Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
447
 

Eyvah! Erkekler iktidarını kaybetti

Eyvah! Erkekler iktidarını kaybetti
 

İyi eğitimli, ekonomik özgürlüğünü almış, hayat standardı yüksek, ne istediğini bilen günümüz kadınları ‘’adam gibi adam ‘’bulamamaktan şikayetçi ne yazık ki...

Çünkü çağı yaşıyorlar ve dünyanın büyüklüğünün farkındalar. İş hayatının içinde daha fazla erkekle karşılaşıyorlar. Anneleri gibi dar çevrelerde yaşamıyorlar, kaderlerine razı değiller ve en önemlisi ne istediklerini çok iyi biliyorlar. Eskisi gibi boyun eğmiyor, itiraz ediyor, beğendiğini de beğenmediğini de söylemekten çekinmiyor.

Kısacası kadın bağımsızlaştıkça yalnızlaştırıyor ve istediği gibi bir erkek bulamıyor.

Günümüz kadınının meydan okuyuşu, asırlık iktidarını kaybeden erkeği ürkütüyor.

Erkek, annelerimiz gibi hükmedeceği, dövebileceği, ezik çaresiz, kaderine razı , parasıyla iktidarını sürdürebileceği, canı istediğinde gidebileceği, aldatabileceği kadınlar istiyor...

Günümüz kadınının meydan okuyuşu, kaderine boyun eğmeyişi, ekonomik özgürlüğünün oluşu, asırlık iktidarını kaybeden erkeği ürkütüyor.

Erkek, ne istediğini bilen, cesur kadın karşısında nasıl davranacağını bilemiyor ya kendini uzaklaştırıyor ya da ulaşılmazı oynuyor, havalara giriyor.

Erkek için iş dünyasındaki rekabete eş ya da sevgili ile rekabet ekleniyor.

Kadın ile erkeğin bu birbirine zıt bakış açıları ve kaygıları, aslında ikisini de yalnızlaştırıyor.

Evli ya da ikinci el erkeklerde bundan kendilerine manasız anlamlar ve paylar çıkartıyorlar.

Ulaşılmaz ve bulunmaz "Hint kumaşı" olduklarını ve orta çağda kalmış "Krallıklarını" sürdürebileceklerini sanıyorlar...

Bu yüzyıl da kadın sayısı fazla olduğu için, kendilerine kul köle olacak, birbirinden güzel, taze, çıtır, sıfır kilometre bir harem kuracaklarını sanıyorlar.

Osmanlı soyu ya hepsi...

İktidarlarının bittiğinin farkında bile değiller. Oysa bu ne büyük bir yanılgı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aysun Hanım, merhaba, Yazınızla ilgili her tür yorumu çekinmeden, sıkılmadan, bunalmadan yayınlamanız bile, sizin saygıdeğer bir hanımefendi olduğunuzu gösteriyor bence. Sabrınız için tebrikler. Ben bu kadar sabırlı olmadığım için bu tip şeylerden hep uzak durmaya çalışıyorum. Yoksa ruhum daralıyor, 'hepsini' bir kaşık suda boğasım geliyor. Boşverin, siz yazmaya devam edin. Sevgiler.

pel 
 22.12.2007 14:57
 

Merhaba, yanlış anlamayın ama, yazınızda tarif ettiğiniz tarzaki kadınları tercih edenler olabilir, ama erkekler hakkında bu şekildeki bir bakışa sahip kadınları erkekler tercih etmeyebilir. Bunun tersi de geçerli. Kadınlar şöyledir böyledir, halbuki şöyle kadın yoktur diyen erkek bakışı da pek övülecek bir bakış değil. Cins cins kadın olabileceği gibi, cins cins de erkek olabilir. Buradaki sorun şu. Belli kültürel öğeleri taşıyan kadın ve erkek, bütün türün temsilcisi gibi değerlendiriliyor. Kültürün öncesinde akıl ve ruh vardır, ve bunlar, ancak kendilerine eş, akıl ve ruhla doyarlar. Kültürel baskınlıklar insanda sonradan oluşan şeylerdir. Sizin aklı başında olan bir erkeğin, oturup da iki çift laf edemeyeceği bir kadını tercih edeceğini aklınız alıyor mu? Alıyorsa, buna benim aklım almıyor vallaha.

Erdal Aydın 
 20.12.2007 17:03
 

Efendim size şunu sormak isterim; "Annelerimizin o saf, masum, kaderine razı, boyun eğen devri bitti malesef" bu sözünüzde bahsettiğiniz devrin bittiğine üzülmüş bi haliniz var oysa bu karara varmadan önce birşeyi göz önünde bulundurmak gerekir, acaba Annelerimiz bahsettiğiniz devirden şikayetçimiydi? Eğer sizin kafanızdaki devir hayata tam olarak geçerse şahsen ben bir erkek olarak kadınları düşman ilan eder, birinci derece akrabalarımdan hariç hiçbir kadına güvenmem ve gerekirse bir ömür boyu yalnız yaşarım..!

cLaSsX 
 19.12.2007 20:47
 

Efendim, lütfen blogları bir tarayın bu ve benzer konu sürekli kadınlar tarafından gündeme getirilip yazılmakta yani sizden öncede bu konu hemcinslerinizce defalarca yazıldı bundan sonrada yazacaklardır. Erkekler böyle bir konu üzerinde pek yazmıyorlar. Bayanların yazdıklarına bakılırsa, toplumda sosyolojik bir vakaa var sanki. Böyle bir konunun çok bayanlarca işlenmesi tıbbi olarak bayanları sorunlu sınıfına sokuyor.. Hem gelinen konumu başarı olarak algılanıyor hemde erkek nerede.? diye sorgulanıyor. Vazgeçin erkeği-merkeği sorgulamayı gününüzü gün etmeye bakın, Geldiğiniz kariyerleri yazın-konuşturun ve özgürlüğünüzü yaşayın. Bu durum, erkeklere takıntılı olmak durumunua düşürüyor sizleri..En derin saygılarımla.

Ermert Revsen 
 18.12.2007 13:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster