Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Milli ve manevi değerleriyle Mustafa Kemal ülküsüne inanan, bayrak ve vatan kavramlarını her değerin üstünde gören; yazmayı, okumayı sevmeye çalışan emekli öğretmen.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
19 Mayıs 1919, Kimleri Rahatsız Ediyor

19 Mayıs, Türk Milleti'nin yeniden doğduğu günün adıdır. 19 Mayıs, kutsal bir karar ve canları pahasına mücadeleye karar veren aydın insanların ve onların başındaki Mustafa Kemal Atatürk'ün attığı en büyük adımdır. Bizler bu gün o adımlar sayesinde varız ve özgürce yiyip, içiyor, nefes alıyoruz. Bu bayramlar sonsuza kadar Türk Milletince hatırlanacak ve Ata'sına minnet ile şükranlarını sunacak. Geçmişini anmak, geleceğine yön vermektir. Bizler geçmişimizle var, iri ve diriyiz. Mustafa Kemal'i ATATÜRK yapan değerlerin başında; milli mücadele ve sonrasında kazanılan ulusal egemenliktir. Bu ulus, özgür ve sağ oldukça Ata'sına her an ve her bayram sahip çıkacaktır. Bunun aksini düşünenler zararda ve yanlıştadırlar. Zira Atatürk karanlığa ışık, geleceğe yoldur. Bizler bu yolun yolcularıyız. Cumhuriyetle doğanlar, cumhuriyetle yaşarlar..

19 Mayıs 2017 10:51
Her yerde hareket edin

Kısacası, nerede hareket orada bereket diyebiliriz. Hareketsiz bir yaşam zaten sıkıcı ve bunaltır diye düşünüyorum. Güzeldi çalışmanız, kutluyorum, slm..

05 Mayıs 2017 21:41
Fatih’in Yunanlı tarihçisi, Farabi’nin İslam-Yunan felsefesi

İlber hocanın son cümlenizle ilgili anlamlı bir elştirisi vardı geçenlerde gazetelerde. Sanki bu çalışmayı hocamla beraber yazmışsınız gibi zevk alarak okudum, iyi ki varsınız, slm..

05 Mayıs 2017 21:38
 
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 1266
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1228
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster