Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '19

 
Kategori
Uzay
Okunma Sayısı
39
 

Evrenin Sırlarına Yolculuk

Bilim çözecek bunu da düşünce de bilim, dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyenler ölçüp biçtiler de mi söylediler?

Bunca ilerlemeye rağmen evrenin sırrının çözülmesinin zor olduğunu düşünenlerdenim.

Bu böyle sürüp gittiği sürece yeryüzündeki cehalet inançları sürecek. Sen inanma inananlar dünyayı karartmaya devam edecek.

Evrenin sırrı çözülse bile dinler devam eder “Böyle yaratmış” derler.

Evrenin sırlarıyla ilgili olarak; “zaten vardı” söylemi kolaycılığa kaçma. Nasıl meydana geldi?

Burada bir şey biliyormuş gibi davranmak yanlış. Artı bilimin zaten elde ettiği bilgileri tekrar ederek evrenin sırlarını araştırıyor gibi yapmak da, ayrı yoldan gideceksin.

Peki nasıl? Beyin düşünecek…

Ve bu yolculuk sonsuza kadar devam edecek. Biri ya da birileri belki bir şey bulacak, bilim de onun üzerinde araştırma yapacak.

Mesela benim ortaya attığım bazı öngörüler:

-Dünyanın çekim kuvvetinin Ay’dan fazla olmasının nedeni yer kürenin içindeki madde(kimyasal) yoğunluğunun fazla olması olabilir.

-Küresel ısınmanın nedeni evrenin genişliyor olmasından olabilir.

-Dünya’da da başlangıçta hayat yoktu. Bir şekilde (ya da tesadüfen) bir canlılık meydana geldi. Ve bu canlılık hayatı yarattı. Yani ne demek? Uzayda hayat yok, biz götüreceğiz hayatı. Hava ve atmosfer bile böyle oluşacak. Ay’da bitki yetiştirmeye başlayalım bakalım nasıl bir sonuç alıyoruz?

-Evrende yalnızız. Eğer uzaylılar var idiyse biz nasıl Ay’a Mars’a gidiyorsak onlar da Dünya’ya gelmeye çalışırlardı, bir şekilde görürdük onları.

-Evren madde bu nedenle sonsuz olması mümkün değil.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Kerim, uzay konusu en ileri ilim ve bilimse teorileri ve bilgilerin ışığında inceleniyor. Bu konuda fikir yürütmek için yüksek bilimsel bilgi ve tecrübelere sahip olmak lazım.Hem fizik, hem kimya, hem uzay, hem coğrafya, hem astronomi bilimine sahip olmak lazım.Söyleyeceğim o ki, her konuda belki akıl yürütmek mümkündür ama, uzay ve evren konusunda laf etmek, ancak alim seviyesinde insanların haddinedir.Kusura bakma.

yılmaz çetingöz 
 05.10.2019 19:18
Cevap :
Söylediklerinizi tamamen kabul ediyorum ama gelişmiş beyin de bilimdir. Yüzlerce kitap okumuş yolda bulduğu yırtık bir kağıt parçasını bile okuyan meraklı, herkesi dinleyen sayısız toplantılara, din ve ideolojilere girmiş çıkmış birinin düşünme ve düşündüklerini açıklama hakkı vardır. Bilim adamı olmak için elimizde deney tüpüyle mi dolaşacağız. Sokaktaki insan için söyledikleriniz doğru ben sokaktaki insan değilim. Fikir yazılarını, bakın fikir yazıları diyorum, milyonlarca kişinin okuduğu bir kimsenin düşünceleri önemlidir. Sonuçta karadelik hakkında yorum yapmıyoruz bilim bulmuş çünkü haddimize değil. Kayda değer bulunması şartıyla Düşüncelerini açıklamak herkesin hakkıdır. Biraz itiraz gibi oldu ama bu şekil yorumların benim için çok değerli gerçekten faydalanıyor, önümü görmemi sağlıyor. Kendimi savunma adına inandığım şeyleri söylemeye çalıştım, hoşgörünüze sığınıyorum, saygılar.   06.10.2019 9:39
 

Bir Astronomi mezunu olarak düşündüm kaldım doğrusu... Aklınıza gelen soruları paylaşmanız güzel olmuş... Ben de düşüneyim bakalım biraz... Sağlıcakla kalınız:)

Halil Güven (Sökeli) 
 05.10.2019 12:23
Cevap :
Astronomi mezunumusunuz, baltayı taşa vurdum desenize   08.10.2019 21:40
 

Güzel düşüceler sadece yalnız olduğumuza inanmıyorum..16 ışık yılı uzaklıkta bulunan gezegene biz gidemiyorsak onlar nasıl gelsin? Işınlanma olursa cevabı öğreneceğiz .. sevgiyle kalın

jale kasap 
 05.10.2019 11:39
Cevap :
Benimkisi bilgiye dayanmıyor şüphesiz bilemiyoruz çünkü. Düşünüyoruz, tahmin  06.10.2019 15:33
 

Kerim kardeş keşke uzaya yolculuk edebilsek.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 05.10.2019 10:03
Cevap :
Biz değil de belki torunlarımız...   06.10.2019 10:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5330
Toplam yorum
: 13763
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster