Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
732
 

Eyvah kaçın! Kurtlar vadisi geliyor.

Eyvah kaçın! Kurtlar vadisi geliyor.
 

Eyvah kaçın! Kurtlar Vadisi geliyor. Bu akşam televizyonda anonslarını gördüm ve endişelendim.

Şimdi diğer televizyon kanallarına büyük görevler düşüyor. O dizinin olduğu saate özellikle çocukların ve gençlerin çok ilgi gösterecekleri başka diziler ve filmler koysunlar.

Aileler o saatlerde çocuklarını televizyondan uzak tutmak için ön hazırlıklar yapmaya şimdiden başlasınlar. Anneler, o akşamlarda yemeği geciktirip çocuklarının yemeklerini o saatlerde yemelerini sağlasınlar. O akşamlar o saatlerde çocuklarını banyo yaptırsınlar.

Öğretmenler, tüm sınavları o dizinin ertesi gününe koysun ki, çocuklar akşam televizyon seyretmeye fırsat bulamasınlar.

Sinemalar o akşamlarda öğrenci biletlerinde büyük indirim yapsınlar ki gençler sinemaya gitsinler.

Elektrik dağıtım şirketleri yapacakları kesintileri o saate denk getirirereke ülke için iyi bir iş yapmış olsunlar.

Asıl büyük görev RTÜK’e düşüyor. Diziye 18+ işareti koysunlar ve kanalı o diziyi gece 24’den sonra yayınlamak zorunda bıraksınlar.

En büyük görev ise reklam verenlere düşüyor. O diziye reklam vermesinler. Reklam alamayan diziyi nasıl olsa yaşatmazlar.

Ülkemizde o kadar çok Polat Alemdar var ki, yeni küçük Polat Alemdarlar çıkmasın. Bu ülkede yeni beyaz atkılı, beyaz berelilerin türemesini istemiyorum. O nedenle “Kurtlar Vadisi yayınlanmasın” diyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

değerli kardeşim bende hak veriyorum yazdıklarınıza, haklısınız neden? polat alemdarın ülkeyi kurtaran kahraman olarak gösterilmesine,gençlerin bir idol olarak görmesine. burada unutturulmak istenilen şeyleri gün ışığına çıkarılıp halka sunması güzel, magazin içerikli değil, ama şunuda unutmamak gerekir ki her yerde, her zaman, dizide, işte, okulda devlette arkadaş ortamlarında kısacası aklınızın gelebileceği her yerde kendisini polat alemdar gibi gösteren kişiler var ve varolmaya devam edecekler. başkalarının başarısını üstlenen kendi başarısı gibi gösteren kişiler biz istemesekte hep olcaklar. hani derler ya düzen böyle gelmiş böyle gider.

yaren 
 14.02.2007 15:04
 

arkadaşım siz diğer kanallardan birinde çalışan veya bu dizinin gerçekleri bire bir anlatmasından zarar görebilecek kişilerden birimisiniz. beğenmiyorsanız izlemezsiniz ailenize çevrenizdekilere izlettirmezsiniz olur biter. filimin başlamasından hemen önce; kişi, kurum, hikaye hayel ürünüdür deniliyor, aslında gerçekleri yansıtıyor. hayatın gerçeklerini... siz demekki bu gerçeklerden kaçmaya çalışıyorsunuz hayatı magazinden yalandan ibaret biliyorsunuz. toplumumuzun aydınlanması gerçekleri görmesi için faydalı bir dizi ibret için okullarda bile gösterilmeli yeni yayınlanmaya başlayan kutlar vadisi terör. kandırmayın çocukları, beyaz atkı bere olayını bende pek hoş bulmuyorum şunuda unutmamak gerekir ki derin devleti başbakan bile kabul etti. saygılarımla

yaren 
 09.02.2007 15:19
Cevap :
Merhaba. Benim eleştirdiğim ve endişelendiğim Polat Alemdar gibi bir karakterin bir kahraman gibi sunulması ve çocuklar/gençler için bir idol olma tehlikesidir. Kötü adamların kahramanmış gibi sunularak gençlerin idolü olmasına neden olacak bir dizi toplum için tehlikelidir. Türkiye'de çıkacak her Polat Alemdar ülkemiz için potansiyel başağrısıdır. Yeni başlayan Kurtlar Vadisinde çok önem verdiğimiz değerlerin arkasına saklamaya çalışarak Polat Alemdar'ı meşrulaştırma çabaları ise o karakteri asla temize çıkarmaz. Saygılarımla.  10.02.2007 18:18
 

Çok güzel söylemişsiniz de; öğrendiğim kadarıyla bir önceki dönemde sözkonusu dizi, futbol maçlarıyla aynı saatte bile yayınlansa, kahvehanelerde bu dizi tercih ediliyormuş! Böyle bir ortamda önce reklam şirketleri ve yayınlayacak olan tv kanalı köşeyi dönecek bu kaçınılmaz. Çocuklara gelince, birçok cocuğa ait kendi odasında televizyon varken aileler pek bir şey yapamıyor. İlk bölüm verilmeden yayından kaldırılsın diyeceğim ama herkes itiraz edecek yine.

OynamıYorum 
 07.02.2007 0:06
 

Telaşınız kaleminize yansımış, nasıl güldüm önerilerinize :)) işin feci tarafı benim büyük oğlan 16 yaşında' hadi banyoya 'desem pek dinleyecek gibi değil. Ama eğer sadece gerçeklere dokunup silahı ve mafyayı özendirici bir senaryo içermiyorsa, Sağır Oda gibi dişinmeye ve araştırmaya yöneltebilir belki ne dersiniz? Benim oğlum sağır odayı seyrederken bir eli hep arama motorlarında sürekli olayların gerçekliğini araştırıyor. Belki ilk diziden ağızları yanmıştır bu diziyi üflerler ne dersiniz?

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 05.02.2007 19:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2393
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster