Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '13

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
2730
 

Evrenden istemek yeterli mi?

Evrenden istemek yeterli mi?
 

ınt


Evrenden isteme durumu var. Şimdilerde bunalan herkesin dilinde bir evrenden istemedir gidiyor bu kolay ama uygulaması da bu kadar kolay mı? Bu durum herkesi etkilemiş durumda, yıllar önce ortaya çıkan bir SECRET dönemi vardı. SIR adlı kitap ülkemizde büyük ilgi ile karşılandı. Hiç kimsenin elinden düşmedi hemen hemen herkes okudu. Bazı şeyleri elde etmek için hiç uğraşmadan, mücadele etmeden bu kadar kolay elde edilebiliyor muydu! Düşün hayal et sürekli zikret olsun bitsin... Yok öyle bir şey. O kadar kolay değil.

Evren, bir isteğe ya da gönülden içtenlikle gelen bir dileğe kesinlikle kayıtsız kalmıyor. Kozmik sistemde var olan ‘İstek Yasası’na göre, saf isteğin tezahürü, istenilen nesneyi ya da insanı istek sahibine çeker! Gerçekleşme süresi bazen uzasa da evren, bu isteğe mutlaka yanıt verir.

Düşün düşün hindi modunda bir ömür tüketebilirsiniz bir şey olmaz. Önemli doğru bilinen yanlışları ve işin dinamiğini Mustafa Karnas' ın yaklaşımı Neoetik Akıl ve Korteks İrade kitabından alıntıyla sıralayalım :

1) Evren almaz ve vermez sadece dönüştürür 
2) Bir şeyi elde etmek istiyorsan sisteme bir şey vererek onu dönüştürmeye zorlamalısın 
3) Dönüştürme bilgisi sana gerekli olan bir bilgi bu ne olmalıdır ... 
4) Dönüştürücü ne olmalıdır 
5) Şifre nedir = Eksilmek ve tamamlanmak. Hani hep derim ya hayatında her şey dolu dolu orda kıpırdayacak yer yok adeta eski yeni eşyalar bit pazarıyla yeni ulus pazarı karışımı her şey üst üste sende ....eski yeni anılar eski yeni düşünceler korkular kalıplar bilinçaltı hınca hınc ne varsa hiç kıpırdamadan zihninde sürekli ve senin zihninin bu kalabalığında ne istersen iste gelmeyecektir.

Enerji hareket etmek için alana ihtiyaç duyar düşünceler de enerji parçacıkları olduklarına ve gerçekliği oluşturduklarına göre demek ki hayatında her anlamda zihninde evinde işyerinde arabanda ilişkilerinde sosyal ortamında artık kesinlikle SADELEŞMELİSİN ki yeni niyetinin gerçekleşmesi için alan oluşturasın.

Bu zihninde de fiziksel ortamında da alan açmakla olur.
Ve unutmamalıyız ki evren dahi olsa hiçbir şey karşılıksız veya bedelsiz olmaz!
Ne istediğin kadar nelerden feragat edeceğin de eşit derecede önemlidir... 
Ayrıca hani bir laf vardır ya her işte bir hayır vardır bazen umutsuzca istediklerin aslında senin yüksek benliğin tarafından bilinçli olarak sahip olmaman için programlanmıştır. Tekamül amaçlı. İşte orada da TESLİM OLMAK gereklidir. Koşulsuz bir güvenle sana ne oluyorsa senin hayrına oluyor bunu idrak etmek ve bu durumla yetinmek gerekmektedir.
Mutluluk sadece teslimiyet ve koşulsuz güvenle sende tecelli etmiş ilahi öze ve plana kendini savurmanla mümkündür. Akışta ol saçıl savrul önemli değil ne olacaksa oluyorsa güzeldir ve uygundur.

Önemli olan ne istediğimiz tam olarak bilmek ve bununla ilgili içsel çatışmalarımızdan kurtulmak.

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok keyifle okudum ve faydalandım, teşekkürler. Saygılar

Sündüs Akkaya 
 11.06.2013 22:46
Cevap :
Bende yazılarınızı takip ediyor, beğeni ile okuyorum. Teşekkür ederim, Sündüs hanım.  12.06.2013 16:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 368
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2220
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

05 Ekim Ankara doğumluyum. Okumayı, yazmayı, insanları dinlemeyi seviyorum. Kişisel blogumda her ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster