Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
295
 

Evreka, evreka!

Evreka, evreka!
 

msxlabs.org.jpg


"Gerçek yüzler" mi, dediniz hocam? Hakikatten siz insanların gerçek yüzünü görebilir misiniz? Hadi diyelim gördünüz... siz o yüz’ü koşulsuz sevebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Mesela yoldan geçen herhangi birini düşünün, sandalyeyi çekti yanınıza oturdu ve size ben MB yazarıyım dedi!

Tuttuğunuz takım ayrı, siyasi görüşünüz ayrı, ahlakı görüşünüz ayrı, insanlık anlayışınız ayrı, vefa anlayışınız ayrı, espri anlayışınız ayrı, yediğiniz yemek, tatlı, zevkiniz ayrı, film ve kitap zevkiniz ayrı, hobiniz ve eğlenme zevkiniz ayrı, dinlediğiniz müzik zevkiniz ayrı eeee!  

Ortak yönünüz sadece MB yazmak!! Ne yazmak ama!!! Sen benim değerlerime söveceksin, ben senin!!! Breh breh ne büyük ortak yanımız varmış hocam. Tıpkı Alman usulü, herkes kendine Müslüman, herkes kendine dürüst! Kalsın almayayım. Bunda amaç ne? Hakikatten kadınlara olan şiddet mi? Pekala, kaç kişi hanımlarıyla katılıyor bu toplantılara?

Kadınlarını eve mahkûm edip, kadın haklarından bahseden ulemanın sözlerine inanır mı bu millet? Hadi eğlenip göbek atalım deseniz neyse. Zaten insanlar stres atmak için yer arıyor. Belki arada birilerinin gönlü, birilerine kayar düğün bile yaparız :)

İsterse üç kere evlenip dört kere boşanmış olsun (!) ne yazar? İnsanlık ölmedi ya! Hocam en büyük iyilik yuva kurmaktır, bırakın siz kadınların şiddet görmesini filan; siz evde kadınsız veya erkeksiz kalmış insanlara çare bulun(!) zira öyle yazılar var ki, erkek olmuş kadın olmuş hiç fark etmiyor; neredeyse düz duvara tırmanacaklar he he he. Sevaptır sevap...

Dul bir bayanın veya bekâr bir erkeğin, ne işi var “Kadınlara şiddet” konusu olan bir toplantı da? (İstisnalar hariç, kambersiz düğün olur mu?) :))

Ben olsam: “Balık tutmasını ve yemesini sevenler ayrılsın” derim.  işte en büyük ortak yön budur! Hiç kimse gereksiz bir şey ile uğraşmamış olur!

Ya düğüne, eğlenceye çağırın, ya da balık tutmaya veya yemeğe; gerisi faso fiso! “Haydi, çocuklar okula” çağımız geçti bizim. Akademik etkilim psikolojisinden kurtulamayan insanların, ulu orta iki de bir  "Evreka... evreka ya da  eureka , eureka..." demesinden gına geldi.

M.Talip Girgin... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dedim ya önce eğlence mutluluk...Toplantıya gitmem oradakileri kabul ediyorum anlamına gelmiyor.Ben de toplantılara eşimle katılmak isterim hani evliysen sanki böyle daha güzel olur.Ama ben Massai kabilesinden evlendiğim için bu pek mümkün olmuyor.Aslında toplantılara birilerini çağırmak bile doğru değil.Haberi olsun gelirse gelir.Ama doğruya doğru katıldığım iki toplantıda yazar arkadaşların bir iki özelliği hoşuma gitti.

Kerim Korkut 
 06.12.2011 6:42
Cevap :
Kerim Bey sizin ağaç harekâtı kapsamında vatandaş ne düşünüyor diye topluma karışmanız çok normal! Bazılarımızda pasta kek sever, yüz yüze göz göze gelmek ve çay ısmarlamak ister. Zaten herkes birilerinden bir şey istiyor! Ama ben fazla sosyalliği sevmiyorum. Sonra aramızdan birileri eksildi mi çok üzülüyorum! Az olsun temiz olsun. Celal abimizi uğurlarken bunu daha iyi anladım!   07.12.2011 2:17
 

İki defa katıldım.Sadece farklı insanları tanımak için.Düşünce paylaşımı zor bir şey.Başkalarını dinlediğiniz zaman ufkunuz açılıyor mu kapanıyor mu o da belli değil.Ben de biraz işin eğlence yanını seviyorum.Elbette seviye önemli.Yalnız işte pek zeki değil,düşünceleri yanlış,işte boyu kısa,huyu kötü,çok konuşuyor,dili sivri gibi beğenmediğimiz kimseler var diye toplantılara katılmamazlık etmem.Ben kurbağaların toplantısına bile katılırım.Sizin tarzınız sizi bağlar şüphesiz.Ama ben hangi nedenle olursa olsun zıt olsa,kavga yapsam,sevmesem,görüşlerine gıcık olsam bile insanları karşıma almayı sevmiyorum.Tartıyorum,benden daha olumsuz ise belki.Ama bugüne kadar benden daha olumsuzuna rastlamadım.Kendin yılan ise başkasının çiyan olmasını da hazmedeceksin.

Kerim Korkut 
 06.12.2011 6:33
Cevap :
Kerim Bey takmayın kafanıza efendim, siz rahatınıza bakın. Benim sözüm muhatabına! Atasözlerimiz çok var şükür! Bende bazen kullanırım :) sanal âlemde öyle çok toplantı oluyor ki, bazen nereye gideceğimi şaşırıyorum. MB ta bunlardan biri; benim için çokta önemli değil... Saygılar...   07.12.2011 2:16
 

Talip bey,anlayana,anlamak isteyene kimseleri kırmadan,üzmeden çok yerinde saptamaları içeren süper bir bir yazı yazmışsınız...Elinize sağlık..."Kendi adıma yorumlardan uzak kalmamın bir sebebide, yazıya gelen yorumlardan ziyade yorumlara verdiğimiz cevaplar...Çeşitli nedenlerden yorumlara verdiğimiz cevaplar yazının kendisi ile çelişiyor çoğu zaman..." Tırnak içindeki yazıda neyin nesi derseniz,şimdi benim yorumlarla ilgili kalkıpta bu akşam blog yazacak zamanım yok;(yayınlarsanız)izniniz olursa buradan genel bir bir iki cümle etmek istedim çoğumuzu ilgilendirmesi adına, hepsi bu...Selamlar,saygılar...

HÜSREV KARAGÖZ 
 19.11.2011 21:33
Cevap :
Teşekkür ederim Hüsrev Bey beğendiğinize sevindim. Tırnak içindeki yazınıza hak veriyorum çoğu zaman blog kategorisinde bu tür yazıların polemik içeren sonuçlarını gördük. Arşivimde örnekleri çok! Ama emin olun ben hiçbir zaman bu oyunlara alet olmadım. Zaten bu tür yorumları yayınlamam ve sayfamda rezalete izin vermem. Benim bu yazım sadece tatlı bir dokundurma. Kesinlikle tribün yazısı değil. Kimseye bir şey sorduğumu hatırlamıyorum zaten! Abimiz bir yazısındaki yorumuma cevaben; “böyle yorum yazma, yazacaksan blog yaz” dedi. Bende ne düşündüğümü yazayım bari dedim :)) Bu konu dönme dolap gibi; döner, döner hep aynı yere gelir. Fakat yeni site ile yeni sayfa açtık, kendimizi de aştık. Şimdi daha ciddi meselelerle uğraşıyoruz! Arada da stres atıyoruz işte sizde rahat olun:)) Selam ve saygılar...   19.11.2011 22:37
 

Talip Bey, bugün Beyoğlu'na yolum düştü ve bir MB toplantısına katıldım. İnşallah birgün şu söz verdiğiniz mangalada iştirak ederim. Bütün toplantılara saygı ile.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 19.11.2011 18:57
Cevap :
Katılmakla İyi yapmışsınız Sabiha Hanım, zaten "kambersiz düğün olmaz" diye parantez içine not almıştım :) Mangal partisini bazı sebeplerden dolayı iptal ettim. Diğer yazılarıma da bakarsanız bu sene çinakopları nadasa bıraktık :) tekir, kraça, küçük hamsi, çinakop alanları ve mangal yapanları Protesto ediyorum. :)) Saygılar...  19.11.2011 22:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster