Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '08

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
385
 

Eyvah sevgililer gününü kaçırdım....

Eyvah sevgililer gününü kaçırdım....
 

sevgiÜlkemizde sayıları her geçen gün ne kadar azalsa da hediye almaya imkanı olan herkes için özel günlerde hediye almak kaçınılmazdır. Doğum günü, yıldönümü, kadınlar günü, anneler günü, babalar günü, o günü, bu günü, şu günü vs vs vs vs......

Peki insanın başka bir insana sevgisini göstermek için kimin belirlediği belli olmayan günleri beklemesi mi gerekir? Yoksa sevgiyi her güne mi yaymalı? Birini seven inasan için sevgiyi gösterme günü veya şekli belirlemek sevginin büyüsünü kaçırır. Mesela kız arkadaşınıza alacağınız hediye onu içten kucaklamanızdan daha önemli ve değerli hale geldiyse sevginin büyüsü kaçmıştır.

Bizleri özel günlerde sevginin sadece hediye ile ve sadece o günlerde gösterilebileceğine inandırılmaya çalışıyorlar. Kimler mi? Normal zamanlarda gülü 5 YTL sevgililer gününde 30 YTL ye satacak olanlar. Kredi kartlarını daha çok kullanmamız için kampanya düzenleyenler. Bunun gibi bizim sevgimizi nesnelleştirip sevgimizi paraya çevirmek için pusu kuran herkes. Özel günlerde bakıyorsunuz umarsızca para harcanıyor. Keşke sayın Sinan AYGÜN bu günlerde harcanan parayı açıklasa. Çiçekçilerde çiçek kalmamış, kalanlar kara borsa. Çiçek altından değerli. İnsanlar özellikle biz gençler :) yarış ediyoruz: En güzel hediyeyi ben almalıyım. En iyisi benim hediye olmalı. Hediyeyi alıyoruz puan veya puanları kapıyoruz. Sevgiden ne haber? Sevgimiz aldığımız puan kadar az ya da çok, küçük veya büyük.

Hediye alamayan veya almayanlar ne durumda? Onlar artık sevmiyor mu? Bence kesinlikle hayır. Evet hediye almak, vermek güzel hatta harika bir duygudur. Ancak sevgiyi cebimizdeki para veya aldığımız hediye ile orantılamak sevgiye hakarettir. Sevgi hergün ve kesintisiz yaşanmalı. Hediyeler sevginin süsü olmalı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 341
Kayıt tarihi
: 20.01.08
 
 

1979 Bursa doğumluyum, üniversite mezunuyum. Şu anda Sivas'ta bir kamu kuruluşunda memur olarak göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster