Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '07

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1860
 

Fala inanmak...

Fala inanmak...
 

Fala inanır mısınız?

Ben inanmam.

Ama zaman zaman hani, "Hiiiiççççç magazin programı seyretmem" diyenlerin kendilerini ve çevreyi kandırdıklarının farkında olmadıkları gibi, gözüm kayıverir gördüğüm yerde. Okurum. Ama çok da inanmam açıkçası.

Astroloji bilimine inanmadığımdan değildir bu. Bilmediğim konularda ahkam kesmeyi sevmem pek. Bilim dalı olarak saygı duyarım, ama "günlük fal" dediler mi... İşte ona pek inanasım gelmez.

Düşünsenize, evlisiniz ve falınızda "Bugünlerde hayatının erkeği ile karşılaşacaksınız" yazıyor. Nasıl yani?

Ya da çok yolunda giden bir ilişkiniz var, onun falında "Yeni biri ile tanışacaksınız, kalbiniz çarpacak, aşık olacaksınız" yazıyor. Gözlerinizi devire devire bakmaz mısınız sevdiğinize?

"Başınıza bugünlerde bir kaza gelecek" yazsa, inanıyorsanız eğer, eve kapanıp, seyahat planlarınızı uzun bir süre ertelemez misiniz?

Bir de "Tarot falı" bakarlar. "Çıkıyor Vallahi! Gel bak, inanmıyorsan bir dilek tut bakayım" diye size de teklif ederler. Kartlar yoruma açıktır aslında. İstediğiniz gibi yorumlayabikirsiniz. Öyle ucu açık cümleler vardır ki, inanabilirsiniz. "Evet, evet...İşte bu, bildi" diyenlerimiz hiç de az değildir.

Başı sıkıştığında falcı falcı dolaşanlar var bir de. Ve ne enteresandır ki eğitim düzeyinin hiç etkisi yoktur bu dolaşmalarda. Bakarsınız üniversite mezunu, son derece de aklıbaşında biri "Falcı macerası"nı anlatıyor. Şaşar kalırsınız. Gözünüzde canlandırmaya çalışırsınız... Son derece şık giyinmiş, kariyer sahibi o adam, falcı kadının karşısında oturmuş, ağzından çıkacak kehanetleri dinliyor. Gülmeye başlarsınız, tablo komiktir çünkü... Trajikomik.

Neden yazdım bunları?

Her gün aldığım gazetede bugün de yine gözüm kayıverdi burç sayfasına...

Aynen şöyle yazıyor; Dünyadaki olumsuzluklara takılmanız, yaşama şevkinizi kırıyor !

Gel de inanma şimdi!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hayatımda hiç fala baktırmadım...inanmamda...gariptir ,dostlarla ne zaman bir ev toplantısında beraber olsak...hadi bir kahve içelim ve ...baktıralım derler,atarım,tutarım,güler kaynaşırız...bakarkende atıyorum ha sakın inanıpta beni günaha sokmayın da derim..ne hikmetse kız...çıkıyor diye inanıp yine her toplandığımızda baktırırlar....fal eylence derler ya işte öyle...ne fala inan ne de onsuz kal gibi bir şey işte;)))

Gülden Işık 
 27.04.2007 22:02
Cevap :
Merhaba, İnanılmaz derecede fala inanan ve falcı falcı dolaşanlar da var. Yorumunuz için teşekkürler. Mutlukalın:)  28.04.2007 1:10
 

Siz bunu fal mı zannediyorsunuz, aşkolsun... Dünyadaki olumsuzluklara takılmayan insan var mı ki... Takılınca da elbette yaşama zevkiniz kırılacak. "Ne olursa olsun, vur patlasın çal oynasın diyenler" zaten bu falı okuyup buradaki yazılanları göremezler...

Ahmet YILMAZ 
 27.04.2007 10:52
Cevap :
Merhaba, Onlar olmasa belki de bu yazılar olmayacak... Bizler elimizdeki değerlerin çok da farkında olmayacağız... Kim bilir? Bazan kaybetme korkusu kendine getirir bireyleri. Mutlukalın:)  27.04.2007 12:12
 

Fala inanmam falsız da kalmam ama bugüne kadar tutturan olmadı hali pür melalimi sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 26.04.2007 12:00
 

Fala inanmam falsız da kalmam ama bugüne kadar tutturan olmadı hali pür melalimi sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 26.04.2007 11:59
Cevap :
Merhaba, Bir gün sizin de ruh halinize uygun bir fal çıkar karşınıza:))  26.04.2007 12:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1165
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1891
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

Bana biri kendini anlat dese, susar kalırım. Her konuda çılgın bir istekle konuşan ben, işte o anda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster