Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '10

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
2317
 

Facebook beğen butonu

Facebook beğen butonu
 

Facebook beğen butonu


Evet yeni bir yazı ile tekrar karşınızdayım. Bugünkü yazımızın konusu Facebook'un çıkarmış olduğu beğen butonu. Bu yazıda bu butonun ne olduğu, neden çıktığı, ne işe yarayacağı ve internete katkıları yer alacak. 

Facebook butonu kolayca tüm web sitelerine eklenebilen işlevsel bir karar verme butonudur. Ayrıca bu buton kaç kişi tarafından "beğen"ildiği kaydını da tutmaktadır. Bu butonun eklenebileceği yerler sitelerdeki sayfalar, konular vb. olabilir. Örneğin bir sitede bir konuya ilişkin bir sayfa var ve bu sayfada beğen butonu var. Eğer kullanıcılar beğen linkine tıklarsa bu, onların bu sayfayı beğendiği anlamına gelmektedir. Ayrıca, bu sayfayı kaç kişinin beğendiğine göre o sayfanın yararlı olup olmadığını da görebilmektesiniz. 

Neden çıktı? Faceook tabiiki bunu kendi sitesine ziyaret çekmek ve dünyadaki internet kullanımı sıralamasından Google'ın önüne geçmek için yaptı :P 

İnternete yapacağı katkılara gelince. İşte burası önemli. İnternette artık yararlı bilgi açık seçik belli olacak. En beğenilen içerikler önemli olacak. Google vb. arama motorları beğenilen içerikleri tanıyarak bu içeriklere öncelik tanıyacak. 

Webmasterlar sitelerine beğen butonu eklemek için şu sayfayı ziyaret edebilirler: http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 3500
Kayıt tarihi
: 27.11.07
 
 

Herkese Merhaba, Ben lisans yetmez deyip okumaya devam eden, akademik kariyer yapmakta olan, deneyi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster