Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
248
 

Eylül gelmişken

Eylül gelmişken
 

Eylül gelmişken


Eylül'de geldi diye başlayalım. Biraz nostalji olsun kelimelerimin arasına sarı yapraklar dökmek isterdim ama Ağustos hala bütün ile sürmekte ve sonuna yaklaşmakta... Eylül Ayının başlaması ile birlikte hayatta hızlanacak, tatilciler geri gelecek, okul hazırlıkları başlayacak, herkes bir anlamda işinde ve gücünde olacak. Beni ve bizi ilgilendiren tabi ki Eğitim Dünyasında olanlar Öğrenciler, öğretmenler, anne ve babalar. Sanırım hepimiz okullar açılınca nasıl olacak diye bir soru ile geldik belki de yazın sonuna. Benim de içinde geçen bir sürü soru var.

Aklıma gelmiyor desem yalan olur. Şimdiden düşünmüyor değilim Rehberlik İl Çerçeve Planı bitecek mi, Rehber Öğretmen toplantılarını nasıl yaparım, seminer hazırlıkları, Rehber Abi Sitemizin ana sayfasına nasıl bir görsellik katabilirim bu yıl diye bir çok soru vs.

Ya öğretmenler neler düşünüyor acaba hiç düşündük mü ? Yeni öğrenciler, yeni bir ders yılı.

Ya bir Anne baba ne düşünüyor, bizim çocuk nasıl olacak okulda acaba, başarısını devam ettirecek mi ? Başarısını artırabilecek mi ? Eğer öğrencilerinin ders durumu iyi değil ise başarılı olmasını dileyecekler...

Ya Öğrenciler... Yani arkadaşlarını düşünecekler, acaba bu derse kim gelecek diye soracaklar kendilerine.

Acaba bu derse yine aynı öğretmen gelir mi, sınıfta kimin yanında oturacağım. Hele yeni bir okula gidenler, yeni kayıt yatıranlar daha farklı ve daha çok soru ile meşguldürler belki de..

Bir de keşke her şeye yeniden başlayabilsem diyenler...

Ben de yeni bir başlangıç güzel bir yıl diyerek bekliyorum. Herkesin umduğunu bulmasını, dileğinin olmasını temenni ediyorum öncelikle. Yeni bir başlangıç yeni bir şans, hepimizin hak ettiği kelimeler. Herkes bir şansı bir yeni başlangıcı hak eder. İşte Eğitim dünyası için yeni bir yıl yeni bir başlangıç, hepimiz için, öğretmenler, öğrenciler ve aileler için.

Hepimizin hataları geri almak istediği davranışları olmuştur. İtiraf etmeliyim ki benim bile oldu. Hatasız kul olmaz.

Hatalarımız keşke onları sarı yapraklara yazabilsek ve bıraksak sonbaharın geri gelmeyen rüzgarına. Ve savrularak gitseler hayatımızdan. Keşke mümkün olsa idi der gibiyiz içimizden. Belki tamamen mümkün değil ama bir kısmında kurtulabiliriz. Kurtulmamız için akan zaman, her yıl yeni bir şans veriyor bize. Kullanıp kullanmamak bize kalmış, çabalarımıza kalmış.

Sözü çok uzatıp yazının ortasında sayfayı kapatmanızı istemem. Gerçi sonuna geldik ama..

Yüzünüzden gülümseme, kalbinizden azim eksik olmasın. Yapamıyorum, olmuyor, başaramıyorum, çok denedim olmadı, bilemiyorum, zamanım olmuyor vb kelimeler umarım uğramaz size. Bir gayretin çabalamanın mutlaka bir karşılığı vardır.

Süresi bireye göre değişebilir, ama olmaz diye bir şey yoktur.

Başarısızlık ve bahane her zaman birlikte hareket etmiştir.

Çabalarınızın ve gayretlerinizin olması dileği ile... bulutsuz olun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 5
Kayıt tarihi
: 30.07.07
 
 

1971 doğumluyum. İlk ve orta öğretimim Adapazarı Ankara Niğde ve Konyada tamamladım. Hacettepe Ün..