Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '07

 
Kategori
Eğlence - Hobi
Okunma Sayısı
3126
 

Falcı kendi falına bakar mı acep?

Falcı kendi falına bakar mı acep?
 

Mutsuzsun, hüzünlüsün, merak içindesin hemen yanına yaklaşır bir arkadaşın sorar ne oldu derdin ne diye önce nazlanır söylemezsin e e taş değilsin ya, çözülürsün sonunda utanarak ta olsa söylersin.

“Sanırım eşimin hayatında başka bir kadın var” gözlerinden birkaç damla gözyaşı düşer usulca, arkadaşında; çare çok üzülme der gel seni bildiğim bir hocaya götüreyim şıppadanak derdine çare bulur kocan tıpış tıpış eve döner.

Umutlanırsınız birden gözleriniz parlar

“hadi beni götür lütfen” dersin olur mu öyle hemen dur bakalım; hoca aranacak randevu alınacak borumu bu değil mi ama yinede umutlar yeşerir.

Kalkar gidersiniz, okuduğunuz okul, inançlarınız, mantığınız bile susmuş kalmıştır bir köşede. Hocanın böyle bir yeteneği nereden gelmiştir acaba kendisine kelin merhemi olsa kendisinedir. Varsan baksan karısı evden kaçmıştır, yada çözemediği pek çok sorunu vardır, bu işi yapıyorsa kendi derdine de derman olsa ya değil mi? ama yada fal baktığı için birazdan hanesini basacak polisleri hissetmesi gerekmez mi?

Yinede her şeye rağmen çoğumuz dar anlarımızda gideriz, paşa paşa yüksek meblağları öderiz karşılığında ya okunmuş bir su yada bunun benzeri bir nesne ile döneriz eve.

Hatırlarım bir arkadaşım eşi için gitmişti hocaya, hoca ondan deniz suyu istemiş en yakın deniz Kordon boyu suyu alacak meydan kalabalık, ne yapsın kavanozun boynuna bir ip dolamış suya sarkıtmış artık gören görmeyen gülmüş haline, o suyu eşinin banyo suyuna katana kadar da epey bir mücadele vermişti. Sonuç mu elbette fiyasko, ayrıldılar eşi o bayanla evlendi.

Rahmetli dayım kahve falına bakardı, tek şartı vardı bu falı bakmak için ben derdi; sadece genç kızların fallarına bakarım, e herhalde beklentilerini biliyorsun zaten biraz da ağzın laf yapıyor karşındaki insanın mimiklerini yeterince değerlendiriyorsan gelsin paralar.

Yap kahveyi, bak fala gönlünden ne koparsa, bazı kişilerde şöyle iddialı laflar ederler;” Benim nenem bana el verdi onun yeteneği bana geçti yaaa işte ben bu nedenle bakıyorum, ama fazla bakamıyorum yada herkese hasta oluyorum o zaman” gibi gizemli bir iki kelam da edersen ünün yayılır gider.

Evetttt bu yazıyı okuyan sen tez zamanda bol paraya kavuşacaksın, önünde uzun bir hayat var üç vakte kadar denizaşırı bir memlekete gideceksin, dostum diye sırrını verdiğin arkadaşına dikkat et, ne demişler sırrını söyleme dostuna oda söyler dostuna” ve efendim ücretimi blog kapısındaki arkadaşa bırakın lütfen.

Sevgi ile kalın…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bide bana baktırsana annem bee...

griadam 
 01.09.2007 16:54
Cevap :
Baktım senin falına seni güzel günler bekliyor uzun ömür sağlık ve mutluluk var sevdiklerine..)  02.09.2007 20:38
 

fincanın fotoğrafını çekeceğim yollaycağım kısmetim açılacakmı , kuş varmı vs vs...sevgiler..zadig

Zadig 
 31.08.2007 18:01
Cevap :
Yüreğin kabarmış senin sevgili Mustafa hımmm sana yol görünüyor...gözaydının var... toplu bir para görünüyor ama zamanı var...uzun sağlıklı bir ömür yaşayacaksın kısmetlerinde dizi dizi..:) sevgi ile kal  02.09.2007 20:40
 

burada marketlerde ya da bazi carsi nerkezlerinde falcilarin oldugu kucukuk odalar var perdeli . Musteri yoksa bir bakiyorum kagitlari dizmis ya kendi falina bakiyor ya da yeni musteri icin hikaye hazirliyor .

Nursen 
 31.08.2007 2:19
Cevap :
Bende düşünüyorum... ne hikayeler var bende bilsen.) sevgiler..  31.08.2007 7:36
 

Milyonların piyango biletlerine trilyonlar yatırmasına benzemiyor mu bu durum sizce de? Ha fal, ha piyango ne fark eder. İkisinde de tutturma şansı milyonda bir. Fala biraz da bu gözle bakmak lazım galiba. Falcıyı da umut satan bir tüccar gibi. Paranız gider ama eve umutlarınızla dönersiniz. Terapi gibi yani:)) Ve tekrar eder gider bu devirler. Hayatını, umutlarını milli piyangoya ve fallara bağlamayanlar ise çalışır, çabalar. İkincisinde ereklerinize ulaşmak için şans biraz daha fazladır. Saygılar.

Ayrıntıda gezinmek 
 30.08.2007 19:50
Cevap :
Umut fakirin ekmeği demişler "ye Mehmet ye" yiyoruz bakalım.)  31.08.2007 7:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 1018
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster