Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
14857
 

Fahişe Orangutanlar

Fahişe Orangutanlar
 

Orangutanların dramı


Başlık için özür diliyorum. Bazı gerçekleri bilmek ve ona ait yazılar yazmak oldukça zordur. İçeriği ve gerçekliği açısından korkunçluk içeren düzeydeki yazı konusu ilk okuduğumda beni müthiş etkilemişti. Hayvanların şiddet zincirinde en alt sıradaki doğanın bir üst sırasında olduğunu biliyorum ama bu kadarını da tahmin edemiyordum doğrusu. Ancak insanların hayvanlara neler yaptığını bilmemiz beraberinde bu suçlara tepki gösterebilmemiz çok önemli. Zira bilmediğimiz bir şeye tepki gösteremeyiz!

Duymuş, okumuş olabilirsiniz ama ben yine de okuduğumda benliğime şimşek gibi çarpan bu gerçekliği sizinle paylaşmak istiyorum. Kesin olarak yeryüzündeki en vahşi canlı insandır, ayrıca insanoğlunun vahşetinin sınırı da yoktur. Yer Endonezya, orangutanlar fahişe olarak kullanılıyor ve her gün tecavüze uğruyor. Evet, yanlış duymadınız. Endonezya’da orangutanlar insanların seks sapkınlıkları için tecavüz edilmek üzere satılıyor. Dişi orangutanlar, doğal ortamlarından çalınarak getirildikleri genelevlerde tüm vücutları tıraş edildikten ve hatta bir insana benzemesi için makyaj bile yapıldıktan sonra iplerle bağlanıyor ve defalarca para karşılığında satılıyor. Bazı Güneydoğu Asya ülkelerinde ise maymunlar henüz yavruyken annelerinden ayrılıp, pazarlanmaya başlanıyor ve anneleri öldürülüp, eti ve kemikleri ise iktidar ilacı olarak Çin’e satılıyor. Orangutanlar aynı zamanda barlarda dansçı olarak da sahneye çıkarılıyor. Son 20 yılda yaklaşık 50 bin orangutanın hayatını bu yolla kaybettiği tahmin ediliyor.

İnsanın sadece kendi rahatı için katlettiği yaşam alanları yetmezmiş gibi, türümüz daha da ileri gitmekten çekinmeyerek cinsel dürtülerini bastıramayıp, farklı türlere vahşice tecavüz etmekte ve hatta bu süreçten para bile kazanmaktadır. “Hayvan fahişeliği” gibi alçak bir terimin ortaya çıkmasına neden olmaktadırlar.

İnsanoğlu daha ne kadar iğrençleşebilir ki! Bu korkunç iğrençliklerin, sapıklığın açıklaması olabilir mi? Bu cinsel açlığın nedeni nedir? Nedir bu her şeyi, herkesi seks objesi olarak görme isteği?

Erkeklerin mutlu olmak, bir anlık zevkini tatmin için o çok önemli, değerli cinsel organını bulduğu her deliğe sokmaya çalışmasının, karşı taraf razı değilse bunu zorlamasının, tecavüz etmesinin rasyonel bir psikolojik, sosyolojik, antropolojik bir tanımı olabilir mi?

En acı olan ise olayın geçtiği Ülkeye bakıldığında ise 250 milyon nüfusu ile dünyanın en kalabalık dördüncü ve ayrıca en kalabalık Müslüman ülkesi olmasıdır.

İşin ilginç yani yapılan bu alçak “Hayvan Fahişeliği” uygulaması son derece resmi, önlenmesine yönelik herhangi bir çaba yok, Endonezya’da bu konu ile ilgili sadece insanlar hastalık kapmasın diye korunma zorunluluğu getirilmiş. Endonezya ve Malezya’ya özgü türler olan orangutanlar, günümüzde halen tecavüze uğramakta ve parayla satılmaktadırlar.

“Erkeklerin cinsel zevklerine para karşılığı hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadına” fahişe denildiğini biliyoruz, ancak bu yazının içeriğindeki gerçek fahişelerin kim olduğu sorusunun yanıtı açık seçik ortadadır.

Nizamettin BİBER

Şahin ÖZŞAHİN, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten ilginç bir durum, dünya üzerinde bilmediğimiz daha ne garilikler oluyor demek ki. Sevgilerimle esen kalınız değerli kardeşim.

Şahin ÖZŞAHİN 
 24.05.2018 0:01
Cevap :
Dünya, insanların yarattığı bir cehennem dönüşmeye başladı maalesef Şahin hocam, sevgi ile sağlıkla kalın.   24.05.2018 17:52
 

Nizamettin Bey, inanın yazının tümünü okuyamadım. Yarısına bile varmadan bıraktım. Ne demeli bilmem ki, insan olmaktan iyice utanır hale geldik...

Nurbanu Kablan 
 23.05.2018 23:55
Cevap :
İnsan ruhu bunu kaldıracak kadar alçak, dejenere ve deforme olmamalı diye düşünüyorum Nurbanu hanım, selamlar.  24.05.2018 17:50
 

Evet Nizamettin kardeşim gerçek fahişeler açık seçik ortada. Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 23.05.2018 8:32
Cevap :
Gerçek fahişeler onları para uğruna satan ve onlarla cinsel ilişki kuran namussuz ahlaksızlardır. Teşekkür ederim umarım daha güzel haberlerle dolu bir dünya gerçekleşir, selamlar, sevgiler Nahide hocam, sağlıkla kalın.  23.05.2018 17:01
 

Cok uzucu; cinsel dürtülerin masumlara zarar verecek derecede yüksek olması korkunç.. bilmediğimiz bir acı gerçek daha.Allah ıslah etsin

Emel Orgun 
 23.05.2018 1:12
Cevap :
Gerçekten insanlık adına çok üzücü, cinsel dürtüler maalesef şiddeti ve irrasyonelliği besliyor, yeni öğrenilen veya var olan acı gerçekler insanlığı sürekli azaltan kodlar taşıyor. Amin, selamlar.   23.05.2018 16:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 881
Toplam yorum
: 3742
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2556
Kayıt tarihi
: 06.06.12
 
 

Yeni dünya düzensizliğinde insan olmaya çalışan ve okuyarak ne kadar cahil olduğunu gören, olayla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster