Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
238
 

Evlilikte cinsel mutluluk salgı bezlerine göre belirlenen tip uyumuna bağlıdır

Evlilikte cinsel mutluluk salgı bezlerine göre belirlenen tip uyumuna bağlıdır
 

Kaşı kara gözü kara, bunlar hikâye… Dünyanın en güzel kadını ya da en yakışıklı erkeği ile evlenseniz (ya da beraber olsanız) bile cinsel mutluluğu yakalayamayabilirsiniz. Elbette fark eder ama istediğiniz yine de olmaz.

Çünkü cinsel mutluluk cinsel uzuvların uyumuna bağlı. İnsanların yapıları/kişilikleri salgı bezlerine göre belirleniyor. Buna göre üç salgı bezi var ve insanlar da üç gurup/tip. Böbreküstü, tiroit ve hipofiz.

Her ne kadar insanlar bu üç salgı bezinin karışımından oluşuyorlarsa da içlerinden biri ağırlıklı. Mesela her salgı bezine 100 desek. 75 böbreküstü, 50 tiroit ve 25 hipofiz. Böyle biri birazcık diğer tiplerin özelliklerini taşısa da böbreküstü tipe dâhil oluyor.

Bunlar benim bilgilerim ya da fikirlerim değil. Yıllar önce okuduğum bir kitaptan aklımda kalmış. Mantıklı geldi bana. Şimdi buna göre tipler arasında çeşitli farklar var da biz bizi ilgilendiren taraflarını ele alalım.

Tiroit tipi ufak tefek, heyecanlı, hassas, sanatkâr ruhlu, ince güzel vücutlu, saçları düz, cinsel organı küçük/dar (kadın için de erkek için de)

Böbreküstü tip ise tersine geniş yüzlü, genelde kıvırcık, dudakları renkli gibi, biraz hantal kaba, sakin yapılı, sağlıklı, fazla akıl fazla duygu yok, ama iradeli, uzun ömürlü, cinsel organı büyük/geniş (kadın için de erkek için de)

Tiroit tip yarış atı, böbreküstü tip yük atı…

Hipofiz tipi ile ilgili fazla araştırma yapılmamış. Genelde düztaban, kambur gibi arızalı tipler…

E mutlaka yani her tip de böyle değildir; çünkü dedik ya bir insan üç ayrı bezin karışımıdır. Bu nedenle bir kişi yüzde yüz bir tipin tarif ettiği yapıyı göstermez. Yani tiroit tipi tiroit bezi ağırlıklı olduğu için diğerlerine göre tiroit özelliklerini daha fazla gösterir. Bu nedenle her üç tipte de söylediğimiz özellikler tam da böyledir şeklinde anlaşılmamalı.

Yine de farklar ortadadır. Şimdi bu durumda siz ister kadın olun ister erkek muhtemel ki bu tiplerden birine giriyorsunuzdur. Herkes söylediğimiz özelliklere göre kendisinin aşağı yukarı hangi guruba girdiğini tespit edebilir. Ama unutmasın tam olarak öyle değildir; diğer tiplerin etkileri de vardır. Ama bu etki ne kadar, onu bilmiyoruz.

Mesela tiroit guruba dâhilsiniz. Tiroidin özelliklerini biliyorsunuz. Sizin tiroit biriyle evlenmeniz gerekir. Değilse mutsuz olacaksınız demektir. Vücudunuz ve cinsel uzuvlarınız (daha da önemlisi zevkleriniz) farklı olduğu için aşk ve cinsellikten zevk almayacaksınız. Siz şiir seveceksiniz o sevmeyecek örneğin. Siz duygusal/hassas olacaksınız o değil. İşte evlilikler uyumsuz çiftlerin bir araya gelmesi yüzünden kötü. Herkes kavga dövüş sanıyor ama tiroit bir erkek böbreküstü tipteki bir kadınla seks yapmaktan zevk almaz. Sevme, dokunma, okşama tamam da işin orgazm kısmı maalesef böyle. Çünkü cinsel organları uyumlu değil. Erkeğin küçük, kadının geniş.

Tamam, bunlar ispatlanmış şeyler değil ama gerçek durumumuzla örtüşüyorsa doğruluk payı olabilir. Evlenirken ya da beraber olurken bunları göz önünde tutun bakalım durum fark edecek mi? Yani hipotezin ispatını biz kendimiz yapalım.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın yazarımız Kerim Korkut, Yukarıdaki görseli ceketinizin iç cebine yerleştirin yemek yerken bakınız, yatarken bakınız, uyurken bile hayal ediniz ki rüyanıza da girsin.Şaşırmışsınız ne yazacağınızı bilmiyorsunuz.Et ile teni düşünmekle aklınızı zayi edeceksiniz.Allah sizi ıslah etsin. Korkut saygılar sunuyorum.Sağlık ile mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 30.01.2015 9:54
Cevap :
Ya bu konulardan niye rahatsızsın anlamıyorum...  01.02.2015 16:10
 

Burada tecrübeme güvenerek konuşuyorum. Bilimsel olmasa da uygulama raporlu bireysel bilgidir. "En büyük cinsel organ beyindir". Beyinler karşılıklı olarak cinsel arzu salgısının dizginlerini koyverdi mi iş bitiyor. Diğer cinsel organlar cinsellik muhabbetinde sadece çerezdirler; kadehi beyin doldurur. Biri küçükmüş, biri büyükmüş hikâyeden ibarettir. Zaten sırf cinsel organ uyumuna kalmış olsaydı vaziyet, kimse eşcinsel olmazdı.

Muharrem Soyek 
 27.01.2015 18:18
Cevap :
Çok güzel yorum için teşekkür ederim.  29.01.2015 19:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6184
Toplam yorum
: 15192
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster