Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Eylül '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
108
 

Eylül geldi

Eylül, olanca sessizliğiyle geliverdi. Bayramın hızı, hareketi, sesi, kalabalığı bitince, aniden sessizlik çöktü etrafa. Okullar açılıyor, iş tekrar başlıyor diye, herkes döndü şehrine. Geriye emekliler, burada sürekli yaşayanlar, bir de benim gibi işini evinden de yapanlar kaldı. 

Bu hengamenin arkasından da bir baktık ki Eylül kapıdan girivermiş, sessizce. Mevsim değişmeye başladı. Güneş, yakıcılıktan ısıtma moduna çevirdi yüzünü. Sabahları ve gece saatleri, hafif serinlemeye yüz tuttu.

Benim de en sevdiğim dönem başladı böylece. Yaşamın hızı yavaşlayınca, kalemimin hızı artar benim. Yaz bitiyor diye hüzünlenenlerin aksine, yeni başlıyor bence. Deniz sakin, sokaklar boş. Kuşların sesi daha iyi duyuluyor, rüzgarın nefesi daha iyi hissediliyor artık.

Bal arıları, yeniden faaliyete geçtiler. Karabiber ağaçları çiçek açtı. Narlar sarkıyor bahçelerden. Pazarlarda mandalinalar satılmaya,  ağustos böcekleri ise susmaya başladı. Sakinlik her yerde . Foça’nın sokaklarını, Eylül kokusu sardı.

Çimen Erengezgin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her mevsim ayrı bir güzel. Foça'ya daha önce gitmedim ama çok güzel bir yer olduğunu söylüyorlar. Bizim yazlık Didim'de ama çocuklarımızın okulu nedeniyle her Eylül'ü Ankara'da geçiriyoruz. Tatil beldelerinde Eylül anlattığınız gibiyse harikadır. Biz de Ankara Eylül'üyle idare ediyoruz artık. Saygılarımla.

Aysel Yilmaz 
 21.09.2011 20:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 597
Kayıt tarihi
: 08.09.11
 
 

Yazar ve Yoga Eğitmeni ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster