Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Psikolog Barçın Canbolat

http://blog.milliyet.com.tr/bundansonra

25 Ocak '10

 
Kategori
Futurizm
Okunma Sayısı
1458
 

Facebook'ta “Sıçtın Mavisi Grubu” ve nar etkisi…

Facebook'ta  “Sıçtın Mavisi Grubu” ve nar etkisi…
 

Facebook yaratıcılık için pek çok başarı zemini sağlıyor. Özellikle gençlerin yaratıcılıkları ve espri anlayışları bu zeminde tavan yapıyorlar.

Son günlerin en renklilerinden birisi de “Sıçtın Mavisi” Grubu. Eğer dönem boyunca derslerinizi biriktirip dönem sonu sınavlarından 1 gün önce gecelediyseniz ve sabaha karşı hiçbir şeyin yetişmediğini fark ederek pencereden dışarıya bakıp, gökyüzünün o ilginç mavi tonunu görerek s……m diyorsanız grubun otomatik üyesisiniz demektir. Hayran sayısı 20.000’lere yaklaşan gruba öğrenciler dışında gece nöbeti olan kişilerde akmaya başlamış. Belki yakında uykusu kaçan kişilerde katılır ve ister misiniz herkes kendince bir neden bulsun.

Tüm bu gelişmeler bu esprili, argo ismin yarattığı nar etkisinden olabilir mi?

Bu isim çocukluğumuzdaki masallardan “fareli köyün kavalcısı” misali pek çok kişiyi peşine takıp götürüyor. Depresyonda olan, eğlenmek isteyen, espriden hoşlanan, acıyı seven, sanatsal yaklaşan, romantik takılan, kendisiyle hesaplaşan, boş veren, paylaşmak isteyen, yalnızlığı seven, destek arayan, destek veren, deşarj olamaya çalışan, kutlama yapan, umut ya da umutsuzluk besleyen, başarılı, başarısız, akut ya da kronik hayranlarını buluşturuyor.

Hayranları, üzerlerinde destekleyici terapi etkisi yaratan bu markayı kullanmaktan keyif alıyorlar, şikayet edermiş gibi görünseler de markalarına sadık kalıyorlar.

Bundan Sonra yaşamımızı yönlendiren kanaat liderleri siyasetçiler değil, yaratıcılık ve eğlenceyi her ihtiyaca cevap verecek şekilde buluşturmayı bilen, farklı düşünebilen gençler olacak… Fikir anne/babalarını yaratıcılıklarından ötürü kutluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 3857
Kayıt tarihi
: 15.09.09
 
 

Psikolog Barçın Canbolat Doğum Tarihi: 1961 Eğitimi : Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji '83. Ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster