Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
72
 

EYT'de Çözüm= Oy

EYT, Emeklilikte  yaşa takılan bazıları yani bizler.

Sesimizi yıllardır duyurmaya çalışıyoruz, ama dinleyen var mı? yok .

Hatta bazı konuşmalarda o kadar farklı tabirler kullanılıyor ki, bizleri bu milletin sırtına yük olan gruplar olarak sunuyorlar meydanlarda nara atarken. Kimse extre ayrıcalık istemiyor ki, Hak ettiği koşullara göre sonuç istiyor.

Hak'kın ne olduğunu bilenlere ya da unutanlara tekrar hatırlatmak gerekirse, insanoğlu verdikleri ve ya yedikleri Hak ile gidecek birgün ahirete...

Biz milletin sırtına yük olan grup değil bu ülkeye meydanlarda nara atanlardan daha çok bağlı milletin ta kendisiyiz. Birileri haydi meydana dediği için değil Ülkeyi savunmak için kimseden icazet almadan çıkan bir milletin ferdiyiz. Bizler aşağılar gibi söz edilen bir grup değiliz olmadık. 

Yıllarca her türlü çözümler ortaya geldi bu konuda, ama hiç bir itibar görmedi.

Avrupada yaş üzerinden insanlar emekli oluyor örneğinize, ordaki emekli maaşını ve yaşam standardını sunabiliyorsanız bunun ardına sığınabilirsiniz diye cevap verebilirim. Avrupada emekli olan dünya turu yapıyor, geziyor, dolaşıyor emekli gibi yaşıyor son yıllarını, bizim emeklilerimiz ise ay sonu nasıl gelir diye düşünerek.

Bu sorunun çözümü ve hak edişler  için tekrar tekrar yazmanın anlamı yok, herkes bir şekilde derdini anlattı dinleyeni olmasada anlattı. Meydanlarda halen de anlatılıyor.

Yakında seçimler var, herkes seçim beyannamelerini sıralayacak, kimi savaşı, kimi sefaleti, kimi yaptıklarını anlatacak ama halkın eline hiç birşey geçmeyecek.

Halk dinleyecek kimi kendini kandıracak kimi bir köşede kaderine razı olacak. Her zaman da böyle oldu.

Seçim sandıkları her zaman en güzel cevabın verildiği verilebileceği yerdir.

İktidar partisinin çok değil bir dönem öncesinde artık bizi kimse durduramaz gafletine düşüp kendilerine taraf olmayan her kesime meydan okumasından, hatta  tüm milliyetçiliği ayaklar altına aldığını haykırmasından, bugün o milliyetçi ruha muhtaç duruma gelmesinin tek sebebi sandıkta verilen cevaptır. artık tek olmadıklarını her an dibe inebileceklerini gördüler.

Benim şahsi fikrim, EYT mağdurlarının sandıkta gereken cevabı vermeleri yönünde olacağıdır, en azından % 50'si EYT mağduruna sırt çevirenlere sırt çevirecekleri yönündedir. Bu rakamda 2 milyonun üzeri olacağına göre, bugün 1 oyun bile hesap edildiği yerde büyük rakamdır.

Benim tercihim ise, bağlı olduğum partimin dışına oy veremeyeceğimden dolayı, bize adım atmayanlara karşı Oy kullanmak için Sandığa adım atmayışım ile olacaktır.

EYT'de çözüm = OY

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 89
Kayıt tarihi
: 06.09.18
 
 

Gümrükleme hizmeti veren özel şirketin ith.müş.temsilciliğini yapıyorum, mesai dışında vaktimi ai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster