Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
664
 

Facebook ilişkiler ve Hürremin Facebooku olsa

Facebook ilişkiler ve Hürremin Facebooku olsa
 

Sosyal paylaşmayı ne kadar sevdiğimizi her gün ama her gün idrak etmemizi sağlayan Facebook marifetiyle milyonlarca durum, fotoğraf, video paylaşıyoruz. Paylaşıyoruz paylaşmasına da sevgili facebookumuz bize yalnızca iki seçenekli bir dünya sunuyor: Beğen-Paylaş Başka bir şansımız yok ya beğeneceğiz ya da paylaşacağız. Nefret et-iğren-tiksin ihtimalleri söz konusu değil ne yazık ki. Hiç demokratik değil ülen bu facebook. 

Gelelim asıl meselemize facebook ve paylaşımlara. Şimdiii facebookta ilişki durumunu sürekli değiştirip bir de ilişki durumumu beğen diyen tipler var ya; onların akıl sağlığından şüphe ediyorum ve onların ilişki durumundan nefret etmek, tiksinmek, iğrenmek istiyorum. Hele hele mazoşist aşıklar hiç görünmeyin gözüme. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra onu arkadaşlık listesinden silmeyip nasıl eğlendiğini, gününü gün ettiğini görerek kendini hüzünden hüzüne atar bu karakter ki onu kendi haline bırakmakta yarar var diye düşünmekteyim. 

Facebookta garip garip fotoğraf paylaşan arkadaşlar size de bir çift sözüm var: Bütün kızlar toplandık modunda her gittikleri mekanda kare kare fotoğraf çeken, sonra da kendi çektikleri fotoğraflara yine kendileri"Vayy ne eğlendik be" gibi yorumlar yapan arkadaşlar vazgeçin yavv vazgeçin. Bir de evde çizmesi, mini eteği ve az sonra partiye gidecekmiş kıvamındaki makyajıyla fotoğraf çekilip; daha sonra pijamalarını giyip fotoğraflarını facebooka atanlar nasıl bir mesaj vermeye çalışırsınız anlamak mümkün değil. Ülke ülke gezip, Acun Ilıcalı tadında kaplanlarla poz verenler inanın değmez bir facebook için hayatınızı tehlikeye atmaya değmez:)) 

Bu devirde her şey zor arkadaş, tatile çıkıyorsun facebooka atacağım diye kare kare fotoğraf çekmekten tatilden bir .ok anlamıyorsun. Yolda görsen selam vermeyeceğin adamlarla kanka tadında muhabbetlere girmek zorunda kalıyorsun. Hele sevgilinden ayrılmak iyice lanet bir durum. Eskiden bitti derdin unutmaya çalışırdın. Şimdi telefon rehberinden sil, msnden engelle, facebooktan çıkar twetterdan bilmem ne... oyy oyy... Yedin bitirdin beni facebook:)) 

Peki Kanuni sultan Süleyman zamanında facebook olsaydı. :)) 

Facebook yani Kitab-ı Sima 

Kanuni Sultan Süleyman Şarlken'i dürttü 

Hürrem Mahidevranı harem etkinliğine davet etti. 

Hürrem yükleniyor 

Yüklendi Şahzade Mehmet,  

Pargalı İbrahim'in Hatice Sultanla ilişkisi var 

Gülfem Hatun bunu beğendi 

Kanuni Sultan Süleyman Ferdinand aracılığıyla Fransuvayla arkadaş oldu. 

Pargalı yeni bir albüm paylaştı: Rodos 

Hürrem Kanuni'nin duvarında bir şey paylaştı 

Sülüman, ben seni haremde bekliyor, sen Mahidevrana gidiyor. 

Viyana'yı alırız diyen 1 milyon kişi gibi bir şey olurdu herhalde 

 

 

 

İYİ SEYİRLER 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oh oh oh...Hayatı anlatmak işte budur. Kızdıklarınızı bile tatlı bir dille uyarıyorsunuz. "Ne yapıyon lan!" demiyorsunuz; tuhaf kaçıyor diyorsunuz. Tatlı eleştri yani.Bazıları Facebook eleştrisi yapıyor.Onlara göre Face lanet kutusuymuş. Seyretme efendim; girme,bakma! Çağın dışında kalmış insanlar işte.Bu ülkede herkesin sevdiği istediği herşey olacak. Yaşamla ilgili hiçbirşeyi reddetmiyoruz. Ben klasik aşkı eleştirdim. Aşk konusunda farklı düşünüyorum çünkü.Yazarıyla biraz bozuştuk ama yine yazmaya devam etmesini istedi. Bülent Ersoy'u sevmem ama Bülent Ersoy olmalıdır çünkü onun sevenleri var. Hayata bu gözle bakmalıyız. Bizim oralara da bekleriz efendim.Çayımız tavşan kanıdır evvelallah!

Kerim Korkut 
 10.04.2011 8:25
 

öyle güzel anlatmışsınız kiii bayıldım vallahi.. Yazınızı okuyunca da size yazmadan edemedim..Bu facebook neye hizmet eder ne anlatır çıktığından beri anlam veremiyordum..ve inatla fc açmıyorum ,2 video paylaşıp ,3-5 resme yorum alacağım diye tüm zamanımı orada harcayamam.çok güzel anlatmışsınız gerçekten..sevgi ile kalın ..

frozenheart 
 07.04.2011 15:57
Cevap :
:)) facebookla yaşamaya alışacağız galiba  07.04.2011 17:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 341
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1406
Kayıt tarihi
: 30.03.11
 
 

Buraya  cancanlı şeyler yazmayı çok isterdim ama ortalama bir memur maaşıyla geçinen evli ve çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster