Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
16940
 

Evlilikte erkeklerin kadınların beklentileri nelerdir?

Evlilikte erkeklerin kadınların beklentileri nelerdir?
 

Beklenti içine girmemek gerekir. Bu bir ilişkide mutlu olmak için ana unsurdur. Ama nedense kadın-erkek ilişkilerinde, evliliklerde, dostluklarda, insanlar ilişkilerden hep bir şeyler bekler.


İlişkilerin uzun sürmesini sağlayan çok faktör vardır. Bunlardan bazıları birlikte iken heyecan duyulması, doğallık, karşı tarafı kulanmama, iki tarafın birbirilerini güldürmesi, sadakatdır. Bence bunlar insanlarla ilişkilerimizdeki olmazsa olmazlarımızdır.

Tabiki bu liste uzatılabilinir.

Birlikte olduğunuz, evlenmeyi düşündüğünüz, tanıma safhasındaki arkadaşınız sizi sıkıyorsa, olay bitmiştir zaten.

Erkeklerin beklentileri kadınlara göre farklıdır.

Mesela erkek eşi mutffakta çalışırken, koltukta tembellik etmek, çocukla ilgiliniyormuş gibi yaparak, o sırada televizyonda varsa spor programını izlemek ister.

Yada kadın evde iş yaparken, erkek bilgisayar oyunu oynayabilir, chat yapabilir ya da ne bileyim, milliyet blog okur, yada milliyet bloğa bir şeyler yazar. Bu erkeğe göre normal, kadına göre anormal olan davranışlar evdeki kadına batıyorsa kıyamet kopabilir.

Bir de kadın çok çalışmaya meraklıdır. Evde bir dakika bile boş durmaz.

Mutlaka yapacak birşeyler bulur. Yapacak bir şey yoksa, 15-20 günde oturrma odasının koltuk düzeni, televizyonunun duruş şeklini değiştirir. Adeta bundan zevk alır.

Bakalım duvara monte LCD plazma televizyonları toplumda yaygınlaşınca kadınlar ne yapacaklar? Onlar duvara monte edilince, oturma odasının şeklini zırt pırt değiştiremezsin.

Şimdi diyeceksiniz de onun da sehpaları var.

Doğru var, ama bu televizyonlar çocuklar tarafından kolayca devrilebilecek şekilde yapılmışlar. Sıkıysa al o sehpalardan. Bu ülkede gazete haberlerinde üzerine televizyon düşüp ölen çocuklar var.

Kadınlar ne kadar hamaratsa dedim konu nerelere saptı.

Neyse kadın ne kadar hamaratsa, erkeklerde genelde biraz tembeldir. Ama erkekler doğuştan tamircidirler. Bazen her şeyi berbat etseler de, birçok erkeğin evinde tornavida, çekiç takımı olur. Bu işlerden de övünürlerler. Bazen sadece bir ampul değiştirilmesi, erkek için övünülecek bir olay olabilir

Bayan olarak erkeği fazla anlamaya çalışmayın.

Boşa zaman kaybedersiniz.
Çünkü bir erkek hem süper bir kahraman yani deyim yerindeyse “tam bir erkek”olmak ister, hem de bazen çocuk olarak kalmak ister. Bu ikisi birlikte birbirine tezat gibi gelebilir. Ama doğrusu budur.

Erkekler kahramanlık filmlerine, kovboy filmlerine, spor olaylarına bayılırlar. 3-4 yaşında bir erkek çocuk tabanca istemiyorsa, biraz daha büyüyünce bilgisayarda ölüm kokan, devamlı kan akan oyunları istemiyorsa, anne-baba “acaba bu çocuk normal mi?” diye düşünmeye başlarlar.

Kız çocuklar için fazla sorun yoktur. Onlar evcilik oyunlarına, bebeklere bayılırlar. Doğaları gereği bazen birisinin korumasına girip, korunmak isterler.

Erkekler masajdan hoşlanırlar. Çünkü onlar zaman zaman rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. İpeksi, yumuşak ellerinizle onun rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bundan bir şey kaybetmezsiniz ama çok şey kazanırsınız. Çok kızıyorsanız bu duruma, ona masaj yaptıktan sonra sizde onun masaj yapmasını istersiniz.

Erkekler dağıtmayı severler, ayakkabıları, havluları, çoraplarını evin bilumum yerlerine atabilirler. Ne derseniz deyin onu bu huyundan vazgeçiremezsiniz. Bence boşyere değiştirmeye de çalışmayın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

onalrı anlamak adına mı?.. Biraz da erkekler bu nanomikron mesafeyi rastgele aşmasalar, değişim gerekli de hani zamanı bir ayarlasalayabilseler asıl işte o zaman başarırlar " harika olmayı"

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 04.11.2007 11:08
Cevap :
değişim her zaman zorludur  04.11.2007 12:42
 

Anlaşılmak, hoşgörülü ve sabırlı olmak ,gülümeseyn yüz hoş bir karşılama kısacası bunaltmayan seven gerektiğinde susan rahat ettirecekleri bayan istiyorlar ,bayanlar ise ilgi,şefkat ve sevgi bencillik mi var ne iki tarafta istiyor anlaşmanın en güzel yolu karşılıklı anlamak ,sevmek,saymak ve güvenmek

Tülay EKER 
 01.11.2007 18:18
Cevap :
ne güzel mesajı almışssınız  01.11.2007 20:17
 

Süper kahraman - bebek...Aralarında nanomikron kadar bir çizgi var, ne zaman süper adam, ne zaman bebek farkedemiyorsunuz değişim hızlarını...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 31.10.2007 9:47
Cevap :
görürseniz başarılı olursunuz zaten  31.10.2007 22:38
 

Aslında yazdıklarınızın bir çoğunu(kendi adıma)bir bayan olarak ben kendimde barındırmam.Erkeklerin maç seyretmeyi sevdiklerini biliyorum yada bilgisayarla uğraşmayı sevdiklerini de bilirim(istisnalar hariç).Ama inanın ben bir çok erkekten daha çok futbol maçı izler ve maça giderim.sadece fotbol değil bir çok spor branşıyla uğraşırım.belkide sporu çok sevdiğimdendir.Ama erkek arkadaşımla bu futbol merakı yüzünden ayrıldık.Onu hala anlamış değilim.Kendisi maça gider ama benim için hiç sorun olmaz yada o tv.maç izler benim için asla sorun olmaz ama benim maç izlemem ve maça gitmem onu nedense deli etmeye başlamıştı.Bana''Sen bir bayansın sen futboldan ne anlarsın derdi''bende buna deli olurdum.İnanın ben ondan daha çok futboldan anlarım ve tabi aynı zamanda ünv.bayanlar futbol takımında oynuyorum ve futbola bayılırım.Bunu bir türlü anlamadı.Umrumdad da değil zaten.Futboldan anlamayan veya başka sporlarla uğraşmayan bir erkekle ne işim olabilir ki?.

yeşil su 
 27.10.2007 17:36
Cevap :
ben genelleme yaptım, her erkek futboldan nalayacak diye bir durumyok. Hem bayanlar stada gidince, o küfürler arasında neler hissediyorlar anlamıyorum. kadınlar tamponoluyor, gidince erkekler küfür etmiyorlar diyorlar ama. Maçlarda erkekler hiç kimseyi göremeyecek hale geliyorlar.  28.10.2007 8:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 679
Toplam yorum
: 1693
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2739
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster