Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2555
 

Eyvah çişim geldi ne yapmalıyım?

Eyvah çişim geldi ne yapmalıyım?
 

Merhaba değerli okurlar;

Bu güzel yurdum insanının o kadar büyük sorunları var ki bu sorunlar ancak, tanınmış bazı kişilerin başına gelmesi ile gündeme oturuveriyor.

İşte size çarpıcı bir örnek.

CHP Antakya Milletvekili Sayın Gökhan DURGUN'un birkaç gün önce Antakya'da Cumhuriyet taksi durağı yakınındaki sokağa gelişi güzel çiş yapmasının aynı yer Belediye Zabıta ekiplerince tutanakla tespit edilmesi ve kabahatler kanununun 32. maddesine göre de 117 YTL ceza kesilmesi olayıdır.

Tuvalet olayının gerçekten günümüzde önemli bir sorun olduğu ve bu konunun yerel yönetimlerce ele alınarak halkın ücretsiz olarak istifade etmesine olanak sağlanması gereken bir olay şeklinde algılanarak gerekli çalışmaların yapılmasının insani bir görev olduğunu 02 ve 04 Şubat 2007 tarihli " Ülkemizin ve Büyükşehirlerimizin sorunları " başlıklı yazılarımda değinmiştim.

Ben tabi, bu konuyu, belediyelerin halka ücretsiz olarak hizmet getirmesi gereken bir alan olması yönüyle ele almıştım.

Yani belediyelerin amacı halka hizmetse, insanların en doğal ihtiyacı olan tuvalet gereksiniminin parayla karşılanmaması gerektiğine vurgu yapmıştım.

İnsanın cebinde 50 YKR yoksa, o insan ne yapmalı demiştim.

Şimdi gelelim Sayın CHP Antakya Vekilimize...

Olay doğru mudur eğri midir bilemeyiz; ama ortada tutulan bir çiş tutanağı var ve işte bu gerçek.

Sayın Vekil olay günü 20.07.2007 tarihinde gece bire kadar arkadaşları ile birlikte olduğunu iddia etmekte ve dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanmak istediğini haykırmaktadır.

Bence bu talep, Milletvekili Dokunulmazlığının kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılması konusunda ki çalışmalara hız verilmesi açısından son derece önemli bir olay...))

Ben yolsuzlukların önlenmesi açısından bu sınırlandırmanın yapılmasının gerekliliğine inanıyordum; ama görüyorum ki daha bir çok konular bu sınırlandırmayı elzem kılıyor.

Sayın Vekil keşke bu olay sonrasında "Ben bu işi pardon yani çişi yapmadım" demeseydi de evet ben çişimi yapacak tuvalet bulamadığım için, bu konuda belediyeyi protesto amacı ile yaptım deseydi. Böylelikle halk için önemli bir hususa vekil olarak parmak basmış olurdu.

Eğer ki Antakya'mızda da yetereli tuvalet yoksa ya da orada da tuvaletler paralı ise belediyenin gayrete gelmesini sağlayabilirdi... Ama işin gözden kaçırılmaması gereken bir diğer boyutu daha vardır.

O da bir afiş asmanın intikamı ya da başka bir hesaplaşmanın sonucu olarak tanzim edilen bir düzmece tutanak tanzimi olasılığıdır.

Hangi olasılık olursa olsun, taraflara bu tuvalet sorununu halkın gündemine bir kez daha getirdikleri için teşekkür etmek isterim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 842
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster