Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1885
 

Eymir buluşması ve izlenimler..

Eymir buluşması ve izlenimler..
 

Doğrusu son ana kadar kararsızdım. Blog yazarları İstanbul'da bir araya gelmişlerdi ve ben katılamamıştım. Yakınımdaki bir buluşmayı kaçırmak istemiyordum. Her fırsatta ailece pikniğe gitmeyi alışkanlık haline getirdiğimiz için eşimi ve iki oğlumu bırakarak öğleden sonra düştüm yola.

Geleceğimi kimseye haber vermedim. Sevgili eşim "Erken gelebilirsen iyi olur." diye telkinde bulundu ama, ben doğrusu ortamı kestiremediğimden "Merak etme gelmeye çalışırım"dedim. Ankara'nın sıcağında vurdum kendimi yola.

ODTÜ'ye ait bir yer olduğu için giriş kapısında zorunlu olarak durup Bağ evi'ni sordum. İlk kapıdan girdiğim için gölün karşı tarafında olduğunu söylediler ve giriş ücretini ödeyip devam ettim.

Bana uzun gelen bir yolculuktan sonra bağ evi'ni buldum. Kafamda nasıl bir ortam bulabileceğim üzerine düşünceler ile yürüdüm.

Bahçede farklı olduğunu düşündüğüm aile grupları vardı. Görevli bir personele bizimkileri sordum aldığım yanıt ile arkadaşların olduğu tarafa yöneldim.

Merhabalar, blog adı ile tanışmalar derken karşılıklı yazılarımızı okuduğumuz, gündeme ilişkin, dünyaya ilişkin ortak paydalarımız olduğu ve aslında bizi buraya getiren düşüncenin yazılarımızdaki "doğallık" olduğunu düşünmeye başladım.

Hepimiz kalem ile kendimizi ifade etmeye çalışıyorduk kuşkusuz, gazetelerde köşelerimiz, boğazda yalılarımız yoktu ama biz gerçektik. Duyarlılıklarımız bizi bir araya getirmişti. Milliyet İnternet'in sunduğu olanaklardan yararlanarak iletişim kurmuş, bu dünyayı, sıcaklığı Eymir gölü'ne taşımıştık.

Arkadaşların büyük bir çoğunluğu birbirlerini tanıyorlardı. İletişim halindeydiler. Birbirinden haberleri vardı. Ben Blog sayfasında gördüğüm duyuru üzerine "Akdenizli"nin yazısını okuyarak gelmiştim. Zaman ilerledikçe ortam daha bir güzelleşti. Karşılıklı sohbetler, şarkılar, takılmalar derken zaman hızla tükendi.

Milliyet editöryasından birilerinin böyle bir toplantıya katılacağını uman biri olarak, hiç kimsenin gelmemesini yadırgadım. Yoksa biz kendi kendimizi önemserken, gazete için sadece internet ortamında tık' lar ile sağlanan reytingden mi ibarettik? Umarım buna editör arkadaşların vereceği bir yanıt mutlaka vardır. En azından Milliyet İnternet'te duyurulan bir etkinliğe yönetim aşamasında olanların katılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Burada arkadaşlardan tek tek söz etmeyeceğim. Hepsi birbirinden değerli, içten ve tanışıklığımızın daha eskilere dayandığı izlenimini edinmeme neden olan samimiyet beni fazlasıyla mutlu etti, ayrılırken zaman kısıtlı olunca hepsini toptan öptüm ama buradan bir kez daha öpüyorum. İyi ki sizleri tanıdım. İyi ki sizlerle tanışma , paylaşma olanağı buldum.. Bu ülkede güzel insanlar var ve MB'de yazıyorlar..

Meltem'in güzel sesinden şarkıları bir daha buluşuncaya dek özleyeceğim, hemşerim A.Aydın'ın şiirlerini de. Ancak bir dahaki buluşmaya kendi şiirlerimi getireceğim dostların okuyup paylaşması için. Kim bilir belki Bolu yaylalarında, belki Karadeniz, belki "Gavur izmir".. Buluşacağız. Bu - kerez- * kez sesimiz daha bir şenlikli çıkacak emininim.

Buluşmadan sanırım en erken ben ayrıldım. İlyas bey ile Güçin'i AŞTi'ye bırakıp yol'a devam ettim. Evimize geldiğimde misafirlerim çoktan gelmişti. Birkaç espiriden sonra balkona geçtik. Ben arkadaşlarla paylaştığım güzellikleri anlattım. Konular çeşitlendi.. Neyse bir ara Fatih "tavla oynayalım" dedi hiç oralı olmadım. Anımsadığım kadarı ile en son Melek ile birlikte bir güzel ders vermiştik. Şimdi Eymir güzelliğinin üstüne ne gerek vardı. Ya yenilirsek.

Bunlar dün olanlardı. Bu gün genelde bilgisayar başında vakit geçirdim. Bir blog yazdım " Mutsuzluğumun resmi" diye bir türlü yayına çıkmadı. Bu yazıya başlamadan önce bir mail geldi , baktığımda yayına çıkmış. Arada bir çok değişiklik yaptıktan sonra. Neyse gün boyu ne yaptın derseniz bir çok blog okudum Özellikle ayna 'nın bir blog'u dikkatimi çekti. Yorum bile yazdım.. Biraz eleştiri yüklü.. Hala yayınlamadı.

Herhalde bazı arkadaşların özel ayrıcalıkları var . Bana inanın en sert eleştiriler gelse gocunmam. Eleştirinin insanı olgunlaştıracağını düşünürüm. Kimbilir belki de haksızlık etmişimdir. Yayınlarsa göreceğiz. Onca imla, anlatım yanlışına rağmen bir yazı nasıl yayınlanır. Her halde editör -Aynaya yorum yazdım- fotoğrafa bakıp yayına alıyor.. Ya da ben bu işi fazla ciddiye alıyorum. Önemsiyorum..

Bir gün klasik olmuş yeşilçam filmlerini anlatırım nasılsa.. Bizde yazı konusu çok.. Görüşmek üzere. Umarım son yazım olmaz..


* Işığı bol olsun halam'ı anmak istedim. O bu kez yerine "Bu kerez" derdi. Eymir ve doğal güzelliği Karadeniz'i ve köyümü anımsattı..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili A-siyazar; Benimde bir tarafım ısrarla 'git' diğer tarafım 'gitme' diyordu ama iyiki gitmişim ve sizin gibi değerli blog dostlarımla tanışabilmişim:)...Sevgi ve Saygılarımla...

Düş 
 03.06.2007 18:50
 

İyi ki geldiniz, iyi ki tanıştık ve iyi ki tüm dostlarla birlikte o havayı soluduk. Çok az konuşmuş olsak da Sevgili A-siyazar yine de tanışmak güzeldi. Saygı ve sevgilerimle...

Fulya 
 31.05.2007 14:53
 

Ben de katılmak isterdim, maalesef Bursa sınırları dışına çıkmak gibi şansım yok gibi, ama burada bir organizasyon olursa seve seve katılabiliriz biz BURSA'lı yazar çize blogçular... Nilgün.

NİLGÜN BURSA 
 31.05.2007 7:35
 

Abi,iyi ki geldin.Seni tanımak başka türlü fırsat olmayacaktı.Blog sayfalarının A-siyazarı ile birlikte olmak bana da iyi geldi.Sağlıcakla kal,selamlar.

Ahmet AYDIN 
 30.05.2007 22:50
Cevap :
Sende iyiki geldin, Ahmet görüşmek üzere..  31.05.2007 11:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 813
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster