Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '17

 
Kategori
Bilim
Okunma Sayısı
1330
 

Evrim teorisini çürüten 3 neden...

Evrim teorisini çürüten 3 neden...
 

Evrim her şeyin tesadüflerle olduğunu iddia eden putperest düşüncedir, bilim değildir.


Evrim teorisi 21. Yüzyılda hala ortaokullarda, liselerde ve üniversitelerde okutuluyor. Halbuki evrim teorisi hiç yaşanmamış, hiç gerçekleşmemiş köhne bir teoridir ve 21. Yüzyılın bilimsel delilleriyle çürütülmüştür. Evrim teorisini hala srarla savunanlar bilimsel delilleri görmezden geliyorlar. Evrim teorisini çürüten üç nedeni kısaca şöyle tanımlayabiliriz:

1.Fosil kayıtları: Dünyanın çeşitli bölgelerinde geçmişte yaşamış canlılara ait yaklaşık 700 milyon fosil bulunmuştur. Bu fosiller ile günümüzde yaşayan canlı örnekleri arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Bu durum, evrim teorisinin iddia ettiği gibi canlıların tarih içerisinde ilkelden gelişmişe doğru bir gelişim gösterdiği iddiasını tümüyle yalanlamaktadır.

2. Proteinin kompleks yapısı: Proteinler canlılığın temel yapıtaşıdır. Bir proteinin var olabilmesi için onun üretimini sağlayan enzimlerin ve bu enzimleri üretecek olan DNA’nın var olması, ayrıca proteinin üretileceği hücrenin belirli bir ısı ve pH değerinde olması gerekir. Oysa enzimlerin, DNA’nın ve hücrenin varlığı da ancak proteinlerin varlığıyla mümkündür. Dolayısıyla bunlardan hiçbiri diğerinden önce oluşamaz; hepsi aynı anda var olmalıdır. Bu nedenle bir protein molekülünün tesadüflerle ortaya çıkması ihtimali SIFIRDIR.

3. İndirgenemez komplekslik: İnsan gözü,kuş kanadı, vücut sistemleri, akciğerler, yarasanın sonar sistemleri gibi doğada sayısız örneği bulunan kompleks sistemlerin sözde evrimsel bir süreç içinde aşama aşama oluşması mümkün değildir. Örneğin insan gözü, birbiriyle uyum içinde çalışan 40 ayrı parçadan oluşur. Bunlardan bir tanesi dahi sistemden çıkarıldığında göz görme işlevini yerine getiremez. Böyle bir yapının aynı anda tüm parçalarıyla birlikte üstün akıl sahibi bir Yaratıcı tarafından yaratılmış olması gerekir.

Darwin’den acı bir itirafla yazımızı bitirelim:“Farklı mesafelerdeki cisimleri benzersiz bir mükemmellikte odaklayan, farklı oranlardaki ışığa göre kendisini uyarlayan göz gibi bir organın doğal seleksiyona dayalı rastlantılarla ortaya çıktığını öne sürmek, itiraf ediyorum ki, olabilecek en yuksek düzeyde saçmalıktır. (Charles Darwin, The Origin of Species, First Edition, New York, 1979, s. 217)

Kaynak: http://evrimcilerneleridusunemez.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlginç bir yazı, üzerinde düşünülmesi gerekir.Ancak dünyayı bu kadar etkilemiş bir fikrin tartışılmasında da sorun görmüyorum.Bazıları etkisinde kalıp dinden uzaklaşacaksa zaten inancı sağlam değildir.

Kerim Korkut 
 25.07.2017 10:03
Cevap :
Tartışılmasında sorun yok, evrimciler delilleri ve fosilleri teorinin çürüklüğü anlaşılmasın diye yıllardır gizliyorlar. Evrim okullarda batıl bir Sümer inancı olarak okutulmalı. Sümer efsaneleri, Babil yazıtları tesadüf sonucu ortaya çıkmış canlılığı anlatır. Evrim eski uygarlıkların pagan bir dinidir, bilim değildir. Saygılar.   25.07.2017 11:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1706
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2187
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster