Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3548
 

Eylül 2015 - Aylık Burç yorumları

Eylül 2015 - Aylık Burç yorumları
 

Önemli bir ay olmaya aday bu Eylül. Önemli döngüler de devrede. 

2 Tutulma yaşayacağız bu ay.  Güneş ve Ay tutulması ayındayız ve bitmedi bir de Merkür Retromuz var.  Güneş tutulması Başak burcunda ve Ay Tutulması ise  Koç burcunda olacak.  Merkür Retrosu da Terazi burcunda gerçekleşecek. Tabi Eylül ilk hafta hala etkili olan Venüs Retromuzu da unutmayalım.

Ayrıca 12 yılda bir gerçekleşen Neptün ve Jüpiter karşıtlığını da unutmamalıyız. İnançlar ile ilgili olan bu 2 gezegen gerilimli açılarında zorlu koşullarında alt yapısını hazırlar.  Belirsizlik ile ilgildir Neptün, Jüpiter ise genişleme ve büyüme ile ilgilidir. Başak ve Balık aksındaki bu karşıtlık ise düzen ve kaos ile ilişkilidir. Dolayısı ile inançlarda fanatizm, sisli ve puslu durumlara davetye çıkartabilir.

Dediğim gibi, hareketi yaşayacağımız bir aydayız.

Tabi bir de Bayramımız var Eylül de... Biraz nefes aldıracaktır Eylül koşuşturmacası içinde. Ben hepinizin bayramını da bu vesile ile kutlamış olayım.

Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koçlar, Eylüle girişimiz ile birlikte etkili olan Güneş ve Neptün karşıtlığının vermiş olduğu yanılsama hissini haritanızda rutininiz, temponuz alanında yaşıyor olacaksınız. Bu etkinin süreci kısa fakat genel olarak Eylül ayına bakışınız üzerinde etkili. Gereğinden fazla hassas ve aynı zamanda işlerinizi gereğinden fazla gözünüzde büyütebileceğinizi gösteriyor. Güneşin Başak burcunda olduğu bu ay genel olarak temponuzun yüksek olacağını gösteriyor, bir de artık Jüpiteri misafir ediyorsunuz bu alanda. Tüm bunlar gösteriyor ki, günlük temponuz hareketli olacak bu ay. Çalışma koşullarınız ve ortamınızda yeni düzenlemeler bu ay dikkat çekecektir. Ama yanılsamalara çekilmeyin, unutmayın su akar ve yolunu bulur.

Eylül ayına girişimiz ile birlikte etkili olan bir diğer görünüm ise Gökyüzünde Mars ve Venüs'ün bir arada olmaları. Siz Mars ile sembolize ediliyorsunuz, karşıt burcunuzda yerleşen Terazi enerjisi ise karşınızdaki kişiler ve ilişkilerinizi anlatıyor ve Venüs ile sembolize ediliyorlar. Venüs ve Mars'ın bir arada olmaları ise aşk yaşamınız, ilişkileriniz ortaklıklarınız veya ortak projeler içinde olabileceğiniz bazı şanslı durumları çekecektir size. Ayrıca Aslan burcunda gerçekleşen bu etki ile maddi konularında önemli olduğunun göstergesi. Kazançlarınızı yöneten Venüsün Retrosu bitmek üzere, 8 Eylül itibari ile artık kazançlarınızdaki beklentilerinize çok daha rahat cevaplar alabileceğinizi söyleyebilirim. Hatta ortak gelirler konusu gündeminizde olur. Siz birşeye başlamak arzusunda olursunuz, bu karşılıklı olarak anlaşma sağlayacağınız bir durumu da gösterir. Bütçenizi birleştirmek durumunda kalabileceğiniz bazı durumlar gündemde olur örneğin.

Tüm ay karşıt burcunuz Terazide ilerleyen Merkür sizi biraz sıkıştırır. Dikkatiniz biraz ikili ilişkilerde açıkçası. Karşınızdaki kişilerin fikirleri ile sizin görüşleriniz arasında uyuşmazlıklar olabilir.  Aynı zamada 17 Eylül – 9 Ekim tarihleri arasında Merkür Retrosu olduğunu da unutmayın.  Yeniden yapılandıracağınız karar ve konular söz konusu olabilir. Biraz eskiye götürür Merkür Retrosu. İlişkinizi sorgulama enerjinizi yükseltir. Ortak projeler içinde olduğunuz kurum ile ilgili aynı şekilde beklentilerinizi ve size vaat edileni sorgulattırabilir. Daha önce aldığınız bir kararı tekrar düşündürür. Önemli imza atmanız gerekirse dikkatli olmanızda fayda olacaktır. İkili görüşmelerinizde uzlaşmacı olmaya da önem vermelisiniz.

8 – 12 Eylül arasında Merkür ve Plütonun birbirleri ile yapacakları dik açı açıkçası zorlayıcı olacaktır. Bu tarihlerde iş ile ilgili konularda bazı zorlayıcı durumlara açık olabilirsiniz. Biraz zihinsel olarak da zorlanabilirsiniz.  Belki bazı Koç’lar iş değişikliği kararı alırsınız. Rutininizde sizi zorlayan bazı durumlar devrede olabilir. Buna hazırlıklı olun derim. Örneğin iletişiminize dikkat edin. Manüpilasyona açık olabilirsiniz. Siz de uygulayabilirsiniz!  Fikirsel olarak objektifliğinizi kısa bir süre için kaybedebilirsiniz.  Sağduyulu olmaya önem vermelisiniz. Hayat size yeni oluşumlar hazırlıyor olabilir.  Bazı zorlu kararlar almak durumunda olabilirsiniz ama dediğim gibi, tempo ve rutininizde yeniliklere yer açacağınız bir ay Eylül sizler için... 

13 Eylülde gerçekleşecek Başak burcundaki Güneş Tutulması ise bunun ilk habercisi.  Güneş tutulmasının enerjisini 1 günde hissetmeyiz. Yani Tutulma olur ve e hadi ne oldu bugün tutulma vardı bişi değişmedi dememeliyiz. Çünkü önümüzdeki sürece yayılacak bir enerjidir buradaki durum. Haritanızda günlük temponuz ve rutininiz üzerinde etkili olacak bu Tutulma ile birlikte demek ki önümüzdeki süreçte etkili olacak değişimlerin alt yapısı devrede olacak. Kiminiz yeni iş ortamı, yeni sorumluluklar elde edeceksiniz. Kiminiz de rutininizde istediğiniz  ve arzu ettiğiniz değişim için fırsatlar yakalayacaksınız.  Başak burcu aynı zamanda sağlık alanınız. Kendinize ne kadar bakıyorsunuz, ne kadar ilgileniyorsunuz bunların da önemli olacağı bir süreç başlıyor. 8-12 Eylül’de etkili olacak Merkür ve Plüton arasındaki dik açı aslında tetik görevi görecek derim. 

Biraz endişeli hissetmeniz nedeni belki de arzu ettiğiniz değişimler için artık kararlar almanız gerekecek.  Endişeyi bir kenara atın ama. Girişimci olun, Jüpiter 1 yıl boyunca Başak burcunda. Jüpiter  sağlık konusunda size şans getirir, yani sorununuz varsa fark ettirir ve sonuç olarak size güzel sonuçlar olarak döner. İşlerinizde ve temponuzda hareket getirir ayrıca.  Yeni düzen içine çeker sizi, arzu ettiğiniz koşulları sağlamanız için cesaretlendirir.

18 Eylül’de Satürn artık Yay burcunda. Tam gaz ilerleyecek ve tekrar Akrebe dönmeyecek. Akrep sürecinde tüm derslerinizi aldığınızı düşünerek ilerleyecek. Maddi konulardaki daralmalar biter. Artık yeni ve farklı bakış açısı ile size yeni sorumluluklar verir. Bu sorumlulukların başında ise bir çok Koç’u önemli eğitim kararları bekler derim. Kiminiz belki yeni bir şehir veya çevreye girersiniz. Ticaret ve alım satım yapıyorsanız bu konularda önemli tecrübelere hazırlıklı olun derim.   Önemli sorumluluklar getirecek size Satürn, ama bu sorumlulukların mükafatı da olacak sevgili Koç’lar.  

23 Eylül’de Güneşin de Terazi burcuna geçişi ile birlikte ortaklıklar alanızda hareketlilik başlayacaktır. Siz bir Koçsunuz, karşıt burcunuzdan geçiş yapacak Güneş aslında ben ve sen dengenizin önem kazanacağınıda gösteriyor. Hedefleriniz, arzularınız ve beklentileriniz hali ile önem kazanacak Önemli kararlar alma arzusu duymanıza neden olacak, ama Merkür Retrosunun etkili olduğunu aklınızın bir köşesine yazın derim.

25 Eylül’de Merkür Retro pozisyonda olduğu için ayın ilk haftasında etkili olan Plüton ile dik açısını tekrarlıyor olacak.  Yollarda ve trafikte dikkatli olmalısınız.  İletişim dilinizde sert olabilir aman dikkat edin.

25 Eylül Mars Başak burcuna geçiş yapıyor. Bayram dönemi sonrası gayet enerji ve efor bekliyor sizi. İyi dinlenin, enerjinizi dengeli kullanmanız gereken günler geliyor çünki. Mars ve Satürn arasında etkili olacak dik açı da sizi yoracak ve zorlayacak unutmayın. Tempom ve hedefim, kariyerim ve çalışma koşullarım, rutinim derken biraz yorulacaksınız. Demedi demeyin, dinlenin...

Ayı bitirmeye hazırlanırken 28 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasına ev sahipliği yapıyor olacaksınız. Eğer Koç’un ilk derecelerinde doğduysanız yani 22-27 Mart günlerinde çok daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu yaşamınızdaki önemli olabilecek başlangıçları simgelemekte.  İlişkiler ve ortaklıklar alanındaki bu tutulma, ilişkiniz ile ilgili önemli kararlar almanıza neden olabilir. Evlilik veya yeni bir ortaklık olabilir.  Eylül enerjisi sizi yeni bir oluşuma hazırlıyor gibi,  tüm bunların alt yapısını hazırlıyor sanki.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, Güneşin Başak burcunda ilerlediği Eylül ayında uyumlu ve desteklere açık olabileceksiniz. Güneş dost burcunuz Başaktan sizlere dost enerjiler gönderecek.    Öncelikle kişisel olarak rahatlama sağlayabileceğiniz, keyfinizi yerine getirecek bazı yenilikleri yaşamınıza katabilmeniz için fırsatlar da geliyor olacak.  Sadece Eylüle girişimiz ile birlikte etkili olan Güneş ve Neptün karşıtlığına dikkat.   Bu karşıtlık hem  yaşamımda bana neşe veren hangi durumları yaratıyorum sorusunu sordurur. Hem de yerleşim yeriniz ile ilgili bazı konuları gündeme getirebilir. Evimdeki düzenim dersiniz, biraz huzursuz hissedebilirsiniz veya evde yapılacaklar konusu önem kazanır. Dostlarınız ile uzak hissedirsiniz aynı zamanda, daha çok kendi içinize çekilme arzusu duyabilirsiniz.   Kendi iç dünyanızda sizi destekleyecek, kişisel yeteneklerinize yönelmek istemenize neden olur ayrıca bu karşıtlık.

Eylüle girişimiz ile birlikte Venüs ve Mars kavuşumu etkili gökyüzünde.   Ben ve sen dengeniz   Venüs ve Mars ile sembolize ediliyor.  Yönetici gezegeniniz tüm Ağustosu retro bitirdi ve Eylül ilk haftada Retro pozisyonda. Yuvanızda yaşanacak bu kavuşum etkisi, size evde huzur, evde yenilik getirebilir. Ağsutosta şanslı etkiler de vardı yuva alanınıza. Bu da aklıma ev ile ilgili yeniliklerin aslında Ağustos itibari ile devrede olduğunu şimdi artık görünür olduğunu da düşündürüyor açıkçası. Yeni eve geçtiniz belki son hazırlıklardasınız, ilişkinizde bir uzlaşma sağlamak adına önemli gelişmeler sağlayacağınız bir noktadasınız belki de.  Venüs ve Mars kavuşumu aynı zamanda rutininiz ve ruhsal ihtiyaçlarınızın da göstergesi. Rutnimde neler oluyor, ben nasıl bir ilerleme sağlıyorum konusu da Ağustosta etkiliydi. Şimdi artık bunun da görünür olması, hayata geçmesi, sizin bu ritine alışmanız ile ilgili. Başak burcunda geçiş yapan Jüpiter ve Güneş sizi başta da söylediğim gibi desteklemeye başlıyor.  Ayrıca size güzel ve müjdeli haberler vermek istiyorlar. En çok da kişisel zevkleriniz, aşk yaşamınız aynı zamanda ebeveyn olmak isteyen Boğalar için çocuklar konusunda destekler getirmeye başlıyor. Tabi Ağustos ilk günler eviniz ve yuvanız, ilişkiniz birlikteliğiniz önemli. Bir konuda orta noktayı yakalamak için adımlar atılıyor gibi.  Venüs Retrosu da bitiyor ve sizin de enerjiniz yükseliyor sevgili Boğalar...

Merkür Terazi burcunda ilerliyor tüm ay boyunca. Aslında tam olarak ayın bir kısmında ilerliyor, bir kısmında da geriliyor demek daha doğru olur. Evet 17 Eylül – 9 Ekim tarihlerinde Merkür Retrosu devrede. Tüm hareketini yapacağı alan size tempo getirecek hazırlıklı olun. Çalışma arkadaşlarınız, size bağlı çalışanlar, iş yaşamınızda edineceğiniz tecrübeler, iş bağlantıları konusunda da hareketli bir ay yaşayacağınızı gösteriyor. Bu bazı anlaşmaların önemli olabileceğini ama bu alanda çok dikkatli olmanız gerektiğini de gösteriyor. Parasal konularınızın da yönetici gezegeni olan Merkür maddi konularda da bazı beklenmedik harcamaların artabileceğini de gösterebilir. Ayrıca Retro döneminde özellikle belgelerinizi iyi korumaya önem vermelisiniz. Eski rutininizi de özletebilir, eski alışkanlıklarınızı da.  Eğer yeni bir ortamda olursanız Retro süreci önemli tecrübeler elde edebileceğinizinde işaretçisi olacaktır.

8 - 12 Eylül tarihleri arasında Merkür ve Plüton arasında gerçekleşecek zorlayıcı açı sizi sıkışmış hissettirebilir. Maddi konular geliyor aklıma ilk olarak, paranızın yönetici gezegeninin Plütondan alacağı etki ile zihinsel olarak bazı endişeleri yaşamanız söz konusu. Seyahat etmeniz gerekebilir, bu bütçeniz ile ilgili bazı endişelerinizi arttırabilir. Maddi konularda denge yakalamak için daha planlı ilerleyin derim. Çünkü Terazi burcundan geçiş yapacak olan Merkür bu konuda sizi baskılayacaktır. Tempo geliyor demiştim zaten. Bu tempo ile baş etmeye çalışırken, uzaklaşma arzunuz da çok yükselebilir, sizi sorumluluklarınız yorabilir.  Güneş ve Jüpiter yaşamınıza güzellikler katmak için çalışıyor olacaklar, bu kendinizi motive etmek için gayret gösterebileceğinizi ama maddi konularda belki tıkanmaları da paralel yaşayabileceğinizi gösterebilir.

13 Eylül’de Başak burcunda Güneş Tutulması olacak. Çocuklar alanınız Başak. Anne veya Baba olmak için desteklendiğiniz bir sürecin başladığını düşünebiliriz. Zaten ebeveyn olan Boğalar çocukları ile ilgili önemli olabilecek güzel başlangıçlara imza atabilirler. Tabi Aşk çok önemli. Başak haritanızda aşk ile ilgili konular da söz sahibi burç, dolayısı ile Merkür.  Yeni bir aşk, yeni heyecan tabi önemli olur. Ama tutulmanın olduğu gün sürpriz birşey beklemeyin bu bir süreç, tutulma etkisi bu alanda önümüzdeki 6 ayın önemli olacağının göstergesi. Bu ay içinde etkili olan Merkür Retrosu bu alanın da veya bu belirttiğim konularında zihninizi kurcalamaya başlamasını işaret ediyor. Aslında harita bir bütün, siz yaşamınıza güzellikler katmak istiyorsunuz.  Desteklenmek istiyorsunuz, motivasyon istiyorsunuz. İhtiyacınız olan motivasyon size kesinlikle gelir, sadece Eylülde biraz maddi olarak zorlanabilir, belki bazı koşulların alt yapısı için uğraşabilirsiniz. Ne istediğinizi bilip, bunun için önünüze zaman koymanız gerektiğini bilmek gibi aslında.

18 Eylül’de Satürn Yay burcuna geçişini kesinleştiriyor. Uzun bir yolculuk olacak Satürn için. Yaklaşık 2,5 yıl boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Satürn önemli tecrübelere hazırlıyor olacak sizi. Kazançlar, maddi beklentiler, ödemeler ve finansal konular. Evet, seyahat edeceği alanda size vereceği tecrübeler kazançlarımı nasıl arttırırım. Finansal çözümler. Evliyseniz eşiniz için aynı şekilde kazanç arttırımı için önemli tecrübeleri olacaktır.

23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Merkür’de bu alanda ve Retro olacak bu tarihlerde. Belki bir iş teklifi alabilirsiniz. Mekrürün de bu alanda Retro olduğunu düşünürsek eğer bunun ile ilgili fırsatlara açık olabilirsiniz. Ayrıca, çalışma koşullarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz.  Güneş bulunduğu alanı aydınlatır. Görünür kılar ve sağlığınıza da önem vermeniz gerektiğini, rutininizde sizi yorabilecek koşulları nasıl iyileştirebileceğinizi düşünebilirsiniz.  25 Eylülde Merkür ve Plüton dik açısı yeniden gerçekleşiyor.  25 Eylül aynı zamanda Mars Başak yolculuğu başlıyor.  Kendinize, kişisel zevklerinize para harcamak istersiniz. İş ile ilgili bağlantılar olabilir bu seyahat edebilirsiniz.  İlişkiniz sizden ilgi bekleyebilir ayrıca, onun ihtiyaçları artabilir.  Çocuklar konusu önemliyken, bu konular ile ilgili belki bazı parasal giderleriniz olabilir. Yani okul masrafı, belki sağlık kontrolü, belki onların yaşamında etkili olabilecek bir spor aktivitesi için bütçe ayırmanız gereken durumlar gibi.

28 Eylül’de Koç burcunda Ay Tutulması olacak.  Bu tutulmanın etkili olduğu alan size biraz sorgulama enerjisi getirir. Kendinizi güçlü hissettiğiniz, ve hissedemediğiniz durumlar. Çok çalıştığınız dönemler, çalışma koşullarınızın sizi bunalttığı düşünülebilir. Ruhsal dünyanıza önem verin. Kendinizi çok zorlamamaya ve dengede olmaya dikkat edin.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

İkizler ve Yükselen İkizler

Eylül ayına girişimiz ile birlikte Güneş ve Neptün arasındaki karşıtlık  tam da sizlerin yuva ve kariyer alanınızda etkili olmakta. Yuvanız önem kazınıyor öncelikle bunu belirtmeliyim, 1 yıl boyunca Jüpiteri evinizde misafir edeceksiniz. Bu genişleme ve konfor ihtiyacınızı belirgin yapacak. Fakat Eylülde Güneş ve Neptün karşıtlığı var, tam da yuva ve kariyer aksınızda.  Bu aile büyüklerinizin sizin desteğinize ihtiyacı olabileceğini düşündürüyor.  Eylül ilk günler dolayısı ile ailenize vakit ayırmanız gerekebilir. Ayrıca işleriniz ile ilgili bazı endişeli konular gündemde olabilir.  Kendinizi işlerinize adapte olmakta zorlanırken bulabilirsiniz.  Ayrıca evinizde bazı cihazların bakımı gerekebilir. Bana kalırsa siz temkinli olun, eletrik – elektronikte dahil olmak üzere dikkatli olmanızda fayda var. Prizler vs. aynı zamanda tabi su ve vanalar gibi durumlar.

Yine Eylül girişimiz ile birlikte etkili olan bir diğer görünüm de Venüs ve Mars kavuşum açısı devrede.  İletişim alanınızda etkili, çevrenizdeki hareketlilik söz konusu olur. İlişkiler adına önemli bir etki içinde gibisiniz.   Özellikle iletişim, anlatım ve yazılı sözlü ifade gerektiren durumlar için gayet destekleyici olduğunu söyleyebilirim. Rutininizdeki temponuz da dahil olmak bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Bir seyahat devrede olabilir ayrıca. İletişim dilinizi gayet etkin kullanabileceğinizi söyleyebilirim.

8 Eylül’de Venüs Retrosu nihayet tamamlanıyor.  Aşk evinizi yönetiyor Venüs. İlişkileriniz bu biraz da kendi bireyselliğiniz ile ilgili konular aynı zamanda. Yaşam motivasyonunuz Venüs Retrosu sebebi ile düşmüş olabilir. Şimdi düz pozisyona geçişi size enerji, ilişkilerinizde destek getirecektir. Uzunca bir süredir üzerinde düşündüğünüz sizi yoran ve hayata geçirmekte zorlandığınız durum veya konuların da artık akacağını gösteriyor.  Yeni bir konuya başlama durumunuz da devrede olabilir. Kişisel gelişim sağlayabileceğiniz, size yeni bir bakış açısı katacak birşey olabilir. Girişimci hissediyorsunuz ayın genelinde, Venüs Retrosunun da bitişi ile birlikte geciken haberler gelmeye başlıyor olur.

Fakat Merkür Retrosu başlayacak! Şimdi bu sizler için önemli sevgili İkizler, öncelikle yönetici gezegeninizin Retro dönemleri sizler için çok özel ve önemli zamanlar. Retro 17 Eylülde başlayacak ve 8 Ekimde bitecek. Retro öncesinde ise Merkür ve Plüton arasında gerçekleşecek dik açı biraz sizi bunaltabilir. Evinizdeki sorumluluklarınızdan bunalabilirsiniz, evde çalışıyorsanız eğer eski işleriniz ile ilgili bazı düzenlemeler çok önem kazanabilir. Kendinizi biraz izole etme arzusu duyabilirsiniz, enerjinizi dengeli kullanmanız gereken zamanlar. Aslına bakacak olursanız,  Eylülü mümkün olduğunca zorlamadan geçirmeye ve kaynaklarınızı dengeli kullanmaya çalısın. Buradaki kaynaklar maddi ve manevi anlamda. Sorgularsanız ve kendinizi negatife çok kolay çekerseniz aslında bu size ihtiyacınız olan cevapları getirmeyecektir. Bazı cevaplara ihtiyacınızın olduğu bir süreç olacak Retro süreci. Belki biraz bekliyorsunuz, gecikiyorsunuz, belki bazı durumların sonuçları umduğunuz gibi olmayacak. Olabilir, her ne olursa olsun sürekli değil, bu aslında üzerinde çalıştığınız konu veya bir durum her ne ise, gecikiyorsa veya bitiyorsa bitmesinden sonradan hoşnut olabileceğinizi gösterir. Düzelt ve/veya değiştir, farklı açıdan bak ve sana fırsat veriyorum diyor Merkür.               Aşka dikkat bu Retro size eski aşklardan bolca haber getirebilir, karşılaşabilirsiniz. İlişkiniz konusunda da biraz kafanızın karışacağı dönem olacak retro süreci, belki olmayacak belki aranızdaki anlaşmazlıkları çok daha rahat konuşabileceğiniz bir süreç, ama bir tekrar gözden geçir dönemi olacağı kesin.

13 Eylül tam da yuva alanınızda Güneş Tutulması olacak. Başak burcunda gerçekleşecek Tutulma da gösteriyor ki, evet eviniz yaşam alanınız önemli. Ayın başından itibaren önemli aslında, unutmayın Güneş geçiş yapıyor bu alandan. Aile, kökler, eviniz, yaşam şekliniz tüm bunlar bu tutulmanın önemli konusu. Tutulma Başakta olunca hali ile Merkür önemli durumda olmakta. Bu tarihte henüz Retro değil ama Retroya hazırlanıyor yani gayet yavaş hareket ediyor. Demekki evinizi ilgilendiren bir takım konular başlıyor, ama bunun yaşamınıza geçişi çok hızlı olmayabilir. Konuşmalar, kararlar yapmak istedikleriniz ve bunlar için yapacağınız planlar devrede olur.

Aslına bakacak olursanız bu tutulma ve 18 Eylülde Satürn’ün de Yay burcuna geçişi ile birlikte yaşamınızda önemli sorumluluklar geliyor. İlişkilerinize odaklanma zamanı.  Köklü değişimleri tetikliyor gibi Başak burcundaki tutulma. Yenilik istiyorsunuz ve bu yenilik size geliyor. Bazen adım atarak yakalarız yeniliği, bazende atamadığımız adımları atmamız için beklenmedik bir durumda birşey biter ve çıkar gider.  Merkür Retrosu ve Terazi burcundaki yolculuğunu tamamlama sürecinin tamamı harekete geçirici olacak.  Yani Kasım başına kadar olan süreç sizler için önemli olur.

23 Eylül’de Güneş dost burcunuz Teraziye geçiyor.  Bireyselliğinize odaklanmalısınız, bireysel ihtiyaçlarınıza önem vermelisiniz. Yaşamınızda ben ne ile mutlu oluyorum diye sorabileceğiniz bir dönem. Aynı zamanda motivasyon ve güç kazanabileceksiniz Güneşin dost enerjsi ile.  Aynı zamanda bekleyen ve bir türlü sonuç getirmeyen bir konu netleşebilir. Bu bana biraz imza atmanız gereken birşeyler olabileceğini düşündürüyor. Mesela ev ile ilgili bir kontrat olabilir, bir anlaşma imzalayacak olabilir, ya da net bir şekilde karar alırsınız bu da olabilir. Netleşiyor olursunuz. Hangi konularda dediğim gibi, sizi yakınen ilgilendiren bir durum, ama işin içinde hem aile veya yuva aynı zamanda da imza var gibi. Fakat Merkür Retrosu biraz gecikmeler verebilir. Ama önemli konuşmalar ve kararlar olabilir konuşulanlar, eski bir konunun netlik kazanma durumu ise zaten sorun yok. Çözüm gerçekleşiyor gibi düşünün.

25 Eylül’de Merkür ve Plüton dik açısını tekrarlıyor. Sizi sembolize eden Merkür aynı zamanda temponuzda da yoğunluk getiriyor olabilir ama kendinize ay genelinde dikkat edin, enerjinizi dengeli kullanın.  25 Eylül aynı zamanda Mars  Başak burcuna geçiş yapıyor. Mars hareketi temsil eden bir gezegen olarak yuvanızda seyredecek.  Neler oluyor böyle yuvada sevgili İkizler, tadilat işleri ile uğraşabilirsiniz ama temkinli olun.  Aynı zamanda enerjinizi ve eforunuzu biraz ev konularına aktarıyorsunuz.

28 Eylül’de Koç burcunda gerçekleşecek Ay tutulması ile ayı bitiriyoruz.  Bireysel haritanızda Koç ve Terazi burcunda gezegeniniz varsa çok daha fazla etkilenirsiniz. Bu Ay tutulmasının konusu sizler için aşk ve çocuklar ile ilgili.  Kiminizi aşk yaşamınız, kiminizi de çocuklar ile ilgili konularda önemli durumlar yaratabilir. Örneğin ilişkinizi sorgulayabilirsiniz ve bu tutulma etkisi ile önümüzdeki 3 aylık dönemde önemli kararlar alırsınız. Ya da ebeveyn olmak istiyorsunuzdur ve bir bakarsınız önümüzdeki günler bu konuda önemli haberler getirir. Ya da kalbiniz boştur ve aşkı yaşamak istersiniz. İşte bu Tutulmanın konusu sizler için biraz bunlar gibi ve neticeleri de çok beklemeden   Kasım ayında hayatınıza geçirebilirsiniz sanki. Hayırlısı olsun diyelim... 

Başlarkende dediğim gibi, gayet enerjik ve hareketli bir Eylül bekler bizi, ama sizler için önemli gelişmeler biraz yuva ve kariyerde olur gibi.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, Güneşi haritanızda iletişim alanınızda misafir ediyorsunuz.  Eylül girişi ile birlikte de Neptün ve Güneş karşıtlığı devrede. Bu sizler için ne istediğinizi bulmak konusunda biraz zorluk yaratabilir. Sanki nasıl yapmalıyım acaba diyorsunuz. Alt yapısında para var tabi. Bir karar vereceksiniz ve bu sizlerin bütçesini ilgilendirecek diye bir anlam çıkartabiliriz. Bir şey almak olabilir, bir seyahat için bütçe ayırmak olabilir. Ayrıca aklınızda biraz çevre değiştirmek isteği de var gibi.  Tabi Güneş ve Neptün karşıtlıkları belirsizliği de anlatır. Aslına bakacak olursanız bu durum Ağustos son haftadan beri gündeminizde gibi ve Eylül ilk hafta da etkisi devam eder. Ne yapmalıyım, nasıl yapmalıyım dediğiniz bir takım durumlar varsa eğer, biraz bekleyin. Özellikle Eylül işk haftadan sonra çok daha rahat hissedebilirsiniz. 

Eylüle girişimiz ile birlikte bir diğer görünüm ise Mars ve Venüs kavuşumu.  Bu kavuşum ise maddi kaynaklar alanınızda.  Kariyerde yön değişimi yaşamak ister gibisiniz. Farklı bir alanda olmak belki, ya da para kazanma durumunuzu gözden geçirmek gibi. Venüs Retrosunun bitimi ile birlikte yani 6-8 Eylül gibi daha rahat kararlar alabileceksiniz. Biraz sabır az kaldı ama şunu söylemeliyim, bütçenizdeki hareketlilik bir süre daha devam eder.  Merkür tüm Eylül ayını Terazi burcunda geçiriyor. Bu geçişi ile birlikte yuvanız dikkat çekiyor. Merkür 17 Eylül ve 11 Ekim tarihleri arasında geri harekette olacak. Tam da yuvanızı ve ailenizi ilgilendiren alanda yapacak retrosunu.  Özellikle 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek bir yeniliğe hazırlıyor olabilir sizleri.  Merkür’ün Terazi burcundan geçişi  sizleri biraz sıkıştıracak yalnız şimdiden kabul etmek lazım. Buradaki sıkışma aslında harekete geçme, karar almaya zorlanma, eski ve alıştığınız düzen ile yeni arasındaki kararsızlık. Eski bir konunun açılması aynı zamanda ailenizi de ilgilendirecek bir konunun gündeme gelmesi anlamında gibi. insiyatif almanız gerekebilir özetle. 

8-12 Eylül tarihlerinde Merkür ve Plüton sert görünümü olacak.  İlişkiler ve yuva yine önem kazanıyor. Evliyseniz eşinizi de ilgilendiren bir durum devrede olabilir.  Ortaklık veya ortak projelerde birlikte yürüdüğünüz kişiler veya durumlarda bazı değişiklikler.  Ayın başından itibaren sizi düşündüren durumlar zaten var ve olacak, bu dik açının gerçekleştiği günlerde ise siz biraz gergin ve tedirgin hissedebilirsiniz. Ayrıca yakın çevrenizi ilgilendiren bazı haberler biraz sizi şaşırtabilir.

Nasıl olacak diye sorduğunuz sorularınız olabilir. Köklü değişim ve yenilik istiyor olabilirsiniz, sizin için önemli başlangıçlar devrede olabilir, sanki bunun baskısı ve yorgunluğu varmış gibi sevgili Yengeçler, hatta tüm ay bu enerji sizin ile birlikte diyebilirim.

 13 Eylül’de Başak burcunda bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma size çok dost enerji gönderiyor. Tam olarak ne istediğinizi bulmanız yönünde destek olacak. Bu destek nereden gelir derseniz, yakın çevrenizden gelebilir. Sizi yüreklendirebilirler, belki kardeşler ve belki de kuzenler, yakın arkadaşlar. Belki bir eğitim alma kararı verirsiniz. Belki de bir düşüncenizi ve bakış açınızı değiştirirsiniz ve yaşamınızda yeni bir yön başlar. Kiminiz içinde yakın çevresinde belki kardeşleri ile ilgili önemli haberler getirebilir tutulma. Sistem kurmak tam Başak enerjisidir. Ve Başak sizlerin haritasında tam olarak nasıl düşündüğünüzü, nasıl kararlar aldığınızı anlatan alanda. Bu alanda şimdi Jüpiter var 1 yıl boyunca. 1 yıl destek alacaksınız, önemli bir konu başlayabilir sizler için, sistem kurmak isteyebilirsiniz.

15 -22 Eylül tarihleri arasında Jüpiter ve Neptün karşıtlığı aktif olacak. Başak ve Balık aksındaki bu karşıtlık zihin karıştırıcı sizler için. Bıraksam mı, ilerlesem mi diyebilirsiniz. Gitsem mi kalsammı da diyebilirsiniz.  Rutininizi ilgilendiren bir durum sanki bu. Aynı zamanda sağlık konusunda da kendinizi belki biraz zayıf hissedebilirsiniz. Vitamin alın,  bunaltan rutininizden sizi uzaklaştıracak uğraşlar bulun. Direncinizi kırılmış hissederseniz 22 Eylülü bekleyin J

18 Eylül Satürn 2,5 yıllık serüvenine başlamak üzere Yay burcunda geçiş yapıyor olacak. İşte Rutininizde beklenen değişim için kollarınızı sıvama dönemi.  Kiminiz çok çalıştığı ve rutininde önemli sorumluluklar aldığı için bunalacak, kiminiz de rutininize bir süre ara vereceksiniz.  2,5 yıl boyunca değil tabi ama bu 2,5 yıllık periyodun size getireceği etki bu sevgili Yengeçler. Sorumluluk alanınız değişiyor sanki.

23 Eylül’de Güneş Terazi burcunda geçiş yapıyor.   28 Eylülde gerçekleşecek Ay tutulması için hazırlanıyor. Tutulma yuva ve kariyer, toplumsal statünüz ve hedefleriniz alanında etkili. Kendi kökleriniz, aile yapınız, yaşam hedefleriniz, iş yaşamınız bu tutulmada önemli olacak.  Ekim ilk 15 gün bu tutulmanın etkisini hissedebilirsiniz. Evli Yengeçlerin ilişkilerine de dikkat etmesini öneririm. Bekar Yengeçler ise tamammı devammı derler bana kalırsa.

25 Eylülde Merkür ve Plüton dik açısı tekrarlanıyor. İletişiminize dikkat etmelisiniz, üzerinizde baskı hissedeceğiniz bir enerji var açıkçası. Etrafınızdaki insanların sizden beklentileri yükselebilir. 25 Eylül ayrıca Mars’ın da Başak burcuna geçişi devrede olacak. Eleştirel olma potansiyeliniz artabilir. En çok da çevrenize karşı kullanabilirsiniz bunu. Kendi yaşamınızda da eleştirecek birşeyler bulabilirsiniz. Düşüncelerinizi odaklamak biraz zorlayabilir.  Mars ve Neptün karşıtlığı devrede olacağı için dayanıklılığınızı düşüren durumlar olabilir.  Özellikle yön duygunuzu bulamama, iş hayatınızda belirsiz koşulların cereyan etmesi gibi.  Mars Neptün karşıtlığını en çok Ekim ilk 2 hafta hissedeceksiniz aslında ama 25 Eylülde Mars’ın Başak burcuna geçişi ile birlikte biraz odaklanma problemleri yaşamanız söz konusu olabilir. Ayrıca özellikle 3 hafta kadar, yollarda ve yolculuklarda birşeyinizi unutmamaya, dalgın olmamaya uçağınızı veya otobüsünüzü kaçırmamaya dikkat edin derim. Mars size seyahat fırsatı da getirecektir.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, Güneş kaynaklar alanınızda ilerliyor. Para ve kazançlar ve yaşamınızdaki sahip olduğunuz her şey sizler için öncelikli ve önemli. İçgüdüsel olarak birikimlerinizi arttırmak ve kazanç sağlamak konusunda gayet motivasyon arttırıcı etkiler altındasınız. Öncelikle 1 yıl boyunca Jüpiterin de kaynaklar alanınızda olması gelirlerinizde artış yaşayabileceğinizin de habercisi. Gelirlerdeki artış, harcamalarda da artış yalnız. Bu enerji 2 yönlü gibi düşünün kazanç sağlıyorum ama harcamalarım konusunda bir o kadar müsrifim dedirtebilir sizlere Jüpiter 1 yıl boyunca. Şimdi bu aya tekrar dönecek olursam bu Ay Jüpiter ile birlikte Güneş’te bu alanda.  Ağustos sonu itibari ile parasal konularda da bir hareketlilik başlamış olabilir sizler için. Şimdi Eylül ilk hafta ise Güneş ve neptün karşıtlığı tam da parayı nasıl değerlendireceğiniz, ya da parasal sorunlarınız varsa bunlara nasıl çözüm bulacağınız, kaynaklarınız ile belki de ne yapacağınız konusunda ciddi kafa yormanıza neden oluyor gibi.  Yine Eylül girişimizde etkili olan Mars ve Venüs kavuşumu gerçekleşiyo burcunuzda.  Herkesin gözü sizin üstünüzde gibi.  Sizin kararlılığınız ya da motivasyonunun çok şeyi değiştirecek gibi. Aileniz ve çevrenizden tam destek alıyor olmalısınız.  8 Eylül’de Venüs Retrosunu tamamlıyor olacak.  Tüm Retro hareketini burcunuzda yaptı. Bu size keyif veren veya yaşamınızdaki tüm oluşum ve hedeflerinizi çok daha rahat düşünmeniz, ne istediğinize odaklanmanız açısından tam destekteydi. Zaman zaman motivasyonda zorlandınız ve zaman zaman da kendinizi iyi hissettiniz.  İşte Venüs Retrosunu tamamlıyor artık.  Zihninizi karıştıran konularda netlik kazanmak tabi daha kolay olacak, ama son 1 aydır neler düşündünüz veya hissettiniz aman unutmayın.  Çevre ilişkilerinizi kullanarak belki de yüksek hedeflerinizde bazı girişimleri hayata geçirebileceksiniz. Etrafınızdaki insanların size söylediklerine önem vermelisiniz. Evet Eylül ilk hafta bunlara dikkat, harcamalar konsusunda da müstif olmamaya önem verin lütfen...

Merkür haritanızda iletişim ve seyahatler alanınızda ilerliyor. Uzunca bir süre kalacak bu alanda, çünkü 17 Eylüldeki Retrosunu da Terazi burcunda yani haritanızda, iletişim, seyahatler, kardeşler alanınızda yapacak.  Merkür 11 Ekim tarihine kadar sürdürecek Retrosunu. Şimdi haritanıza Terazi burcunun yerleşimi öncelikle sizler için destekleyici.  Araştırma, okuma, yeni bilgiler edinme konusunda güçlenirsiniz. Zihninizde eski konular ve eski çevreniz canlanır, eski alışkanlıklarınıza biraz özlem duyabilirsiniz.  Belki daha önce gittiğiniz bir yerlere yeniden gitmek için bazı şanslar yakalarsınız.  Bu tarihler arasında bir sınav olmanız gerekirse şıkları daha dikkatli okumayı ve işaretlemeyi de unutmayın. Dalgın olabilme riskiniz de olacaktır. Aklınız biraz eskilerde, eski çevrenizde veya eski olanaklarınızda ve şartlarınızda olabilir. Seyahatlerinizde de aynı şekilde dikkatli olun derim, bir yerlerde bişiyler unutma riskiniz yüksek olur özellikle Retro tarihlerinde.

Evet, Merkür uzunca bir süre Terazi burcunda olacak. Merkürün bu geçişinde ise biraz zorlu açıları olacak. Şimdi bu tarihlerde ilk göze batan ise  8 – 12 Eylül arası. Plüton ile dik açıda olacak günlük yaşamınızda ve rutininizde bazı şartların sizi zorlaması söz konusu olabilir.

18 Eylül’de Satürn artık Yay burcunda. 2,5 yıl boyunca Yay burcunda ilerleyecek olan Satürn sizlere hem destek olacak.  Artık Satürn’ün destekleyen enerjisini hissetmeye başlayacaksınız.  Motivasyon duygunuzu destekleyecektir Satürn.

13 Eylül’de Başak burcu Güneş tutulmasına ev sahipliği yapıyor olacak.  Sevgili Aslanlar, Başak sizlerin maddi kaynalar alanınız. Parasal kazançlarınız ve kazançlarınızı arttırmak adına atacağınız adımları anlatıyor.  Başak burcunda 1 yıl boyunca seyahat edecek Jüpiter’de destekliyor sizleri. Maddi konularda şansınızı arttıyor. Fakat Balık burcunda ilerleyen Neptünü unutmamanız gerekiyor. Gelir ve giderleriniz arasında denge kurmaya önem vermelisiniz. Bana kalırsa bir gelir artışı yaşıyorsunuz, bunun ile paralel olarak giderlerinizi de etkileyecek önemli bir durum da devrede.  Tutulmanın etkisi Kasım son hafta gündemde olacak. Yani bu süreç içinde size ait olan için biraz daha fazla mücadele etmeniz gerekenilir.  Bu tutulma maddi kazançlar ve paylaşımlar adına önem kazanmakta. 

15-22 Eylül arası  Jüpiter ve Neptün tam da kazançlar alanınızda karşıtlık yapıyorlar. Gelir ve gider dengenizde hareketlilik olabilir. Parasal konularda daha dikkatli olmalısınız.  Harcamalarınız artabilir, özellikle ebeveynseniz çocuklarınızın masrafları artabilir.

23 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi ile birlikte 1 ay boyunca, seyahatler ve iletişim konusunda hareketlilik artacaktır. Zaten Merkürün de bu alanda olduğunu ve ayrıca yine bu burçta bir de Ay tutulması olacağını söyleyebilirim. Şimdi Merkür burada, Güneş ve beraberinde 28 Eylül  Ay Tutulması ise size ne fark ettiriryor acaba. Biraz düşünmeniz, araştırmanız ve belki de çalışmanız gereken durumlar var gibi.  Yazılı ve sözlü iletişiminiz gerçekten çok önem kazanıyor. Bir karar aldırıyor belki size bu tutulma. Bir şey fark ediyorsunuz, üzerinde uzunca zamandır düşündüğünüz bir konuyu hayata geçiriyorsunuz. Tutulma tarihinden artı ve eksi 3 gün,  iletişimde kırıcı olmamaya dikkat edin. Ama Tutulma enerjisini en çok Ekim 2.haftada gösterecek gibi. Yani düşünceleriniz hızla akıyor, bir konuda fazlası ile düşünüyor ve bir karar almak istiyor, veya bir cevap bekliyorsanız bu cevap size Ekim de gelir gibi.  

25 Eylül’de Mars Başak burcuna geçiş yapıyor. Kaynaklarınız, parasal konular bir kez daha önem kazanıyor. 25 Eylülde aynı zamanda Merkür ve Plüton dik açısını tekrarlıyor. Rutininizde sizi zorlayan durumlar ve koşullar. Parasal konularda avantajlar ama bunun yanı sıra endişeli ve stresli durumlar gibi de geldi bana.

Belki rutininizde önemli bir değişim kararı alıyorsunuz sevgili Aslanlar. Unutmayın Kariyer konusunda şanslısınız, Venüs tüm ay boyunca burcunuzda. Size güzel iş fırsatları getirebilir, dikkat çekebilir ve belki de iş teklifleri alabilirsiniz.  8 Eylül’de Retro sürecini tamamlayan Venüsün desteğini daha fazla hissedersiniz. Fakat genel olarak parasal konularda dikkatli olmanız gereken bir aydasınız. Kazançlarınızı ve yatırımlarınızı doğru değerlendirmek konusunda ekstra hassasiyet göstermelisiniz. 

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar bu ay dikkat çekmeye hazır mısınız? Bir süredir Aslan burcunda ilerleyen gezegenler sizleri biraz inzivaya çekmiş olsa da, Eylül ayında önemli atılımlar ve yenilikler sizleri bekliyor gibi...

Öncelikle Eylüle girişimiz ile birlikte Güneş ve Neptün karşıtlığı devrede. Güneşin burcunuzda ilerlemesi sebebi ile güç kazanmış durumdasınız fakat Neptün ve Güneş karşıtlığını da en çok ilişiler aksında hissediyorsunuz. 29 Ağustosta tam da karşıt burcunuz Balıkta bir dolunay yaşadınız. Eylül ilk günlerinde hala bu dolunayın etkisini üzerinizde hissediyor olmalısınız. Ben ve sen dengenize odaklanıyor gibisiniz. Sizin hedefleriniz ve karşınızda size olanak sağlayacak kişiler, kurumlar ve belki de ortaklıklar dikkat çekiyor.  Biraz belirsizlikler de var gibi. Sanki karşınızdaki insanları tam olarak anlayamıyor gibi de hissedebilirsiniz. İşte bunlar Güneş ve Neptün karşıtlığı. Ben ve sen dengenizde bir takım belirsiz enerjiler sizi baskılıyor gibi. Net olmak konusunda zayıf hissettiriyorlar gibi.  Böyle hissediyorsanız size önerim, daha gerçekçi olun kendinize karşı dürüst olun ve beklentilerinizi açıkça dile getirin.

Eylül’e girişimizde bir diğer önemli gösterge de Mars ve Venüs kavuşum açısı. Kazançlarınız ve gelirleriniz, düşünceleriniz ve hedefleriniz bu 2 gezegenin yönetiminde. İçinizde bir yerlerde hedefler belirliyor, nasıl ilerlemeniz gerektiğinize odaklanıyor olabilirsiniz. Kendinizi biraz gizleme enerjinizin de devrede olduğunu söyleyebilirim. Ya da olaylar belirsiz, yani nasıl olacak sorusunun henüz cevabını bulmakta ve vermekte zorlanıyor olabilirsiniz.

Bu ay dikkatleri üzerinize çekersiniz demiştim, böyle de olur aslında ama önce ay genelinde neler önem kazanıyor birlikte incelemeye devam edelim.

Yönetici gezegeniniz Merkür  tüm Eylül boyunca Terazi burcunda seyahat ediyor olacak.  Kaynaklarınız alanında seyahat edecek olan Merkür kazançlarınıza odaklanacağınızı gösteriyor. Para konuları tüm ay boyunca önem kazanıyor, kazançlarınızı arttırmak adına önemli atılımlar yapıyor olabilirsiniz ayrıca. Fakat borç yapmamaya önem verin.  17 Eylül’de Merkür Retrosu başlıyor ve 11 Ekime kadar Retro. Eskiden kalan belki bazı işleriniz yeniden karşınıza çıkabilir veya alacaklarınızı toplamanız adına şans getirebilir. Unutmayın Merkür aynı zamanda Kariyer göstergeniz, yüksek hedefleriniz de Merkür kontrolü altında.  Bu yüzden merkür retrosu boyunca biraz yön duygunuz karışabilir.  Ayrıca Merkürün öncü burç olan Terazide ilerledeği dönem içinde hem Plüton, hem de Uranüs ile sert görünümü olacak. 8-12 Eylül ilk olarak plüton ile sert açısı devrede. İş hayatınızda bazı konular sizi zorlayabilir. İş değişimi isteyebilirsiniz veya kariyerinizde bazı zorlu durumların fazlası ile su yüzüne çıkması beklenebilir. Merkür sizsiniz unutmayın ve Plüton ise dönüştürücü ve belki bir anda olabilecek bir haber ile ilgili çalışacak, sizleri şaşırtan ve değişime zorlayan. Bu ay kendinizi yenilemek adına fırsatlar da yaratacağınızı düşünecek olursak eğer Eylül ilk 2 hafta buna zorlanabilirsiniz...

13 Eylül’de burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulmasına ev sahipliği yapıyorsunuz sevgili Başaklar. Merkür bu tutulmada Plüton ile baskıdan henüz uzaklaşmış durumda olacak. Bu sizlere daha net görüyorum, fark ediyorum, anlıyorum ve ne istediğimi biliyorum deme enerjisi getirecektir.  Tutulmalar güçlü enerjiler barındırırlar, size de fırsat getirecektir mutlaka, yenileniyorum ve karar veriyorum dedirtecektir. Bunu en çok Ekim son hafta hissedersiniz aslında. Özellikle 28 Ekim döneminde, bir yenilik ve başlangıcı yaşamınıza çekmiş olursunuz. Şimdi Eylüle yeniden dönersek eğer, bir yenilik için yer açma ve birşeyleri bırakma ve vazgeçme durumunuz olabilir sevgili Başaklar. Aynı zamanda burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulmasının da etkisi ile ortak projeler içinde olabileceğiniz bir konu da gündeme gelebilir. İlişkilerinizin çok önemli olduğu zamanlar geliyor. Ay düğümleri burcunuza geçiş yapıyor olacak az kaldı. Bu da yaşamınıza girecek ve çıkacak kişilerin, ilişkilerinizin önem kazanacağını gösteriyor.

Jüpiter burcunuzda ilerliyor sevgili Başaklar. Jüpiter genel olarak iyi etkileri olan bir gezegendir. Bazen de makas görevi görür. Birşeyleri bitirme cesareti verir çünkü. Yeni bir adım atma cesareti de verir aynı zamanda. 1 Yıl boyunca burcunuzda, bu size şans getiren bir durum ama yaşamınızda yolunda gitmediğini düşündüğünüz birçok şeyin de değişmesi için katalizör olur. 15-22 Eylülde ise Neptün ile karşıt enerjide.  Hayatınızda sizi zorlayan bir takım konularda direncinizin azalması gibi, kendinizi belirsizlik içinde hissediyor muş gibi, ilişkinizde istediğiniz ilginin veya beklentilerinizin karşılanması konusunda tatmin olamıyorsunuz gibi.  Hayatınıza bu dönemde sizi destekleyen ve yol gösterici olan bir kişi girebilir. Kendinizi belirsizlik içinde hissettiğinizde bunun gerçek mi, yoksa sadece bir ilizyondan ibaret mi olduğunu düşünün mutlaka. Gerçekçi olan tarafta kalmaya önem verin. Jüpiter yuvanızı yönetiyor aynı zamanda, evinizdeki birçok eşya arıza yapıyorsa saşırmayın. Değiştir diyor size evren, birşeyleri değiştir. Ama bunu siz bulabileceksiniz... 

18 Eylül’de artık Satürn Yay burcunda ve 2,5 yıllık serüvenine hazır. Siz de hazırmısınız, eviniz ve yuvanızı ilgilendiren alanda seyahat edecek. İlk olarak 2015 ilk 5 ayında kendisini bir tanıttı aslında, bu dönemde taşınan ev değiştiren varsa şimdi sağlamlık getirir. Ama şunu unutmayalım, Satürn 2,5 yıl boyunca yaşamınızda önemli değişimler yaşatır. Bu yerleşiminiz ile ilgili olur, yaşadığınız yer olabilir, yaşadığınız kişiler de olabilir. Örneğin evlenirsiniz ve evde artık yeni biri vardır. Belki anne veya baba olursunuz evde yine ilgili değişim kendini gösterir.  Dediğim gibi, 2,5 yıllı uzun vadeli periyodda gerçekleşir. Kiminiz hemen, kiminiz ortalarında, kiminiz de sürecin sonuna doğru değişimi yaşarsınız.

23 Eylül’de Güneş Terazi burcuna geçiş yapıyor.  Ay tutulması ise 28 Eylülde olacak. Kaynaklar alanınızda seyahat edecek olan Güneş size parasal konularda gayet güzel destekler getirir.  Merkür Retrosu aktif bu dönemde, belki beklediğiniz para eskiden kalan bir alacağınız tutulmanın da etkisi ile elinize geçer. Fakat para kazanma şeklinizde de bir değişim olabilir. 13 Eylül Başak Güneş Tutulması burcunuzda, 28 Eylül Koç burcundaki Ay tutulması ise maddi kazançlarınız aksında oluyor. Ekim ve döneminde bu enerjiler tam açığa çıkıyor aslında. Ekim ilk 2 hafta özellikle belki yeni bir ortamda olursunuz sevgili Başaklar.

25 Eylülde Merkür ve Plüton dik açısı yeniden devrede. Ayrıca Mars’ın da burcunuza geçiş yaptığı bir tarih 25 Eylül.  Kazançlarınızda dikkat, harcamalarınızda dikkat. Gelir ve gider dengenizi çok iyi balansta tutun. Ayrıca Mars’ın burcunuza giriş yapması ve Neptün ile yapacağı karşıtlığı da göz önüne alırsak eğer, Eylülde kayıp enerjisine değil tam aksine kazanç enerjisine odaklanın. Görüşmelerinizde kendinizi düz ve direkt olarak ifade edin. Parasal konularda beklentilerinizi açıkça ifade edin. 

Kendinize önem verin, sizi yenilik getirmeye hazırlanıyor yıldızlar. Yaşamınızda önemli değişimler yaşıyorsanız uyum içinde olmaya önem verin. Kontrol etmek yerine akışta olun.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, Eylül sizler için dikkat çekici...  Öncelikle karşıt burcunuz da gerçekleşecek Ay Tutulmasında önemli farkındalıklar bekliyor sizleri. Ayrıca Merkür Retrosunu da burcunuzda yaşıyor olacaksınız. Nedir bu yıldızlardan çektiğimiz dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız, siz ve daha bir çok Terazi burcunun yaşamında önemli değişimler ve dönüşümler uzunca bir süredir devrede. Aslına bakacak olursanız bunun en önemli nedenlerinden biri de geçen sene de dahil olmak üzere burcunuzda transit eden Kuzey Ay Düğümü. Dolayısı ile tutulmalarda önemli rol aldınız. Yaşam sahnenizde önemli değişimler yaşadınız. Dikkat çektiniz, kendinizi öne almayı öğrendiniz. Kadersel değişimler yaşadınız, bir çoğunuz için sancılı değişimlerdi ... Ama az kaldı sıkın dişinizi, tutulmaların enerjisi  artık yavaş yavaş değişiyor olacak.  Siz bu süreçte neyi öğrendiniz buna odaklanın. Şimdi Eylül sizler için önemli dolayısı ile öncelikle bu ayın sizlere getireceklerine bir bakalım...

1 Eylülde gökyüzünde Güneş ve Neptün karşıtlığı var. Güneşin 23 Eylüle kadar Başak burcunda olması, sizler için biraz enerjinizi istediğiniz ölçüde kullanmak konusunda zorlayabileceğini düşündürüyor. Ayrıca Terazi burcu olarak Venüs ile sembolize ediliyorsunuz ki, Venüs Retrosu 8 Eylül’e kadar da devam ediyor. Aslında sembollere baktığımızda, yaşamınızdaki birçok şeyi sorguladığınızı, lezzet almak istediğinizi, güzel ve konforlu olan her şey için istek ve arzunuzun yükseldiğini söyleyebilirim.  Her şey yolunda değil, ya da istediğim noktada değil, bir şeyler eksik diyorsunuz belki de.  Güneş ve Neptün karşıtlığında ise çalışma koşullarınızı, günlük temponuzu çok daha fazla önemsediğinizi ve aynı ölçüde sorguladığınızı, kendi iç dünyanıza hatta daha fazla önem verdiğinizi söyleyebilirim. Belki temponuzu yönetmek konusunda zorluklar dahi yaşıyor olabilirsiniz.  Dediğim gibi Eylül ilk hafta özellikle biraz daha sağduyulu ve sakin olmaya önem vermelisiniz.

Eylüle girişimizde etkili olan bir diğer görünüm de Mars ve Venüs’ün kavuşum yapması.  Bu alanda şanslı etkilerde bulunmakta. Dostlarınız tarafından destekler alanildiğinizi, sosyal ortamlarda olduğunuzu, hareketin de içinde olduğunuzu söyleyebilirim.

Merkür ise burcunuzda ilerliyor. Tüm Ay boyunca da burcunuzda olacak. Ben ne istiyorum sorusunu daha net cevaplarsınız aslında.   Aynı zamanda kendinizi dengeye alabilmek için neler yapmalı olduğunuzu da bulmanıza yardımcı olur. Merkür nasıl düşündüğümüz ve zihnimizin hangi konularda aktif olduğu ile alakalıdır aslında. Burcunuzda olması ise, kendiniz hakkında düşünmek ve kendi ihtiyaçlarınızın önemini fark etmek adına dikkat çekecek. Öncelikle Retro sürecinin tamamlanması sonrasında aslında bu söylediklerim çok daha önemli olur. Yani Ekim ayında ve Ekim ayında Güneş’te burcunuzda seyahat ediyor olacak. Bu yüzden Eylül aslında biraz enerjinizi dengelemek konusunda zorlayıcı olabilir. Sağlığınıza dikkat ederken, endişeli olmamaya da önem vermelisiniz. Biraz akışta olmak aslında ihtiyacınız olan şey. Jüpiter 1 yıl boyunca Başak burcunda yani sizlerin ruhsal ve içsel alanınızda, Jüpiter iç huzur getirecektir sizlere.

Burcunuzda ilerleyen Merkür sizi daha stratejik olmaya çekerken, adaletli olan yanınızı da besleyecek. Adil olmalısınız önce kendinize, özellikle 8-12 Eylül arasında gerçekleşecek Merkür ve Plüton arasındaki dik açı zorlayıcı. Açık fikirli ve esnek olmak zorlayabilir sizleri.  

13 Eylül’de Başak burcunda Güneş Tutulması olacak. Başak burcunun bulunduğu alan aslında sizlerin iç dünyanızı anlatmakta.  Bu Tutulmanın tam karşısında gerçekleşecek bir diğer Güneş Tutulma ise Balık burcunda Mart 2016’da gerçekleşecek. Şimdi düşüncelerinizdeki, iç dünyanızdaki yaratmak istediğiniz yeniliklerde ki konularda görünür olma enerjisi Mart döneminde gerçekleşecek tutulma ile yaşamınıza gelebilir. Tabi düşünmeniz ve başlatmanız şartı ile.  Yoksa bu tutulmaların gerçekleştiği aks olan, tempom ve rutinim aynı zamanda iç dünyamdaki huzursuzluk hattında bir o yana bir bu yana hareket edersiniz. 17 Eylül’de Merkür Retrosu başlıyor. İşte size düşünmek için bir çok fırsat.

15-22 Eylül tarihleri arasında Jüpiter ve Neptün karşıtlığı var.  Bu günler kendinize önem vermelisiniz. İletişiminize de aynı şekilde. Yanlış anlaşılmamak adına daha net olmalısınız. Sağlığınızı da aynı şekilde önem vermelisiniz. 

18 Eylül’de artık Satürn Yay burcunda. Çevreniz, yakın arkadaşlarınız veya kardeşlerinizi ilgilendiren alanda söz sahibi olan Yay enerjisi şimdi Satürn’ü 2,5 yıl misafir edecek. Satürn sorumluluk yıldızı olarak size yeni tecrübeler vaat ediyor olacak. Bu özellikle çevre ilişkilerinizde daha seçici olacağınız bir dönemi başlatıyor da olur.  Farklı amaçlar edinmeniz söz konusu olur. Hatta uzun soluklu bir eğitim için kolları sıvıyor olabilirsiniz. Tecrübeye ihtiyacınızın olacağı dönemlere giriyorsunuz aslında. Bir konuda uzmanlaşmak istiyorsanız eğer kesinlikle doğru bir dönem olacağının altını çiziyorum.

23 Eylül’de Güneş burcunuza giriş yapacak. Enerjinizi güçlendirecek ve kendinize önem vereceğiniz dönemler. Sanki enerjinizi şarj edeceksiniz, motivasyonunuzu yükseltecek bazı atılımlar içinde olabilirsiniz. Biraz daha kendinize dönük olacağınız zamanlar aslına bakacak olursanız.

Tüm Ay boyunca Merkürü de burcunuzda misafir ediyorsunuz. Aslında tüm bu kombinasyonlar kendiniz ile daha fazla ilgileneceğinizi, yaşamınızdaki konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, kendinizi çok daha fazla önemseyeceğinizi göstermekte.

25 Eylül’de Mars Başak burcunda olacak. Bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Enerjinizi ve eforunuzu dikkatli kullanmalısınız. Her ne kadar Güneş’in burcunuzda ilerlemesi sizi destekliyor olsa da, Merkürün Retro olması ve Mars’ın da haritanızdan geçiş yaptığı alanın sizi zorlayabileceği ihtimalini düşündürmekte. Bana kalırsa, biraz daha dikkatli olmaya önem vermeli, önemli sırlarınız varsa paylaşırken de dikkatli olmalısınız. Haberiniz olmadan sizin hakkınızda alınacak kararlara, yargılara maruz kalmayın.  Temkinli olun yani.   Mars para enerjinizi yönetiyor. Para konusunda da ektra dikkat derim. Kazanç ve kayıplar konusunda hassas dengeler olabilir.

Ayrıca burcunuzda ilerleyen Merkür’de Plüton ile dik açısını tekrarlıyor olacak. Bu sizin üzerinizde baskı yaratabilir.Tabi araştırmacı yanınız tüm ay boyunca fazlası ile dikkat çekiyor olacak. Aslında zihninizdekilere bir odaklanın, ne araştırıyorsunuz önünüze bunun ile ilgili kaynaklar ve bilgiler de düşebilir. Kendinizi biraz gizlemek isterken, ayrıca bu enerji ile kendi kendinize önemli gelişim yaşayabileceğiniz durumlara da açık olabilirsiniz. Yani iletişim dışsal değil daha içsel gibi.

28 Eylül ise karşıt burcunuz Koç’ta Ay Tutulması gerçekleşecek.  Ay tutulması aynı zamanda bir Dolunay zamanıdır. Enerjisi daha çok fark ettirmeye açıktır. İlişkileriniz ile ilgili önemli kararlar alabileceğiniz bir zaman diliminde olabilirsiniz.  İlişkiler ile ilgili önemli başlangıçlar veya bitişler yaşayabilirsiniz. Evliyseniz örneğin ilişkiniz hakkında önemli konuşmalar yapmanız olası. Özellikle 16 Ekim haftası bu enerjinin ilk açığa çıkması durumu var. Ayrıca ortak projeler, danışmanlık alıyorsanız bu kişiler ile, yasal bir süreç içindeyseniz avukatınız ile, dolayısı ile iş birliği olduğunuz eşinizde dahil bir bakıyorsunuz. Ben ve sen dengenize odaklanıyorsunuz daha çok sevgili Teraziler.   

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, Eylüle girişimizde ilk dikkatimi çeken gösterge Güneş ve Neptün karşıtlığı.  Bu karşıtlık biraz belirsizleştiren etkiler verir. Güneş haritanızda kariyer alanınızda söz sahibi olduğu için, kariyer yaşamınızı ilgilendiren bazı konu veya durumlarda çekimser kalmayı arzu edebilirsiniz. Ayrıca bu karşıtlık tam olarak size kariyerden elde ettiğim gelir tam olarak istediğim noktada değil ve nasıl daha iyi yapabilirim dahi dedirtiyor olabilir.  Umutlarınızın yükseldiği bir süreçtesiniz, aslında bu süreç 11 Ağustos itibari ile başladı. Jüpiterin Başak burcunda ilerleyeceği 1 yıl boyunca sizleri gayet dost enerjiler ile mutlu etmeye niyetli gibi. Şimdi Güneşin de bu alanda olması, yani Başak burcunda olması ile kazanç artışları için kendinizi motive ediyor olabilirsiniz. Umutlarınızın arttığı bir aydasınız aslında.

Ayrıca, size en önemli tavsiyem aşk hayatınızdaki beklentilerinizi biraz gözden geçirmeniz olur. Güneş ve Neptün  aynı zamanda ay sonunda Jüpiter ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlıklar biraz da aşk ve çocuklar alanınızda etkili.   Silikleştiren ve net görmeyi engelleyen bir duruma karşı biraz dikkat sadece.

Mars sizlerin yönetici gezegeniniz olarak haritanızın en tepe noktasında ilerlemekte. Hatta 1 Eylül’de Mars ve Venüs kavuşumu olacak Aslan burcunda.  Belliki enerjinizi ve eforunuzu biraz bu alana yansıtıyorsunuz. Yüksek hedefleriniz var, dikkatiniz daha iyiye ilerlemekte.  Ayrıca Mars ve Venüs kavuşumu bana bir ilişkinizin öne çıktığınıda düşündürüyor.  Aslan sizin sahneniz aslında ve Ağustos ayından itibaren de Aslan burcunda bayağı gezegen geçişleri oldu. İlişkiniz ile ilgili önemli duyurular yapmış olmanız söz konusu. Hatta bazı Akrepler ilişkilerini bir adım ileri taşımız dahi olabilirsiniz.  Dediğim gibi Mars ve Venüs size dikkat çekmeniz için olanaklar sağlıyor gibi. Bu olanaklar aynı zamanda kariyerinizde ilerleme sağlayabilmeniz adına da destekte.  Belki de bir teklif dahi almış olabilirsiniz. Yeni bir iş görüşmesi de yapacak olabilirsiniz. Jüpiter 1 yıl boyunca daha iyi kazançlar sağlamanız adına sizi destekliyor olacak.

8 Eylül’de Venüs Retrosu bitiyor. Ortaklık, ortak projeler beklenen haberler dolayısı ile daha hızlanır.  Retro sonrası çözümler önünüze düşer.  Merkür ise tüm ay boyunca Terazi burcunda olacak. Bu alan sizin gizli dünyanız. Merkür ise biraz kalabalıktan uzaklaş, biraz kendini gizle diyebilir. Siz zaten genel olarak bunu seversiniz, yani önde olsanız bile, karşınızdaki kişilere bilmeleri gerekenden fazlasını vermezsiniz. Şimdi Merkürün bu alanda oluşu ile daha bir gözlemcisiniz. Sanki izliyorsunuz, zamanını bekliyorsunuz bazı şeylerin.  Merkür Retros olacak ayrıca 17 Eylül ve 11 Ekim tarihleri arasında. Retro haritanızın 12.evinde yani gizli alanda.  Hayatınızda önemli olacak kararları bana kalırsa Merkürün burcunuza geçişi sonrası yapmanız faydalı olacaktır. Bu Retro süreci ile birlikte biraz nekahat, gözlemleme ve inceleme dönemi olarak görmeniz çok daha yerinde diyebilirim.

8-12 Eylül tarihleri arasında Merkür ve Plüton arasında gerçekleşecek dik açı finansınız üzerinde baskı kurucu olabilir. Kredi çekmek için uygun bir zaman değil. Beklenen rutin dışında bir geliriniz varsa eğer bu konuda da biraz zorlanabilirsiniz.

13 Eylül’de Başak burcunda Güneş Tutulması olacak. Bu tutulma haritanızda çevrenizdeki değişim ve yenilenme durumunu da harekete geçirebilir.  Sosyal olacağınız zamanlar aslında genel olarak Eylül’ün tamamı. Ama siz bu yoğunluk ve çevredeki hareketlilikten yorulabilirsiniz.  Umut ettiğiniz tüm güzel şeyler için şans yakalayabilirsiniz. Bunların alt yapısını hazırlıyor olabilirsiniz. Tutulmanın ilk etkisi Ekim son hafta.  Aslında bu ay her neyi unut ediyorsanız, yaşamınıza geçirmek istiyorsanız, istediğiniz yenilikler için alt yapı hazırlıyor gibisiniz.

Satürn burcunuzda hala. 18 Eylül’de Yay burcuna geçiş yapmadan önce son 2 haftasındasınız. Yaşamınızda önemli tecrübeler yaşadınız ve şimdi artık  üzerinizdeki baskıyı kaldırıyor. Bunun rahatlamasını yaşarsınız ama maddi konularda artık size sorumluluklar getiriyor olur. Bana kalırsa paranızı çar çur etmeyin.  Kazançlarınızda yaşamak istediğiniz artış söz konusu, Jüpiterden güçlü destekler alıyor olacaksınız fakat bir yandan da Satürn bütçenizde etki edecek önemli sorumluluklar getiriyor olacak. Belki birşeylere sahip olmanız gerekecek, önemli bir ödeme planı içinde olacaksınız sevgili Akrepler. Bu önünüzdeki 2,5 yıllık süreçte mümkün açıkçası.  Hele Satürn ve Jüpiter arasındaki dik açı sizi Ağustosta da bunaltmışken aslında paranın önemini veya parasal konularda belki yaşadığınız zorlukları yeniden yaşamamak adına şimdi önemli adımlar atmalısınız. Satürn der ki; ben neredeysem orada ciddiyet olmalı, parasal konularınıza öenm vermenizi istiyor. Harcamalarınıza dikkat edin diyor...

23 Eylül’de Güneş Terazi burcunda. Bu alanda ayrıca Merkür’ün de olduğunu aynı zamanda Retro pozisyonda olduğunu unutmuyoruz. İç dünyanız daha bir önem kazanmış durumda. Bana kalırsa biraz düşünceleriniz konusunda netleşmeye ihtiyaç duyduğunuz dönemler. İyi planlayın ne planlıyorsanız. Sırası ile Güneş ve Merkür burcunuza gelecekler.  Enerjinizi yükseltecekler fakat şimdi daha içsel olarak kendinize dönük olduğunuz zamanlar olacak.

25 Eylül’de burcunuzun yönetici gezegeni Mars Başak burcunda olacak.  Bu geçiş ile çevredeki hareketliliğiniz de artacak. Zaten tüm ay sosyal organizasyonların içinde yerinizi alıyorsunuz. Fakat haritanızın aslında sizden istediği biraz izolasyon ve bu konuda bir denge. Bana kalırsa yoğun planlarınız var, hedefleriniz var ve bunları gerçekleştirmek için de yalnız kalmaya ve biraz düşünmeye ihtiyacınız var. Dolayısı ile denge yaratın hayatınızda.

Ay sonunda ayrıca Merkür ve Plüton dik açısı tekrar ediyor olacak. İletişiminize önem vermelisiniz.  Yakın çevre ilişkilerinize özellikle dikkat etmelisiniz. Kardeşinizin bir probleminde yardımcı olmanız da gerekebilir.

28 Eylül’de Koç burcunda Ay tutulması olacak. Haritanızda tutulmanın olacağı aks ise günlük rutinim, sağlığım, çalışma koşullarım ve ruhsal ihtiyaçlarım alanında. Eğer Koç burcunda veya Terazi burcunda gezegenleriniz varsa daha çok etkisi altında kalacağınızı söyleyebilirim. Fakat tutulmada yönetici gezegen Mars ise aslında sizi destekler pozistyonda. Çalışma koşullarınızda bazı değişimler yaşamanız olasılık dahilinde. Bu sizlerin çalışma koşulları olabileceği gibi, size bağlı çalışan iş arkadaşlarınızı da etkileyecek bir durumu gösterebilir. Temponuzda hareketliliğin artacağı yoğun olabileceğiniz bir gün. Tutulmanın en çok etkisini hissettireceği zaman dilimide Ekim 2.hafta. dolayısı ile bu tarihler rutininiz ve düzeniniz çok daha önem kazanıyor olacak. Yeni bir rutin girebilir yaşamınıza. Temponuz yükselebilir. Sağlık kontrolleri yaptırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanınız varsa onun aşı zamanı veya kontrol zamanı gelmiş te olabilir.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yay’lar öncelikle Eylül ayına girişimiz ile birlikte ilk dikkat çeken Güneş ve Neptün karşıtlığı. Haritanızda yuva ve iş yaşamı aksınızda etkili bu karşıtlık.  Öncelikle size tavsiyem  vanaları sıkı sıkı kontrol etmeden çıkmayın evinizden, özellikle Eylül ilk hafta.   Başak burcu haritanızın en tepe noktası. Bu alanda ilerlemekte olan Güneş ise iş yaşamınızda hareketli bir süreç içinde olabileceğinizi de düşündürüyor.  Öncelikle Jüpiter pozitif etkiler yaratan destekleyen bir gezegendir. Jüpiter 1 yıl boyunca haritanızın en tepe noktasında seyahat edecek. Destekler getirecek fakat kiminize de hadi değiştir artık diyecek gibi geldi bana. İş değişimi ihtimaliniz güçlü açıkçası.  Özetle hem destekler var, ama bir yandan da üzerinizde güçlü baskı var. Üstleriniz ile ilişkilerinizde bazı sorunlar da öne çıkabilir. Beklentilerinizi de tekrar gözden geçirmenize neden olabilir bu alandaki baskılar. Yani sizler için önemli 1 yıllık döngü içindesiniz.  Bu aksta yaşayacağınız Jüpiter ve Neptün karşıtlığıda sizi biraz zorlayacak gibi geldi bana açıkçası.

Eylül girişimizde etlili olan bir diğer görünüm de Mars ve Venüs kavuşumu.  Aslan burcunda gerçekleşen bu kavuşum sizleri dost enerjiler ile motive ediyor. Aslan burcunda bulunan Mars zaten bolca seyahat fırsatı da getiriyor olabilir bir çoğunuza. Ayrıca eğitim, öğrenim alanınızda da etkili bu yıldızlar, bir eğitim dönemine başlayabilir veya bir sınav dönemi yaşarsınız.  Ayrıca fikirlerinizde de etkili olacak bu yıldızlar. Farklı açıdan bakmayı, yeni ve alternatif yollar bulmayı istiyor gibisiniz. Fikirsel olarak değişim de yaşıyorsunuz bir yandan. Ticaret ve alım satım ile ilgiliyse işiniz, özellikle Eylül ilk hafta Venüs’ün de retro olması sebebi ile bazı aksaklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Fakat hem Venüs, hem de Mars girişim cesaretinizi arttırıyorlar sevgili Yay’lar...

Merkür tüm ay boyunca Terazi burcunda. Sosyal çevreniz hareketleniyor Merkürün enerjisi ile. Dostlarınız ile iletişiminiz güçlenebilir. Fakat bir de Merkür Retrosu olacak. 17 Eylül’de Retrosu başlayacak Merkürün ve 11 Ekime kadar sürecek. Bu da eskiden birlikte olduğunuz dostlarınız ile yeniden bir araya gelme fırsatını getirir. Arkadaşlarınızın fikirlerinden istifade edebilirsiniz.

8-12 Eylülde ise Merkür ve Plüton arasında sert bir görünüm devrede.  Kariyer alanınız ve ilişkilerinizi yöneten Merkürün plüton ile yapacağı bu zorlayıcı açı sizi biraz bunaltabilir. Aslında başta da dediğim gibi, iş çevrenizde bir hareketlilik söz konusu. Bu etki ile ilişkilerinizde bazı beklenmedik durumlarda devrede olabilir.

13 Eylül’de Başak burcundaki Güneş Tutulması ise kariyer alanınızda.  Bu alan aynı zamanda sosyal statünüz ve yüksek beklentilerinizi de anlatmakta.  Yeni hedefler belirliyor olabilirsiniz sevgili Yay’lar.  Ayın başından beri etkili olan yuva ve iş aksınızdaki vurgular zaten artık değişmesi gereken bazı durumları göstermekte. Ne gibi değişimler olabilir? Bir düşünün, sizi hangi konular bunaltıyor, ilişkinizmi, işiniz mi, eviniz mi? Hangi konuda değişim arzunuz yüksek. Kendinize bir bakın derim, bir gözden geçirin sizi yoran ve zorlayan durumları. İşte Başak burcundaki Tutulma ile hareket enerjisi devrede olabilir. Hatta iş teklifi almanız da söz konusu olabilir. Ama dikkatli olun, temkinli olun. Çünkü burcunuza Satürn geliyor.

Aralık sonu itibari ile size enerjisini hissettirdi ve yaşamınızdaki bazı konularda sorumluluk aldırdı. Şimdi ise Akrep burcundaki Retrosunu tamamladı ve hız kazanarak sizin burcunuza geliyor ve 2,5 yıl Satürnü misafir edeceksiniz. Bana kalırsa bazı Yaylar evlenir. Evli olan Yaylar yaşamı ve ilişkisini sorgular.  Sorumluluk yıldızı Satürn burcunuzda iken sorumluluk almamanız söz konusu olmaz. Başak tutulması, yuvada ilerleyen Neptün ve tam karşısındaki Jüpiter derken yaşam sahneniz değişir. Kiminiz bunu hemen, kiminiz ise önümüzdeki dönemlerde hissedebilirsiniz.

15 ve 22 Eylül’de Neptün ve Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. İşte bu dönemde Satürn’de burcunuzda olacak. Evinizi değiştiriyor olabilirsiniz.  Ya da evinizde yapmak istediğiniz bazı düzenlemeler ve tadilat durumlarınız da olabilir.  Ayrıca direncinizin de düşük olduğu dönem olur bu tarihler. Bu biraz ben kontrol edemiyorum diyebileceğiniz bazı durumlara sebep olur.  Bu sizin daha önce harekete geçemediğiniz bir durum ile ilgili bu arada. 

23 Eylül’de Güneş Terazi burcunda geçiş yapıyor. Bu size güç verir, destekler sizi içinizi ısıtır. Gelecek planlarınız bu kadar önemli olmuşken hiç ummadığınız yardımlara açık olabilirsiniz. Yalnız kalmamak size iyi gelir ve Güneşin Terazi burcu geçişinde de gayet sosyal olabilirsiniz. 

25 Eylül’de Merkür ve Plüton dik açısı devrede olacak yeniden. Plüton kaynaklar alanınızda ilerliyor sevgili Yay’lar bu dik açıda kazançlarınızda önem kazanır. Zaten Merkürün kariyer alanınızı yönetiyor olması ve retro sürecini de düşünürsek eğer, bazı durumlara karşı stresli hissedebilirsiniz. Bu biraz üst yönetimi zorlayacak konuşullarında olabileceğini düşündürüyor. Neyse bu ay özellikle iş çevrenizde önemli bir takım olaylar olurmuş gibi geldi bana.

25 Eylül’de Mars burç değiştiriyor ve o da Başak burcuna geçiyor. Mücadele gezegenidir Mars. Efor ve enerji yine yaşam sahnenizin en tepe noktasında olacak. Siz bir Yaysınız detaylar ile o kadar ilgilenmezsiniz fakat Başak burcunda ilerleyen tüm yıldızlar size cevapları detaylarda getiriyor olacak gibi. Biraz daha dikkatli olursanız aslında yararınıza olacaktır.

28 Eylül’de Koç burcunda Ay tutulması olacak. Koç haritanızda aşkı, bireyselliğinizi, hobilerinizi, yaşam neşenizi anlatıyor. Tüm enerji ve eforunuz ise kariyerde sanki. Size keyif ve neşe verecek koşulların gerçekleşmesi biraz da bu alan ile ilişkili gibi. Bu tutulma aynı zamanda ilişkilerinizde bazı gerginliklerin de olabileceğini, aşk yaşamınıza dikkat etmeniz gerektiğini, ve eğer kalbiniz boşsa belki bir kişiye karşı heyecan duyabileceğinizi de göstermekte. Aşk ve ilişkiler, dostluklarınız, sizin bireysel yaşamınız ve dost çevreniz işte bu tutulmada etkili olan diğer konular.

Evet sevgili Yay’lar, bana kalırsa yaşam sahnenizde önemli değişimlerin alt yapısını hazırlıyor bu Eylül sizler için, ilk etkilerini Ekimde yaşamaya da başlayabilirsiniz.  Yerine koyacaklarınız eskisinden çok daha güzel olsun.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, Eylüle girişimizde dikkat çeken görünümlerden biri de Güneş ve Neptün arasında yaşanacak karşıtlık enerjisi. Güneş ve Neptün’ün bir arada oldukları durumlarda biraz belirsizlik ve endişe söz konusu olabilmekte. Şimdi sizi nasıl etkiliyor diye bakacak olursak düşüncelerinizde belirsizlikler, ne yapmak istediğinize odaklanamamak, kendinizi belki de biraz boşlukta hissetmek gibi bir etki altındasınız diyebilirim. Kontrollü olmaktan ziyade, biraz akışta olmalıyım dedirtiyor olabilir size bu karşıtlık. Ayrıca Eylül size bolca gezme fırsatı da getiriyor. Bu gezme kiminiz için evet tatil ama kiminiz için de gittiği bir yerde aklının kalması şeklinde de gelişebilir. Sanki farklı bir yerde kalıyor aklınız. Acaba bir yazlık mı alıyorsunuz! Hadi inşallah alın...

Başak sizler için dost bir burçtur. Eylülde Başak burcunda bayağı gezegen geçişleri var. Öncelikle 1 yıl boyunca Jüpiter Başak burcunda.  Bana kalırsa bir kısmınız uzak seyahatler ile ilgili fırsatlarda yakalarsınız Jüpiterin enerjisi ile. Ama bu ay bir de Güneş bu burçta, bu yüzen bu ay hem gezersiniz hem de yeni şeyler öğrenirsiniz. Yeni konular ile ilgilenmeye başlarsınız. Belki bir eğitim arzusu duyarsınız. Bu dil eğitimi dahi olabilir. 

Sevgili Oğlaklar, Neptün ve Güneş karşıtlığı  aynı zamanda iletişim alanınızda olduğu için biraz dalgın olmanızda söz konusu. Yollarda trafikte, iletişiminizde, hatta kendi iç dünyanızda beklentilerinizde dahi farklılaşıyor gibisiniz. Biraz kendinize ne istiyorum, ne yapmak istiyorum diyorsunuz sanki, belirsiz hissediyor gibisiniz. Evet bunlar siz kontrollü Oğlaklar için belki de alışık olmadığınız birşey ama biraz kontrolü bırakıyorsunuz sanki. Yorgun hissedebilirsiniz ayrıca. Bu biraz düşünce yorgunluğu gibi. Bu yüzden bana kalırsa tatil fırsatı yaratın kendinize.

8 Eylülde Venüs Retrosu bitiyor. Kariyer yaşamınızın yönetici gezegeni Venüs. Son zamanlarda yaptığınız işleri de çok düşünmüş olmalısınız. Belki de başka bir iş yapma arzusu bile duymuş olabilirsiniz. İşte bunun sebebi Retro Venüs’tü. Düz pozisyona geçiyor az kaldı. Eylül başında Venüs ve Mars kavuşumu devrede. Hem de para konuları ile ilgili alanda. Destekler, eş veya aileden. Beklediğiniz ve alamadığınız paraları da getirir. Belki ailenizde böyle bir durum vardır onlar beklediklerini alabilirler. Retro sonrası tabi. Ama her halükarda ailenizin maddi desteği altındasınız.

Tüm Eylülü Terazi burcunda geçirecek olan Merkür, ayrıca 17 Eylül ve 11 Ekim tarihleri arasında bir de Retroda olacak. İş görüşmeleri konusunda hareketlilik olur yaşamınızda. Kiminiz de retro sürecinde özellikle eski iş arkadaşları ile görüşme imkanı yaklarsınız.  Merkür haritanızın en tepesinde geziniyor. İletişimizdeki hareketlilik biraz iş ve kariyer ile ilgili olacaktır. Çalışmak isteyen iş bulma sürecinde olan Oğlaklar da bolca görüşme yapabilirsiniz. 8-12 Eylül tarihleri arasında Merkür ve Plüton arasında zorlayıcı bir açı olacak.  Siz ve iş çevreniz, siz ve çalışma koşullarınız, sorumluluklarınız ayrıca bunaltıcı olabilir. temponuzdaki hareketlilik sizi gerçekten yorabilir. Hatta bazı Oğlaklar ani bir karar ile iş değiştirmek isteyebilirsiniz. Yeni yetenekler kazanıyorsunuz Ağustostan itibaren, yeni yetenekler ile birlikte yenilik te istiyorsunuz. Bunun için kolları sıvama vakti diyorsunuz ve girişimci yanınızı da harekete geçiriyorsunuz.  8-12 Eylül baskıya açıksınız aman buna dikkat. İletişiminize de dikkat, sizi zorlayan ve yoran insanlar ile bir arada olmanız gerekebilir.

13 Eylül’de Başak burcuda Güneş Tutulması olacak. Bu tutulmada destekler alıyorsunuz. Eğitim almak için start veriyorsunuz sanki. Kiminiz de vermek için. Bu alan, ticaret iletişim, yayıncılık ve hedeflerinizi anlatmakta. Karar verdim..... diyebileceğiniz durumlar da bu Tutulma ile devrede olacaktır. Fakat tutulmanın enerjisini hemen hissetmeyebilirsiniz bu biraz daha Ekim son 2 haftalık periyotta hayata geçireceğiniz bir konu veya durum gibi daha çok.

15- 22 Eylül arasında Neptün ve Jüpiter karşıtlığı aktif.  Bilinç altınız, düşünceleriniz bu karşıtlığın etkisi altında. Bazen ne istediğimize karar veremeyiz, hangisinin doğru olduğunu anlamak zordur bu da böyle bir durum işte. Yanıltıcı olabilir, kararsız kalacağınız durumlara açık olabilirsiniz sevgili Oğlaklar.

Burcunuzun yönetici gezegeni Satürn ise burç değiştirmeye hazırlanıyor.  Akrep burcundaki serüvenini tamamlayıp, yola Yay burcunda devam edecek. Satürn sizi temsil ettiği  ve burç değiştirmeye hazırlandığı için aslında sizi biraz zorlayan enerjisi de devrede açıkçası.  Çünkü enerjisi değişiyor ve sizin bakış açınız ve beklentileriniz değişiyor olacak beraberinde. Kendinizi bu yüzden motivasyonsuz hissedebilirsiniz. Yay burcuna geçişi sonrası ise artık sizin için yeni bir dönem başlıyor olacak. Haritanızda geçiş yapacağı konular ise, biraz istenmeyen alışkanlıklarınızı temizleme döneminiz. Ayrıca iç dünyanıza çok daha fazla önem vermeye başlayacağınız 2,5 yıllık bir periyod içinde olmaya başlıyor olacaksınız. Kendinize her zamankinden daha fazla önem vermek isteyeceksiniz sevgili Oğlaklar.

23 Eylül’de Güneş Terazi burcunda. Haritanızın en tepe noktasına gelip yerleşiyor olacak Güneş. İş yaşamınıza, toplum statünüze önem vereceğiniz bu 1 aylık süreçte, az veya çok dikkat çekebilir, kararlı olabilir hatta önemli başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.   Merkür’de bu alanda, hatta Merkürün Retro süreci de dahil olmak üzere bu alanda geçireceği yaklaşık 2 aylık dönemde yerleşim konularınızda önem kazanacak gibi duruyor. Bu ev yaşamınız veya iş yaşamınızda olabilir.  Bu yaşam koşullarınız aslında, Plüton burcunuzda ve Uranüs ise yuvanızda geziniyor uzunca bir süredir. Bu göstergeler, evinizi de ilgilendiren değişimlerin yaşamınızda son 2 yıldır yaşamınızda önemli bir yeri olduğunu, bu ay içinde ise rutininizde bir değişimin daha söz konusu olabileceğini göstermekte.  Sizi şaşırtacak haberlere karşı da hazırlıklı olun. Biraz şaşırıyor olabilirsiniz sevgili Oğlaklar.  Farklı bir bakış açısı ile yeniden düzenlemeniz gereken  bazı durumlara çekiliyor olabilirsiniz. Eğer yöneticiyseniz bazı şartlar değişiyor gibi, çalışma arkadaşlarınızı da ilgilendiren önemli kararlar da alabileceğiniz bir aydasınız. Dediğim gibi, dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir ay.  Bu çalışmayan Oğlaklarında kendi yaşamlarında bir takım değişimler yaratacağı bir zaman dilimi gibi. Özet ile günlük rutininizde bazı değişimler devrede. Belki sizin insiyatifinizde, belki de değil...

25 Eylül’de Marsın Başak burcuna geçişi sizi destekliyor. Güç kazanırsınız, eliniz kuvvetli olur. Bir seyahat fırsatı da getirebilir size Mars. Ama en önemlisi Neptün ile tüm Başak burcudan geçiş yapacak gezegenlerin karşıtlık yapacak olmaları.  Hepsi sizi değiştiriyor, belki aklınız uzaklarda olacak. Yaşamınızdaki gidişatta ileri planlarınızda aynı zamanda.

28 Eylül’de Koç burcunda Ay Tutulması olacak. Evim ve işim, yaşam alanım ve toplumsal statüm işte bu tutulma ile start veriyor. Etkisini Ekim 2.hafta hissettirecek bana kalırsa.  Sorumluluk almanız gereken bazı durumlar var gibi. Önce olmanız gerekiyor,  sizin kararlarınızın önemli olduğu bir süreç. Eviniz ve yuvanızda bir değişim de olabilir. Evlilik yaşarsınız belki, artık ev yaşamınız değişir, veya aileye yeni bir fert gelir. Tutulma dediğim gibi, iş ve ev yaşamınız üzerinde etkili. Siz bir şeye karar verir ve değiştirirsiniz belki de. Ama ekimde hayata geçirebileceğiniz bir durum gibi daha çok.

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar, Eylül ayına girişimizde etkili olan Neptün ve Güneş karşıtlığını tam da parasal konularınız üzerinde yaşıyorsunuz. Maddiyat, yatırımlar, kazançlar ve kazanç arttırmanız için attığınız adımlar üzerinde. Bir nevi gelir ve gider dengenizi etkileyecek önemli durumlar var gibi. Kazançlarınızda artış yaşayacağınız bir periyod içindesiniz öncelikle. Jüpiter 1 yıl boyunca Başak burcunda olacak. Bu alan size para desteği geleceğini gösteriyor. Güneşin de bu alanda olması da güzel, desteklerin ve kazanç artışlarının olacağı bir aydasınız. Fakat Neptün ve Güneş karşıtlığında yatırımlarınızda ve harcamalarınızda dikkatli de olmalısınız. Özellikle Eylül İlk hafta.

Ayrıca, ilişkinizde önemli kararlar alabileceğiniz bir ay Eylül. Mars ve Venüs kavuşumu tam da karşıt burcunuzda, ilişkiniz önem kazanmış durumda. Belki evlilik kararı alıyorsunuz. Başak burcundaki gezegen geçişleri bir ortaklık sonrası gelirlerinizde olacak bir nevi hareketlenmeyi gösteriyor. Evlilik örneğin, evlilik sonrası bütçeler birleşir, veya ortaklık aynı şekilde. 2 güç birleşirler ve yeni bir durum çıkar, şartlar iyileşir gibi. Tam da böyle bir durum var bu ay sevgili Kovalar. 

Eylüle girişimiz ile birlikte Neptün ve Güneş maddi konularda, Mars ve Venüs kavuşumu da ortaklık ile ilgili konularda sizleri harekete geçiriyor gibi geldi bana. 

Bu ay Merkür Terazi burcunda. Terazi sizler için harekete geçirici ve destekleyici bir burç. Merkür bu alanda uzun kalacak çünki bir de Retrosu olacak. 17 Eylülde başlayacak Retro 11 Ekime kadar sürecek. Ticaret ile uğraşanlar özellikle dikkat, bu biraz analiz dönemi ama özellikle dış ticaret yapıyorsanız gümrükte malınız vs takılabilir. Tedbirli olun evraklarınızı  sıkı takip edin. Ayrıca aklınız ayın büyük bir kısmında ise uzaklarda olabilir. Uzaklar belki bir yer, seyhat ve belki özlediğiniz birilerinde.  Yer değiştirme arzunuz da olabilir. Hatta bunun ile ilgili gayet iletişim trafiğiniz de yoğun olabilir.

8-12 Eylül arasında Merkür ve Plüton arasında zor bir açı var. Bu biraz bilinç altınızı zorlayabilir. Para konusunda özellikle!  Bu tarihlerde riskli hiçbir yatırıma girmemekte fayda var. Aslında Eylül ilk 2 hafta biraz zorlu enerjiler altında gibisiniz.  18 Eylül’de Satürn burç değiştiriyor. Haritanızın en tepe noktasını geziyor son 3 yıldır. İş konularında baskı, gecikmeler, belki önemli tecrübeler yaşadınız. Siz bir sabit burç olarak Satürn’ün bu geçişinden çok etkilenen gruptansınız. Şimdi Yay burcunda ilerlemeye başlıyor olacak. 2,5 yıl hemde, yolu uzun ve size yeni tecrübeler getirecek. Öncelikle iş adına baskı hafifleyecek. Çünkü çok çalıştınız ama emeklerinizin karşılığını tam da istediğiniz gibi alamadınız geçen süreç boyunca.  Belki terfi ettiniz ama yine bu sizin azminiz ve çok çalışmanız karşılığında oldu. Özetle çok çalıştınız sevgili Kovalar, şimdi artık mükafat alma zamanınız. Satürn Yay geçişinde artık burcunuzu destekliyor olacak.  Burç değiştirme sürecinde kadar olan Eylül ilk 2 hafta önemli. Daha dikkatli olmalısınız, sizi bunaltan durumlar artabilir. Gerçekten teste tabi olmuş gibi hissedebilirsiniz. Sebebi 29 derece ilerleyen Satürn. Zordur 29 dereceler, özellikle burcunuzu yöneten bir gezegen olduğu için bunu en yoğun hisseden gruptansınız sevgili Kovalar.

8 Eylül’de Venüs Retrosu bitiyor. Uzunca bir süredir ilişkiler alanınızda Retro olan bu gezegen  motivasyon konusunda sizi zorladı. Yuvanızı yönetiyor Venüs, bana kalırsa aileniz ile ilgili konulara da fazlası ile kafa yordunuz. Aile büyükleri ile ilgili olabilir, sizin yerleşiminiz veya yuvanız ile ilgili de olabilir. Düz pozisyona geçmesi güzel, enerjisi pozitife geçiyor olacak. Siz de bazı belirsizlikleri tekrar yeniden gözden geçirebilir, belki bazı cevaplar alabilirsiniz. Fakat ilişkiler alanınızda Retro Venüs aynı zamanda sizden bir cevep bekleyen kişilerin olabileceğini de düşündürüyor bana. Bir aksiyon almalısınız sanki. Tamamı, devammı demeniz gerekiyor olacak.  İlişkiniz hakkında önemli konuşmalara hazırlıklı olun, yaşamınızdaki kişinin sizden beklentileri artmış olabilir.

13 Eylül’de Başak burcunda Güneş Tutulması olacak. Kaynaklar, para akışı, gelir artışı tamamen bunlar ile ilgili.  Eşinizinde gelirlerinde artış söz konusu ayrıca.  Kredi çekmek konusunda da şanslısınız eğer böyle bir niyetiniz varsa. Ama dikkatli olmalısınız, ödeyemeyeceğiniz yüklü borçlar altına girmemelisiniz.  Neptünü unutmamalıyız,  gelen para nereye gidiyor bilmiyorum dedirtir size Neptün!  Hele bir de Jüpiter var. Dolayısı ile harcamak yerine borçlarınız varsa, borç ödemek için doğru zamanlar. Nasıl olsa geliyor demek yanlış!

15-22 Eylül tarihleri arasında Jüpiter ve Neptün karşıtlığı aktif olacak. Bu tarihlerde ne demek istediğimi anlayacaksınız aslında. Gelir ve gider dengeniz önem kazanacak çünkü. Riske açık yapar bu yıldızlar, cesaret verir. Bir yatırım yapacaksanızdır örneğin,  bu biraz spekülasyona açık olabilir.  Bu yüzden iyi analiz edin. Maddi desteklere açıksınız buna hiç şüphe yok ama bir o kadar da bu hat ince bir ip gibi. 

25 Eylül’de Mars Başak burcunda giriş yapıyor.  Ortaklaşa yapılan yatırımlarda hareketlilik olabilir. ortak kazançlarda biraz stresli durumlar devrede olabilir. Belki bir ortaklığı bitiriyor da olabilirsiniz. zaten ay genelinde ortak projeleriniz ve ortak gelirlerniz dikkat çekiyor. Mars’ın da gelişi ile durumlar netlik kazanabilir. Aynı zamanda bir Miras konusuda gündeme gelebilir.  Sağlık masraflarınız da artabilir. Beklenmedik harcamalarınız da olabilir.   Bu ay tüm bu konular önemli sizler için sevgili Kovalar.

23 Eylül’de Terazi burcuna geçiş yapan Güneşin desteğini hissedeceksiniz. Bu tam iç ısıtıcı olacak sizler için. Fakat öncü burçlarda yaşanacak stresli açılar devrede. Oğlak-Koç ve Terazi burcunda baskı var. Bilinç altınız, uzaklaşma arzunuz ve kendinizi istediğiniz ölçüde ifade edememe veya kendinizin dahi kendinizi anlamakta olduğu bir görünüm. Merkür ve Güneş’in Terazi geçişinde hali ile bu belirttiğim durumlar da devrede olacaktır. Ne istiyorum ben diye sorun kendinize. Gerçekten ne istediğiniz ile odaklanın.

28 Eylül’de Koç burcunda Ay tutulması olacak. İşte ne istediğinize biraz açıklık getirecek enerji de devrede olacak bu Tutulma ile birlikte. Düşünceleriniz, bakış açınız, kendinizi ifade edişiniz, yakın aile çevreniz bu tutulmanın konusu.  Ayrıca Eylül bir tatil fırsatı da getirir size, bolca düşünebilirsiniz. Bir karar almanız gerekecek, sizden karar bekleyen kişiler olabilir. Ayrıca kişisel gelişiminizde fayda sağlayacak workshoplara katılmak isteyebilirsiniz.   Ayrıca aşk ve kişisel zevleriniz, çocuklar ile ilgili konularda Merkür söz sahibi gezegeniniz. Merkür ve Plütonun hem ay başında, hem de ay sonunda yapacakları sert açılarda sizin aşk yaşamınızın da önem kazanacağını söylemeliyim.  İlgi beklediğiniz ve karşınızdaki kişilerinde ilgi beklediği dönemler. Ayrıca kişisel zevlerinize ve hobilerinize de zaman ayırmanız motivasyonunuz için önemli olacaktır. Çünkü yaşam neşenizi sorgulayabilirsiniz!

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar, Güneş karşıt burcunuz Başakta ilerlemekte. 29 Ağustosta da bir dolunay yaşadınız. İlişkileriniz için önemli bir Dolunaydı bu. Şimdi ise burcunuzda ilerleyen Neptün’ün karşısından sırası ile geçiş yapacak gezegenler olacak. Bu ay sizler için karşıtlıklar ayı. Sanki sürekli olarak yaşamınızda sizlere birşeyler anlatmak isteyen kişiler ile karşılaşıyor gibisiniz. Bu biraz kendiniz ile ilişkiniz aynı zamanda. Size aynalık yapan insanları çekiyorsunuz yaşamınıza. Bu yüzden bu ay yaşamınızdaki kişiler önemli. Hatta kim size karşı veya kim sizin yanınızda bu ay biraz bu konularda da mücadeleci olabilirsiniz. 1 yıl boyunca Jüpiteri de karşınıza alıyorsunuz. Aslında Jüpiter tam karşınıza geçmiş ve size hadi harekete geç diyor gibi. Tabi beklentileriniz de aynı ölçüde yüksek, ama sabırlı ve hoşgörülü olmayı deneyimleyeceksiniz. Dikkate alınmayı fazlası ile arzu edeceksiniz ve bu yüzden de karşılıklı yanlış anlaşılmalara açık olabileceksiniz. Dengeyi yakalamanız gerekiyor aslında. Akışta olmayı seven bir yanınız var. Ama bu yanınız ile birlikte aşırı kontrolü seven gölge yönünüz de var. Bu ikisi biraz mücadele içinde olacak. 

Eylül ilk günler bu yüzden sizin için önemli. Anlaşılmak, anlaşılmamak, ilişkileriniz, beklentileriniz hepsi önem kazanıyor.

Eylüle girişimizde bir diğer gösterge de Mars ve Venüs kavuşumu. Mars ve Venüs’ün  haritanızdaki yerleşimi gösteriyor ki, temponuz hareketli.  Aslında Ağustos’ta da hareketliydi ve bu ay da hareketli Sevgili Balıklar. Sadece Venüs’ün bu alanda yaptığı Retro sebebi ile istedğiniz düzeni tam oturtmamış, hala biraz gecikmeler yaşıyor olma durumunuz devrede gibi.  8 Eylül’de Venüs Retrosunu tamamlayacağı için sizlerinde geciken işleriniz hız kazanabilir.

Ayrıca Merkür hareketleri de sizler için çok önemli. Kaynaklar alanınızda ilerliyor. Banka işleriniz, finansal yatırımlarınız ve kaynaklarınız, beklediğiniz kazanç artışları önem kazanmış durumda olacak. Bir de Merkür Retromuz var Eylülde. 17 Eylül ve 11 Ekim tarihleri arasında Retrosunu gerçekleştirecek Merkür biraz finansal açıdan sizi sıkıştırabilir şimdiden temkinli olun derim.  Bir yandan temponuz artacak ve bir yandan da Merkür kazanç artışı yaşamanız adına sizleri harekete geçirecek bu etki tamamen eş zamanlı.  8-12 Eylül Merkür ve Plüton zorlu açısında mali durumunuz önem kazanır.  Bu biraz yaşamınızdaki kişinin durumunuda yansıtabilir. Merkür eş göstergeniz. Yaşamınızdaki kişinin veya sizin ortak projeler içinde olduğunuz bir bağlantınız içinde aynı şeyi söyleyebilirim bir değişim ve yeniliğe hazırlanma durumu var gibi. Baskı yenilik getirecek bana kalırsa.

Bir iş görüşmesi veya bir anlaşma hem sizin, hem de eşinizin hayatında önem kazanabilir. Bir ortaklık başlıyor sanki sevgili Balıklar.

13 Eylül’de karşıt burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulması da bunu haberdar ediyor sanki. Sadece tüm şartları açık ve net konuşmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu tutulma birçok bekar Balıklara önemli kararlar da alıdırır bana kalırsa. Hatta bu tutulmanın etkisini Ekim sonu hisseder, tam olarak Mart 2016’da Burcunuzda yaşanacak Balık Burcu Güneş Tutulmasında da hayata geçirirsiniz bana kalırsa. Dolayısı ile önümüzdeki süreç sizleri ortaklaşa yapılacak projelere çekebilir.

15 ve 22 Eylül tarihleri arasında kendinizi yorgun ve moralsiz hissedebilirsiniz. Ne noktaya kadar benim kontrolüm devrede, hangi noktadan sonra kontrolüm elimde değil dedirtecek bir takım konuların içine çekilebilirsiniz. Dengede olmak konusunda zorlanabilirsiniz, kararlılığınızı zayıflatacak bir etkidir bu. Özellikle Balık burcu 5-10 derecelerinde kişisel gezegenleriniz varsa. ( Güneşin yanı sıra, Ay, merkür, Venüs ya da Mars Balık burcundaysa )

18 Eylül’de Satürn burç değiştiriyor. İşte size sorumluluk ve disiplin gezegeninin hadi bakalım sorumluluk zamanı dedirteceği 2,5 yıllık süreç. Hem de sorumluluk tam da haritanızın en tepe noktasından geliyor. İŞ yaşamınızda önemli tecrübe ve belki de biraz yorulma zamanları.  Başak burcundaki Jüpiter, Yay burcundaki Satürn derken, burcunuz da ilerleyen Neptün sizleri sıkışmış hissettirebilir sevgili Balıklar.  Siz akışta olmak istiyorsunuz, ama yaşam hayır diyor, toparla kendini. Çalışma ve üretme zamanları. Sorumluluk alma zamanları.  Bu yüzden hem kendiniz hem de çevreniz ile uyum içinde olmaya dikkat etmelisiniz.

 25 Eylül’de Başak burcuna geçiş yapacak olan Mars’ın da etkisini üzerinizde hissetmeye başlarsınız. Bu da ikili ilişkilerinizde biraz agresyon getirebilir. Söylemlerinize dikkat, karşınızdaki kişiler belki de anlayış bekleyecek sizlerden.

28 Eylül Koç burcu Ay tutulması ile ayı kapatıyoruz.  Para aksınızda bu tutulma. Benim param ve beklentilerim. Eşimin kaynakları, ailemden gelen destekler. Nelere sahibim, sahip olmak istediğim şeylere ne kadar yakınım. İşte bu tutulmanın ana başlıkları. Merkür Retrosu da devrede. Beklediğiniz gelirlerde gecikmeler, kredi başvurunuz ve tğm finans konularınız önem kazanıyor olacak.  Koç ve Terazi aksı sizin için maddi ve manevi sahip olduklarınız ile ilgilidir. Nelere sahibim, yaşamımda neler istiyorum da diyebileceğiniz konular olur zihninizde. Aynı zamanda ortaklaşa yapılan projeler, bir ortaklık konusu ve bu alanda alacağınız kararlarınızın bütçenize yansıması da bu tutulma ile fark ediliyor olur. Fakat ay genelinde etkili olan Balık ve Başak aksındaki görünümler sizlerin daha dikkatli olmanız ve belirsiz konuşmalardan ve varsayımlara karşı da temkinli olmanız yönünde önem kazanıyor. Akışta olmalı ama kontrolü bir başkasına vermemelisiniz...

Sizlere sağlıklı ve huzurlu bir Eylül dilerim.

 

Sevgilerimle

Berna Atay

@BernAtay

www.bernaatay.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4145
Kayıt tarihi
: 30.08.13
 
 

Astroloji sevdalısı olarak, yazılarımı sevgili Milliyet Blog okurları ile de paylaşmak istedim. G..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster