Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
550
 

Eymir'e karşı mıyım neyim?

Eymir'e karşı mıyım neyim?
 

Tırsaklığı kararsızlığında gizli başlıklar ardına saklanan basiretsiz bir blog yazarı da serzenişte bulunmak isteyebilir, elini korkak alıştırmamak adına. Bu yazı, o serzenişin kem küm makamında bir sağa bir sola salınmasından ibaret, aslında, bir yandan da kimseye etmem şikayet.

Sayıca kalabalık ama aslında azız sanırım, düzenli yazan sayısına bakınca. Severim yazan çizen insanı, hem yazan hem çizeni daha da çok severim. Burada bir avuç -en azından yazdığını bildiğimiz- biz, hepimiz, ne körüz ne de sağır, bu sebepten ben, gel ya da bu gece gel ya da bu gece gel desem de hiç biriniz gelmeyin. Çünkü bakarsınız birimiz kör olmuşuz, birimiz sağır, sonra iş birbirimizi ağırlamaya kalmış. Şimdilik herkeste beş duyu tam, içgüler yerinde, dışa vurum kusursuz, nezaket gırla. Ama ya değişirse işler? Gördüm güzel yüzünü dedikten sonra, demekle kalmayıp bir de burada yazdıktan sonra, hangi teraziye kor da okurum iki kelamınızı? Hissiyatı tavan yapmaya müsait kadın güruhundan ben, gözde, bizzat kendim iflah olmaz bir terazi olarak, hangi kefeye koyarım da okurum güzel yazılarınızı? Dostluk mu? Objektif blog mu? Subjektif siz de beni sevin kefesi mi? Nasıl eleştirebilirim kötü kötü - çok pis eleştiririm de tutmasalar- tanırsam tutarsınız diye korkuyorum, bağlarsınız kollarımı bacaklarımı. Birbirinizin kalemini, klavyesini bağlamayın, ne olur, objektif objektif takılıyorduk, şuna buna laf atıyorduk. "Bozdunuz ortamı!"diye çığırtmaya götürücem de işi bu kadar satır yazdım hala tırsaklık geçmedi.

Arkadaşlık güzel şey, ama ben sevmem her ortamdan arkadaş çıkartmayı, bazı ortamdan sıksan çıkmaz zaten. Ketuma yazıyorum burada, istiyorum hafif de gizem koksun ama nafile, ben bile seviyorum bazı bazı, içinizde pek de sevbenisi olanlar var, iyi yazan kişi babında. Sevbenisi olmayanlar var, bu kadar insan içinde haliyle, kötü yazan babında. Olursanız bana, karşımda kanlı canlı Ayşe, Ahmet, iyi arkadaşı kötü yazana tercih ederim -kafamın dikine- elbet.

Blogla kalın:)


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her ortamdan arkadaş çıkarmamak...Bu yüzden de bu tür ortamlardan uzak durmak... Yıldırım hızıyla başlayan sıkı fıkı ilişkilerden ben de hoşlanmıyorum ve yapay buluyorum. Ama bu tür ortamlardan kaçmak da kendimize güvenmediğimizi ortaya çıkarır. Tek başına terazi ne işe yarar ki? Tartmadıktan sonra. Sınavdan kaçmak gibi bir şey işte. Bence tabii. Selamlar.

Ümit Culduz  
 07.06.2007 19:50
Cevap :
Hiç katılamadım Ümit Bey, hani yabani deseniz, nemrut deseniz, abartıp a-sosyal deseniz anlarım da, kendine güven ne alaka?:)) Hele de sınav!?! Yazılarınızı okuyorum bu arada:)  08.06.2007 10:34
 

"Arkadaşlık güzel şey, ama ben sevmem her ortamdan arkadaş çıkarmayı..." Bu tümceden sonra nasıl senli-benli eleştiririm. Ruh halinde dalgalı,nasıl kıyarım kendime. Neyse görüşmek üzere:))

Necati TÜFEKCİ 
 05.06.2007 15:17
Cevap :
sen-ben başka, arkadaşlık başka. hatta alakası yok:) görüşürüz:)  06.06.2007 9:48
 

İyi... Eymir'e filan gelmedin. Neşe bana takılıyorya üç tane yazı yazmışsın diye, sende(Pardon "siz" olacaktı,bir daha uğradığımda eleştirebileyim diye -yazınızdan okuyunca öğrendim- ) gelmeden Eymir yazabildiğine göre, tanıdık olmakta yeterdi... Bu arada Barışın yorumunada imzamı atarım hani,malum yerimiz dar...

Necati TÜFEKCİ 
 04.06.2007 23:31
Cevap :
Sevgili A-siyazar, ne biçim okudunuz yazımı yahu? duyan da beni sen-siz meselelerine takık, kafasından sıkı topuzu eksik olmayan bir tip sanacak:) ne alaka yahu? Gelmeden Eymir yazmak Eymir'in kudretinden midir?:) Yine bekleriz eleştiriye, senli-benli:)  05.06.2007 10:17
 

Amaçla araç karışmadıktan sonra, çok da önemili değil bir şeyler... Kanlı canlı her daim tercihtir ki, dilin söylemesi gibi kalem de yazmakta aslında kendi olmadığı gibi... Hem fikir olmakla beraber kimi noktalarda yazıdan gerçek çıkar mı diye düşününce de çıkıyor kimi zamanlarda demek geliyor içimden yaşadığım kadarıyla ;) Herşey mükemmel mi? Heç mi heç zannetmiyorum... ama kilometrelerce ötelerden gönül hoşluğuda fena olmukyor hani ;) Hatta hiç görmeden de :))) Sevgiyle :)))

Barış 
 02.06.2007 0:59
Cevap :
Selam Barış, Ne amacı ne aracı tanımlamak düşer benim haddime; ne dile güvenirim ne kaleme, gerçek dersen işte orda dur bir yerde:)) Teşekkürler:)  04.06.2007 10:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 1000
Kayıt tarihi
: 15.02.07
 
 

Ben Gözde. Yaş: 30. Meslek: Avukat. Medeni hal: Evli. Ruh hali ve saçları: Dalgalı...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster