Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
223
 

Ey din alimleri

Ey din alimleri
 

DİN ÂLİMLERİ CEHENNEMİN ALEVLERİ YANIYOR NEREDESİNİZ

 İslam Mevlana’nın yorumladığı şekliyle kim olursan ol gel, bin kere bozmuş olsan bile tövbeni yine gel der. İslam doğru yorumlandığı takdirde tüm dünyaya egemen olacak güçtedir. İslam bundan yıllar önce yükselişe geçmişti. Amerikada zenci ezilmiş azınlık, uzaya giden astronot, kaptan Custo, Yusuf İslam ( Cat Stevens), Muhammed Ali Clay gibi popüler kitleleri etkileyen insanlar hızla Müslüman oluyordu. Bu hızlı yayılış şeytanda büyük bir korku yarattı. Şeytanın kim olduğu malumunuz. Buna engel olması ancak onu evrensel ve akıl dini boyutundan çıkarıp kötü olarak göstermesi ile mümkün olacaktı. Bu amaçla nerede İslamiyeti yanlış yorumlayan cahil bir grup varsa onu destekledi. Yani islamı eli baltalı bir katile emanet edip cennet vaadiyle tüm şeytani katliamları yaptırırsanız o İslam dini olmayacaktır. Ama İslamiyeti bilmeyen başka zümreler bunu İslam Dini sanacak ve istenilen gerçekleşecektir. Kimse gönüllü olarak İslamiyet’e tabi olmayacaktır. Çünkü bunların İslam ile alakası olmayan şeytani eylemleri İslam olarak anılacaktır.

 Hristiyanlar yüzlerce yıldır haçlı savaşları da dâhil hep kendisini ön plana çıkarmak için savaşlar çıkardı. Bu savaşları hem el altından görünmez bir şekilde destekledi, hem de ganimetlerini kendi ülkesinin çıkarları için kullandı. İki taraflı bir kazancı var. Üstelik aydın din insanları bir şekilde bu akılsız cahil cühela eliyle katledildiler. Doğruyu bilenleri ortadan kaldırırsanız artık herkes yanlışa inanacaktır.

 Bu kanlı savaşların ardında başka bir dini inancın olması ne acıdır.

Eğer tüm dinler bir süre sonra şeytanın elinde tespih olup katliamlara yol açıyorsa burada yüce bir inanıştan söz edilebilir mi ?

İnsanları bırakın, ağaçların bile katledilmesine izin vermeyen İslam dini bu yapılanlarla aynı yolda olabilir mi?

Tüm din adamlarının burada çok büyük ve çok önemli bir sorumluluğu var. Eğer bugün bu yanlışı haykırmaz ve Yüce Rabbimin onlara verdiği görevi ifa etmezlerse bu katliamlarda parmakları olacaktır. Herkesin bir imtihanı vardır ve onların hak dininden mi batıldan yana mı olduklarını artık gösterme zamanıdır. Her yerde uyanış olduğu gibi bunda da uyanıp makam, çıkar, dünya egoları için milyonlarca insanın ölmesine izin vermemelidirler. Onlara tebliğ edilen din bu değil.

Bu yangına su mu, benzin mi dökecekler. Gerçek İslamı ebediyete mi gömecekler, yoksa bu katliamlarda şeytanın yanında mı yer alacaklar. Artık sap ile samanın ayrılma zamanı,

Ey din adamları her makam gelip geçicidir, Halkınızı bu acılara götüren sahte Müslümanların oyununa gelmeyiniz.  Yoksa hep birlikte cehennem ateşlerinde kavrulacağız. Bu son şansımız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Feza Hanım, Yazınızı ilgi ile okudum. Verdiğiniz mesajlar çok yerinde... Sevgilerimle...

Betül KENİŞ ATAR 
 24.06.2014 18:56
Cevap :
Sağolun Betül hanım, bu duruma benim gibi üzülen çok insan olduğunu biliyorum. Sevgi ve Selamlar.  24.06.2014 22:40
 

24 Haz.Salı günü Cübbeli Ahmet'in İŞİD barbarlığı hakkındaki değerlendirmesini okuyunca sizin bu yazınız aklıma geldi.İslam alimi olduğu su götürmez bir gerçek olan Ahmet Hoca, bunların ehli sünnet değil olsa olsa Hz.Ali'yi bile şehid eden kana susamış haricilerden olabileceğini söyledi.Alimler de en azından namussuzlar kadar cesaretli olup bunlara aldananalraı uyarmalı...Selamlar..

mustafa semih arıcı 
 24.06.2014 13:23
Cevap :
Merhaba, ben rastlamadım ama bir kaç cesur ses dışında tüm aklı selim sahibi insanların bunun için haykırması lazım. Şöyle bir söz var tüm felaketler susulması gereken yerde konuşulup, haykırılması gereken yerlerde sessiz kalındığı için olmuştur. Bu sessizlik niye onu anlamıyorum.  24.06.2014 16:27
 

Tebrikler..Meselenin can alıcı noktasını çok güzel ortaya koydunuz.."Müjdeleyin korkutmayın, sevdirin nefret ettirmeyin " diyen bir sevgi peygamberinin yolunda gidildikçe İslam her zaman benimsendi..İnsanların gönlüne yerleşti.Ancak korkarım ki Allah'ın temiz adını anarak koyun keser gibi kafa kesen bu katiller sürüsü yayıldıkça İslam bundan müthiş zarar görecektir.Hem de bugüne dek hiç olmadığı kadar..Allah bunların fitnelerini başlarına yıksın, başka ne diyelim..selamlarımla..

mustafa semih arıcı 
 18.06.2014 17:57
Cevap :
Teşekkürler,Gözlemliyorsanız bir tane din adamı çıkıp ta bunların yaptığı din adına olamaz demiyor. Bizim dinimiz akıl dini ama bu akılsız cahiller şeytana hizmet ediyor , ne yazık .  19.06.2014 15:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Antalyalıyım. Bir süre istanbul ve Çanakkale de bulundum. Uzun süredir Ankara da yaşıyorum. İki o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster