Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
706
 

Fanatik bir GS'lı olarak rica ediyorum, lütfen Aziz Yıldırım'ı ziyaret ediniz sayın Ünal Aysal

Fanatik bir GS'lı olarak rica ediyorum, lütfen Aziz Yıldırım'ı ziyaret ediniz sayın Ünal Aysal
 

Ünal Aysal Aziz Yıldırımı Metris'te ziyaret edecek mi?


Sayın Ünal Aysal,

6 yaşımdan beri, yani 47 yıldır, sarı kırmızılı renklere ve ‘re re re, ra ra ra, GS GS cim bom bom!’ şiarına can-ı gönülden bağlı olan fanatik GS’lı bir futbolseverim.

Aşağıdaki satırlarımın bu bilginin ışığında okunmasını rica ediyorum.

Sayın Başkanım,

2 Kasım bildiğiniz gibi Aziz Yıldırım’ın doğum yıldönümüdür.

Aziz Başkan, yine malûm olduğunuz üzere şu sıralarda hayatının en zor dönemini yaşamaktadır. 4 aydır cezaevinde olmanın onun konumundaki birisini nasıl olumsuz etkileyebileceğine dair yeterince empati yapabildiğinize inanıyorum.

12 Eylül askeri rejiminin o koyu karanlık günlerinde ben de mahpus yatmıştım sayın Aysal. İnsanın hürriyetinin bağlanmasının, alıştığı hayatı yaşayamamasının onun ruhunda, benliğinde nasıl derin izler açtığını, kişiliğinde ne denli derin travmalara neden olduğunu bizzat yaşadım.

Cezaevinde yatan kişinin en çok ihtiyacı olan şey moraldir.

Moral ise, bizzat yaşadığım cezaevi tecrübesinden hareketle söyleyebilirim ki, mahpusun ziyaretine gelenlerin ona aktaracakları pozitif enerjiden beslenir en çok.

Sayın Aysal, değerli Başkanım,

Aziz Yıldırım’ı bu zor günlerinde en çok sevindirecek, en ziyade mutlu edecek olay sizin gibi dostlarının, tanıdıklarının, arkadaşlarının, sevenlerin ziyaretine gelmesidir.

Tam da bu noktada, son günlerde basında bu konuya dair çıkan haberlere gönderme yapmak istiyorum.

Sizin, ‘Aziz Yıldırım’ı ziyarete gitmeyeceğim. Metris’İ türbeye çevirdiler. Ben Metris türbesinin türbedarı olmam!’ dediğinizi iddia eden haberleri yalanladınız ve ‘FB taraftarını rahatsız etmemek için Aziz Beyi ziyarete gitmedim. Aklanınca ilk giden dostlarından olacağım’ beyanında bulundunuz.

Sayın Başkanım,

Aziz Yıldırım aklanınca tabii gidin ziyaretine. Ama, Aziz Başkanın en çok bugün ihtiyacı var dostlarını yanında görmeye. En çok bugünlerde, yani o daha aklanmamışken ziyaretine gidilirse mutlu olacaktır Yıldırım.

Hatta, hatta Aziz Başkan suçlu bulunursa da gitmek gerek ziyaretine. Belki de Aziz Yıldırm’ı ziyaret etmenin en makbul yolu onun mahkum olmasından sonra yapılanıdır. Birisi suçsuz bulunduğunda yanında olmak, iyi gün dostluğudur. Gerçek dost odur ki, dostunun kötü gününde, zor zamanında yanında olur.

Sayın Aysal,

Türk sporuna sayısız hizmetleri olan, özellikle amatör dallara cumhuriyet tarihinde yapılan toplam yatırıma eşdeğer yatırımı başkanlıkları döneminde yapan, başta futbol olmak üzere birçok branşta çıtayı sürekli yükselten Aziz Yıldırım, başta siz olmak üzere dostlarının ziyaretini fazlasıyla hak eden bir insandır, inanın bana.

İşte bu yüzden, 47 yıllık fanatik bir GS’lı olarak sizden rica ediyorum değerli Başkan,

Lütfen 2 Kasım günü, yani doğum yıl dönümüzde ziyaret edin Aziz Yıldırım’ı. İnanın bana sayın Başkan, bu ziyaretiniz hem sizin kişisel kalitenize çok yakışan ‘şık’, anlamlı bir tavır olacak, hem GS ve FB arasındaki gerilimleri azaltacak ve hem de Türkiye’de yaşayan 74 milyon insanın, ne yazık ki son zamanlarda zedelenen bir arada yaşama irade ve arzusunu güçlendirecektir.

Maruzatım bundan ibarettir muhterem Başkanım,

Ziyaver Şencan.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ülke insanımız için her alanda bu tür birlik ve beraberlik mesajlarına ihtiyacımız var. Sağduyulu bir yaklaşım tebrik ederim... Saygılar...

M.Talip Girgin 
 02.11.2011 0:29
Cevap :
aziz bey'e şimdi destek vermek takımdaşlığı, taraftarlığı aşan insani bir vazifedir bana göre. yorumunu için çok teşekkür ederim.  02.11.2011 10:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1447
Kayıt tarihi
: 29.08.11
 
 

1958 Fatih / İstanbul doğumlu. Etiler Lisesi ve İTÜ Maden Fakültesi Petrol Mühendisliği Bölümü me..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster