Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1690
 

Evlilik

Bu köşede çok zaman siyaset, ekonomi gibi gündemde olan konularda yazıp duruyoruz. Bu yazılarım kiminizin hoşuna gidiyor, kimi de beğenmiyor, tenkit ediyor, belki de hakarete varan sözlerle tepkisini aslında kalitesini gösteriyor…

Köşe yazarı tarafsız, her konuda yazı yazabilmeli derim. Kendi iç duyguları, siyasi tercihleri ne olursa olsun, zamanında bunlardan sıyrılıp dünyaya bakışı, eğitimi, yaşının verdiği olgunluk varsa çevresini iyi gözlemlemeli ve bunları dürüstçe okurlarına aktarmalıdır.

Bu girişten sonra bu gün canım ciddi konulardan ziyade romantik bir konuya konuşmak, düşüncelerimi aktarmak istedim..

Evlilik…. ve Aşk…

İkisi yan yana gelince güzel oluyor değil mi ?

Evlilikte aşk ,aynı havayı solumaktan zevk almak demektir.. Ama evlilik sadece aşk değildir… Giysileri ütülü, güzel kokulu saçları taralı, dişlerini fırçalamış, güler yüzlü adamı veya kadını sevmek kolaydır..

Evlilikte aşk; diz yapmış pijamalarla kanapede yastıklara sarılıp sızmış adamı bile şefkatle okşayabilmektir…

Ayni insanı sabahın köründe uykudan uyandırdığınızdaki en sinirli hali ile kabullenmek, ayni tuvaleti bir dakika arayla kullanabilmektir..

Halıya süt dökdüğünüzde eşiniz hiçbir şey olmamış gibi, gülerek size laf yetiştiriyor,”Bebeğim sütünü mü döktün” diyebiliyorsa inanın bu evliliği kimse ( Bilhassa kaynanalar dahi ) yıkamaz..

Evde oturdukları koltukların yeri bile kolay değiştirilmez.. Değiştirmek için uzun bir söz düellosuna hazır olmak gerekir…

Tanımadığınız akrabaları sevebilmektir evlilik..

Eğer evlilikte eve yemek pişirecek, ütüyü yapıp dolabı düzenleyecek, bir anne olacak, evde hiç kavga olmayacak sanılıyorsa, O kadının saçlarının darmadağın olduğu ve adamın geceleri hiç terlemediği, düzensiz olduğu her şeye karıştığı gibi menfi şeyler düşünüyorsa, zaten beklenti iyi bir evlilik değil Türk filimlerindeki mutlu aile tablolarını beklemektir.

Eğer bunlara katlanamazsan hiç konuşma bırak bu işi, ayrıl git..

Burada iş hep beraber olmak hissidir.. Mutfaktan gelen tabak sesi onun evde olmasının huzuru olmalı, ev arkadaşlığı, sırdaşlık, ayni konulardan zevk almak, ayrı kökenlerin birleşmesi, başı hatırlanmayan bir akrabalık ilişkisidir evlilik…

Evlilik,görev haline gelen alışkanlıkların ağırlığı altında ezilmeye başlarsa bu iş bir yerde kopar..

Evlilikte aşkı korumak gerekir. Emek verin , yorulun, terleyin, anlayışlı olun, daha da çok fedakar olun.. Göreceksiniz evliliğiniz hep taptaze kalacaktır..

Gelecek günler de hep iyi olacaktır..

Sevgi ve hoşgörü her zaman galip gelsin…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster