Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '06

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1248
 

Ey Türk öğrencisi

Ey Türk öğrencisi
 

Ey Türk Öğrencisi...
BAŞARMAK İSTİYORSAN BUNLARA DİKKAT ET!
Ya da boş ver sen bu yazıyı hiç okuma...

Ey Türk Öğrencisi: Çalışacağın masa cam kenarından uzak olsun. Yoksa bir den kendini dışarıda seyrettiğin yerde bulabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Gürültüden uzak, çok soğuk veya çok sıcak bir ortamda sakın ders çalışma. Yoksa kendini birden yorganın altında bulabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Seni hayal dünyasına gezintiye götürebilecek poster, resim v.b. şeyleri bir seneliğine duvarından sök. Ama sakın yerine yenisini asayım deme.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışma masasında sadece derslerine çalış. Sakın ders çalışma masasında yemek yeme. Yoksa ders çalışırken de kitapları sandviç, kalemi ise patates kızartması olarak görebilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken sana lazım olacak bütün malzemeleri masanda rahat bulabileceğin bir yere koy. Yoksa ders esnasında sana lazım olacak bir malzemeyi almak için kalktığında yanlışlıkla televizyonun karşısındaki kanepeye oturabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Benim çalışacak bir odam bile yok diye üzülmek ve ailenle kavga etmek yerine evde bulabileceğin en sessiz köşeyi sahiplen. Yoksa o köşeyi de kardeşine kaptırabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Çalışırken sakın rahat bir koltukta uzanarak çalışma. Yoksa birden şu sesi duyabilirsin: "oğlum artık kalk kahvaltını yap yoksa okula geç kalacaksın."

Ey Türk Öğrencisi: Evdeki önemli düşmanlardan olan; televizyon, bilgisayar, küçük kardeş ve sık sık gelen misafirlerden uzak dur. Onlara asla yenilme sen çok güçlü bir komutansın, unutma.

Ey Türk Öğrencisi: Telefon her çaldığında sen sakın kalkma. Bırak telefona başkası baksın, senin başka işin mi yok.

Ey Türk Öğrencisi: Arkadaşların seni tam ders çalışmanın ortasında sinemaya çağırdığı zaman sakın gideyim deme. Yoksa sınavdan sonra çevrene film olabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Sadece sevdiğin ve başarılı olduğun derslere çalışma. Zaten o dersler çok kolay sen zoru başarmayı seversin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken tuttuğun notları güzel ve düzenli tut. Yoksa birde tuttuğun notları temize geçirmekle uğraşırsın.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışmak senin için artık çok zor olmaya başladığında sakın hemen bırakma. O seni bırakmak için mücadele etsin. Güçlü olan kazansın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okulumuz Mardin iline bağlı Nusaybin ilçesinde bulunmaktadır. İlçemizin nüfusu yüz bini geçmiştir. İilçemizin tek lisesi var. Bu lisede dört bin öğrenci öğrenim görmektedir. Sınıflarımız 60 ile 70 öğrenci mevcutludur. Okulumuzda eğitim zor şartlarda yapılmakta, yeni bir lisenin açılması için girişimde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Okulumuzda ideal bir eğitim veremiyoruz. Bu sene ÖSS'deki başarımız bu eksikliklerden ötürü düştü. Bunun yanında üç farklı okulun binasını kullanıyoruz. Öğretmenler ve öğrenciler bu konuda çok sıkıntı yaşıyor.Bu konuda duyarlı tüm vatandaşlarımızı ve yetkilileri göreve çağırıyoruz.

firaz dag 
 27.08.2007 3:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 10659
Kayıt tarihi
: 10.09.06
 
 

25/07/1978 yılında Trabzon’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Samsun’da tamamladıktan sonra (1984-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster