Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
5837
 

Evlilikte aşk neden biter?

Evlilikte aşk neden biter?
 

Biz insanlar neden severiz hiç düşündünüz mü? Ya da neden aşık olduğumuzu düşünerek evleniriz? Biri cıkar karşımıza tanımadığımız, daha önce geçmişimiz olmadığı biri ama nedense geleceğimizi onunla geciririz, mezara birlikte gireriz.

Karşımızdaki insan bizi mest ediyordur ilk başta, onu severiz isteriz. Benim olsun deriz. Saklarız kimimiz, kimimiz de bırakırız, isterse gider isterse kalır diye ama hep kalsın isteriz, gitmesin hiç diye umut ederiz. Severiz çünkü: onunla EVLENMEK isteriz, tenine dokunmak, onunla uyanmak isteriz. Kokusu güzel gelir bize ancak ancak bunlar birkaç sene içinde!!

Sonra hayat denen bir kara kedi vardır sevginin arasına giren. Sabah işe gidilir, işten gelinir yemek yenir uyunur. bu kısır döngüdür: Kadın işten gelir, kocaya yemek hazırlar, koca yemeğini yer, televizyona bakar, kadın bulaşıkları yıkar, sonra yatarlar... sabah kahvaltı herkes işe ve akşam yine aynı gece.

İşte aslında adam kadın bana hizmet etsin, ev işlerini görsün diye evlenir. Peki kadın sevdiği için mi? Hayır o da iki ayaklı hayvanların saldırısından korunmak için, evladını korumak için evlenir.

Acımasızlık benim yaptığım. O yüce kuruma aileye yaptığım bir hakaret belki ama farklı acıdan baktığınızda bu yüce kuruma; sizce ben HAKSIZ MIYIM?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınızı biraz geç okudum aslında; çünkü çok geç gördüm :-( tabi bu sizin düşünceniz.bir bayan olarak ben bu şekilde düşünmüyorum.erkekler,kadın bana hizmey etsin veya kadınların bu hayatta korunma ihtiyacnıdan dolayı evlenmeleri..bu az bi oranda kalıyor bence..sonuçta kimse yanlız kalmak istemez ve gerçekten hayatını birisiyle paylaşmak,geçirmek ister...diye düşünüyorum. çevremde görüyorum aşık olup evlenen..sadece evlilikte şu oluyor:belli bir zaman sonra aşk bitiyor;ama sevgi ve saygı kalıyor.bu da geçici değil,hayat boyu sürebiliyor..saygılarımla.

gizem sever 
 30.07.2007 23:17
Cevap :
Evet şu yaşamakta olduğumuz 2 ile başlayan binli yıllarda ne kadın erkeğe ne de erkek kadına muhtaç. Bu yazım geçmiş baz alınarak kaleme alınmıştı. Ama sayenizde güncel fikirlerimi de sunayım: Günümüzde kadın da kendi ayakları üzerinde oldukça rahat durabilmektedir. Erkek ise ev işlerini artık yapabilmektedir. Sosyalleşen toplumun korunma yani güvenlik sorunları ise kadın için de erkek içinde aynı boyutlardaki olumsuzluktur. Yeterince anlaşıldığımı düşünüyorum.:) Yorumunuzu sunarak bize farklı bakış açısı kazandırdığınız için teşekkür ediyorum.  01.08.2007 4:23
 

neden böyle bence insanlar evlendiklerinde eşlerini hizmet etmek vb.şeyler için evlenmemeli böylece ilişki asla yürümez hayatına renk katmalı kişi onu sevmeli ama hep aynı döngü içinde olursa insan sıkılır hergün aynı yemeği yemek gibi birşey olur eğlenin gezin zaman ayırın televizyon izleyeceğinize eşinizle oturup sohbet etmeyi deneyin inanın daha iyi bir ilişkiye adım atmış olursunuz kendinize iyi bakın

muradiye 
 27.07.2007 17:16
Cevap :
Tamamiyle sizinle hemfikirim. Teşekkürler.  01.08.2007 4:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 5388
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

Hayata erken başlamış sayılmam ama hayat buz gibi yatakhanede aç karnına sabahlamak sayılmazsa ya da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster