Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '12

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
883
 

Falımızda boşanma çıktı!

Falımızda boşanma çıktı!
 

Kaynak: İnternet


Adı Semra. Çok güzel bir kızdı gençliğinde. Yüreğim ona karşı deli gibi atıyordu. Onun da beni sevdiğini biliyordum. Evlenme teklifime sevincinden çığlık atarak cevap verdi. Evlendik.

Ah Semra ah! Çok meraklıydı astrolojiye. Evliliğimiz çok iyiyiydi. Ne kavgamız vardı ne de para sıkıntımız. Hatta çocuk yapmaya bile karar vermiştik. Aslan burcu olan Semra çocuğunun da aslan burcu olması için kasımın yirmisine kadar yatağa girmedik. Kasımla aralığı boş geçirmedik. Otuz gece sevişmekten suyumuz çıktı. Yılbaşına on gün kala ilişkiyi bitirdik.

Yılbaşından sonra Semra’dan olumlu haber geldi. İki aylık hamileymiş. Doğum da istediğimiz gibi temmuzun sonuna denk geldi. Ancak doğum gece yarısı gerçekleştiği için çocuğumuzu ağustosta elimize aldık. Nur topu gibi kızımız olmuştu. Adını Hediye koyduk.

Semra fal bakmayı çok iyi bilir. Kahve falına bakmayı çok severdi.

Kızımız bir yaşına girdikten sonra Semra evde yapıp içtiği kahvenin falına bakmış ve gelecekte yakışıklı bir gencin oyuncu olup dünyaya açılacağını görmüş. Bana “Aliciğim o çocuğun elinde Oscar ödülünü gördüm. Bu benim çocuğum olmalı. Hadi hemen faaliyete başlayalım.” dedi.

“Tamam, ama bir şartla.” dedim. “Doğacak çocuğun burcu da benim burcum yay olacak.”

Semra da durumu kabullenince mart ayında, azmış kediler gibi faaliyete başladık.

Önceki çocuğumuza uyguladığımız taktiği bu sefer de uyguladık. Aradan dokuz ay geçti. Kasımın yirmi dördünde oğlum dünyaya geldi. Adını Armağan koyduk.

Aradan yıllar geçti. Çocuklarımız okuyup üniversiteye kadar geldiler.

Her akşam eve gitmek için can atan ben mecburiyetten bir süre fazla mesaiye kaldım. Ama işimin yoğunluğu yüzünden bunu Semra’ya söyleyemedim.

Semra bir gün kahve içerken içinde hafif bir kırıklık hissetmiş. Kahveyi bitirince fala bakmış.

Fincanın bir ucunda beni, diğer ucunda kendisini görmüş. Şaşırmış.

Haftalık izinde olduğum bir gün durumu Semra’ya anlatmak istedim.

Pazar günü kalktığımda Semra’yı sinirli bir halde sigara içerken gördüm.

Hayatımda onu sigara içerken ilk defa görüyordum. Günlerdir iş yoğunluğundan göremediğim karıma o anda sarılmak için arkadan yaklaştım ama o anda elimi sertçe itti.

“Neyin var?” diye sordum.

“Boşanmak istiyorum.”

“Saçmalıyor olmalısın. Nerden çıktı boşanma? Bak kızımız doktor oldu. Oğlumuz ise seneye okulunu bitirip tiyatrocu olacak. Her şey ayarladığımız gibi gidiyor. Evimizin kira derdi yok. Çevremizde herkes bizi örnek aile olarak gösteriyor. Sen çıkmış boşanalım diyorsun. Nerden çıktı bu boşanma?”

“İçtiğim kahvenin falından.”

“Saçmalıyor olmalısın.”

Semra içtiği kahvenin bir de resmini çekmiş. Getirdi bana gösterdi. Fincanın bir kıyısına o bakmış diğer ucuna ben bakmışım.

“Haaaa öyle mi?" dediğim gibi kapıyı çekerek doğru adliyeye gittim. İki çocuğu kahve falına göre yapmış kadının nazını yirmi yıl çekmiş birisi olarak altta kalmamak için boşanma davasını ben açtım.

Çocuklar yurt dışında oldukları için onları haberdar etmedim.

Şimdi kendime astrolojiye inanmayan bir kadın arıyorum. Kırk üç yaşında bir erkek olarak!

***

Bu yazıyı, bugün internetten izlediğim “Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler”in 15. bölümünden esinlenince hayal ederek yazdım. Tamamen kurgusaldır.

Tıklayın siz de izleyin. http://www.startv.com.tr/ustundokmenlekucukseyler/ustun-dokmenle-kucuk-seyler-576/6273/p1.html

Asi Güvercin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazını çok beğendim. Ephraim Kishon tadındaydı. Galiba daha fazla böyle şeylere çalışman lazım. Sende mizahçı kumaşı var. Devam...

Zühal Voigt  
 30.12.2013 13:06
Cevap :
Yazımı beğenip destek verdiğin için teşekkür ederim Zühal abla. Adını ilk defa duyduğum Ephraim Kishon'u araştıracağım. Yeni yılın şimdiden kutlu olsun. Sağlıcakla kal. :)  30.12.2013 16:47
 

Çok hoş bir hikaye sevgili Asi Güvercin. Üstün Dökmen çağımızın Nasrettin hocası diyorum, Kitaplarındaki yaşanmışlıklar öyle güzel ki; hiç bu taraftan bakamamışım dedirtiyor. "Trende yolculuk yapan yaşlı teyze; kondoktöre evladım şuraya gelince haber ver diyor. Gece yolculuğu yolcular uyuyor, kondoktör de makinistin yanına gidip oturuyor. Aniden saatine bakıyor ki bahsedilen yeri çoktan geçmişler. Abi biz geçmişiz teyzeyi bırakacaktık diyor. Makiniste uzunca ricadan sonra geriden bir trenin gelme ihtimalide olmadığından treni yavaş yavaş geri çekiyorlar istenen yere gelince makinist gidiyor. Teyze söylediğiniz yere geldik diyor,teyze gayet sakin gözünü ovuşturarak çantasını alıyor yerden yavaş hareketlerle içinden bir su şişesi çıkarıyor tekrar bir arayıştan sonra da bir ilaç buluyor başında dikilen kondoktöre ömrüne bereket evladııım. Kondoktör şaşkın teyze sen inmiyormusun? Yok evladım sabah doktora gittiydimde iki ilaç vedi birini hemen iç, yola çıkıyorum deyince oraya varınca iç

Cemile Torun 
 13.02.2012 13:20
Cevap :
Üstün Dökmen'in televizyonda psikoloji programı yapması bence iyi bir şey. Keşke örnekleri çoğalabilse. Anlattığınız fıkrayı şuan okuduğumda çok güldüm. Kendisinden duymuş olmama rağmen hem de! Çok teşekkür ederim. Az önce profilinize baktım. Ben de Tokat Zile'de doğdum ve okudum. Aynı toprakların yazarlarıyız. Sağlıcakla kalınız...  13.02.2012 14:56
 

Üstün Dökmen'in Küçük Şeyler'ini ben de çok severim ve yazını da çok beğendim Asi Güvercin. Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 12.02.2012 14:57
Cevap :
Çok teşekkür ederim Cem abi. Bu programı herkes izlese suç oranları azalır belki. Sağlıcakla...  12.02.2012 20:56
 

ilginç bir konu yine Ali Haydar.Fakat fal deyip geçme ha bak tv de bazen falcılar konuşuyorlar da bize ülkenin en seçkin insanları gelip fal baktırıyorlar bunların içinde siyasetçiler bile var diyerek açıklamalar yapıyorlar.Güzel bir gece diliyorum canım,herşey gönlünce olsun.

Şennur Köseli 
 11.02.2012 22:12
Cevap :
Onların amacı dikkat çekmek olabilir Şennur abla. Ama öyle bir iktidarla yönetiliyoruz ki milletvekillerimiz hakkında ne duysam inanırım. Güzel bir pazar geçirmeniz dileğiyle. Sağlıcakla...  12.02.2012 13:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 852
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 538
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster