Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Edebiyatla ilgileniyorum. Ayrıca amatörce belgesel film çalışmaları yapıyorum ve kültürel etkinliklere elimden geldiğince katılmaya çalışıyorum.

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Dünya Şiir Günü - Şiir ve Felsefe

Ne güzel yazmışsıniz. Sizin ve şair dostların Şiir Günü kutlu aydınlık olsun.

21 Mart 2016 12:17
Merhaba Buharkent

Elinize sağlık Abdülkadir Guler dost. Memleketleri de sevdigimizi kiymetini bildigimizi söylemek gerek ardımızdan gelen gençlere duyumsatmak ve öyküsünü anlatmak. Bunu ne güzel yerine getiriyorsunuz. Selam ve saygilarimla...

21 Aralık 2015 22:23
İnsanlığın karaya vurduğu an...

Söylenecek çok şey var. On yıl önce bu konuyu trajik bir oyun olarak dile getirmiştim ve sonunda basıldı. Kitabımı bir çok yönetmene ulaştırmaya çalıştım. Bay X. Oyun iyi ya da kötü yazılmış ya da konu iyi diyen bile çıkmadı. Duyuramadım sesimi. Olmadı. Öyküsünü yazdım. Abartmışsın demek isteyenler oldu. Tabii biliyorum bizim yazıp ettiklerimizle dünya düzelemez ama yazdım. O zamandan bu yana içimi yakan olgular aktı geçti... Hele kaybedilen can küçük bir çocuksa, nutkumuz tutuluyor ama söylenecek çok şey var. En azından huzursuz da olsa kendi ülkelerinde yaşayıp giden insanların huzurunu kaçırmak gibi... Buradan kaçıp gidenlerin niye bu topraklarda kalmayı diğerleri gibi seçmediği üzerine de düşünebiliriz. Söylenecek çok şey var ama şimdi sancılı bir yürekle olmuyor.

02 Eylül 2015 23:56
 
Toplam blog
: 566
Toplam yorum
: 1972
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1289
Kayıt tarihi
: 11.07.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Bloglara fotoğraf yükleyemiyorum. Ne yapmalı ?