. El ele tutuşmak bile elektriği arttıracaktır aranızdaki... Onu övün abartmadan... Bilhassa erkekler övülmekten çok hoşlanır.
    Kavgalarınızı yatağınıza giderken orada bırakın, sonra gene devam edersiniz. Aranızdaki tutkunun azalmasına izin vermeyin. Özellikle hanımlar... fiziğin sevgi de o kadar önemli olmadığını düşünüp kendinizi bırakmayın. Her zaman formda olun.

http://www.turkiyeinternette.com/haber/4371-kadin-erkek-evliliginizi-siradan-olmaktan-kurtarmak-elinizde.html

TİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş tebrik ederim.

masumgüzel 
 13.11.2009 8:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster