Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '10

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
898
 

Facebook'un sonu mu geliyor!

Facebook'un sonu mu geliyor!
 

Facebook'un Sonu!


Merhaba arkadaşlar,

Kimilerine göre Google'ın Facebook'u internetten silmesini sağlayacak hizmeti, artık beta aşamasında. Evet, Google Social Search sonunda beta aşamasına ulaştı. Google'ın durmadan geliştirdiği hizmetler içerisinde farklı bir yere sahip olan Google Social Search, uzun vadede internette önemli değişikliklere neden olabilir.

Öncelikle Social Search'ün Beta aşamasında kullanıma açıldığını ama henüz her yerden denenemediğini yazmam gerek arkadaşlar. Bu arama özelliğini kullanmak için farklı sosyal ağlardaki hesaplarınızı ve arkadaşlarınızı Google hesabınıza bağlamanız yani eklemeniz gerekiyor.

Bu işi yaptıktan sonra, kısacası arkadaşlarınızı ekledikten sonra aramalara bir seçenek daha geliyor. Bu seçeneğe tıklayarak arkadaşlarınızın internet üzerinde paylaştığı yazıları ve fotoğrafları hatta fazlasını hangi sitede yayınlanırsa görebiliyorsunuz.

Google Social Search, bu özelliğiyle gelecekte sosyal ağ katili bir hizmet halini alabilir. Fakat birçok kişiye göre, bu arama özelliğinin diğer sosyal ağlar ile birlikte kullanımının sürmesi ve bilgiye erişimi kolaylaştırmaya devam etmesi çok daha güzel ve etkili olacak. İnternet devi Google'ın bu yeni hizmeti, tüm interneti aslında sosyal bir ağ haline getirmeyi amaçlıyor. Bir arama motoru olan Google da, sosyal aramaya önem veriyor. Tabi Facebook şu an için bile "dolandırıcıların en büyük aracı olması" gibi birçok tehlikeyi barındırıyorken Google'ın da bu olaya dahil olması nelere neden olacak tahmin etmek bile istemiyorum.

Kendi sosyal çevreniz altında arkadaşlarınızın online aktivitelerini, kendi sosyal içeriğiniz altında da internette Social Search kullanan dostlarınıza nasıl göründüğünüzü bulabiliyorsunuz. Bu iyi birşey mi kötü birşey mi gerçekten düşünmek lazım. Google iyi iş çıkartmış gibi görünüyor ancak detaylı bir teste ihtiyaç var tabi ki...

Sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1567
Kayıt tarihi
: 17.03.09
 
 

İnternet ve bilişim teknolojileri konularına ilgi duyan, yenilikleri takip eden ve bu yenilikleri pa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster