Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

17 Mart '10

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
11859
 

Facebook "Profilime kimler bakmış?"

Facebook "Profilime kimler bakmış?"
 

facebook


Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine kimin tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının baktığını öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları profiline yüklüyor.

Burası Facebook, buradan çıkış yok! (Okumak için tıklayınız...)

İsimleri genellikle "Profilime kim bakmış" veya "Profiline bakanı gör" şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin profil bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekmiş.

www.milliyet.com.tr nin haberinde, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların profil sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Birçok özel bilginin sereserpe dağıtıldığı Facebook üzerinde de geniş kitlelere yayılabilmenin en iyi yöntemlerinden biri de bu uygulamalar. İnsan psikolojisi gereği, kişilerin kendilerini merak eden ve inceleyen kişilerin kim olduğunu merak etmesi de kaçınılmaz bir fırsat tabi.

Özetle, -özelde facebook'ta olmak üzere- sanal alemin hiçbir noktasında özel bilgiler paylaşılmamalı ve tuzak uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Bu işlerin sonunun nereye varacağı da merak konusudur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten ne ilginç bir site olarak girdi hayatımıza, bütün özelimiz ortada ama bir türlü hesabımızı dondurmayada vicdanımız el vermiyor:) saygılar

mavi yelken (ESEN ÖZDUR) 
 17.03.2010 15:54
Cevap :
Saygılar efendim...  17.03.2010 17:57
 
Toplam blog
: 290
Toplam yorum
: 136
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 2537
Kayıt tarihi
: 15.06.06
 
 

Kimya Yüksek Mühendisi. Sporsever ve edebiyat aşığı. Periyodik tablo, T cetvel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster