Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '14

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
3166
 

Fankafalar Bir Aşk Hikâyesi’nin ruhunu Aşkta ve Savaşta dizisinde yaşatmak istiyor…

Fankafalar Bir Aşk Hikâyesi’nin ruhunu Aşkta ve Savaşta dizisinde yaşatmak istiyor…
 

Fankafalar da neyin nesi dediğinizi duyar gibiyim. Haksız da değilsiniz. Eğer sosyal medya ile yakınlığınız yoksa dizilerle de aranız iyi değilse bu tür tanımlara uzak olmanız doğal.

Lafı fazla dolandırmadan merakınızı giderelim bizde.

Dizi izleyicilerinin kendilerini tanımla şekillerinden sadece bir tanesi fankafa.

Bir Aşk Hikâyesi dizisi sevenlerinin kendilerini tanımlama şekli. Ceykor ( Ceylan-Korkut ) fanı olarak da tanımlıyor onlar kendilerini ama çokça kullandıkları tabir fankafa.

Taş kafa Ceylan ( Damla Sönmez ) karakterinden yola çıkarak kendilerine verdikleri isim bu diye düşünürdüm ben hep. Ama öğrendiğim kadarıyla fanı oldukları oyuncu ( Seçkin Özdemir ) tarafından kendilerine verilmiş bir isim fankafa.

Gerçi onların dizisi biteli epey oldu. Ama sosyal medyada kendilerini hissettirmeye devam ediyorlar.

Bir Aşk Hikâyesi’nin Ceylan’ı Damla Sönmez’in MED Yapım imzalı "Aşkta ve Savaşta" dizisinin başrol oyuncusu olarak adının geçmesinden bu yana adeta kenetlendiler.

Çünkü henüz dizinin erkek başrol oyuncusunun ismi ortalıklarda yok. Ve onlar Bir Aşk Hikâyesi’nin Korkut’u Seçkin Özdemir’in başrol olmasını, Damla Sönmez ve Seçkin Özdemir ikilisini bir arada görmek istiyor.

Bir Aşk Hikâyesi’nin ruhunu Aşkta ve Savaşta dizisinde yaşatmak istiyorlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse Damla ve Seçkin’in Bir Aşk Hikâyesi’ni sürekli izleyen biri olmasam da zaman zaman denk geldiğimde gördüğüm iyi bir ikili olduklarıydı.

Seçkin Özdemir’i ilk olarak Muhteşem Yüzyıl’da Leo olarak tanıdık. Orda çok kısa kalsa da hafızalara kazıdı kendisini ve beğeni kazandı. Benim de dikkatimi Muhteşem Yüzyıl dizisindeki birkaç bölümlük rolüyle çekti. Yolunun açık, ışığının parlak olduğunu o zaman hissetmiştim. Farklı bir enerjisi var. Bunu da rol aldığı dizilerde fazlasıyla gösterip kendisine ciddi bir hayran kitlesi oluşturmuş.

Damla Sönmez’e gelirsek genç yaşına o kadar çok şey sığdırmış biri ki ne desek az.  Bir de sevimli halleriyle gönüllere taht kurdu.

Yani iki oyuncunun da önleri fazlasıyla açık. Ancak onlar Ceylan ve Korkut olarak hafızalara kazınmışlar bir kere ve onları bir arada görmek isteyen fanlar diğer bir deyişle fankafalar seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yapımcı seslerini duyar mı bilmem. Ama onlar pes edeceğe benzemiyor.

Tabi pes etmedikleri bir şey daha var alkışlanacak, yürekten desteklenecek bir şey.

Şimdilerde bir kütüphane projeleri var onların. #birkatapdasenyollafankafa etiketiyle sosyal mecrada kitap topluyorlar.

Yani onlar öyle burun kıvırdığınız sadece dizi izleyen gençlerden değil. Sosyal faaliyetlerin de içinde. Belki diziler aracılığıyla gruplaşıyorlar, fanatikleşiyorlar ama bir araya gelmeyi anlamlı hareketlere çevirmesini biliyorlar.

Bazen bir çocuğun sesi olup ilik kampanyalarını duyuruyorlar, bazen kan bekleyen bir hastanın acil ihtiyacına ses oluyorlar. Derneklerin bile örgütlenemediği zamanlarda onlar bir tık kadar birbirlerine yakın dizilerden doğmuş gruplar olsalar da kampanyaların etkili elemanları olabiliyorlar.

Bu sefer kendi kampanyalarının öznesi olmuşlar. Kütüphane kurmak istiyorlar.

Doğrusu böylesine anlamlı bir kampanyayı ben de destekliyorum yürekten.  Gençlerin öncülüğünde yürütülen kampanyaya sosyal medyada ilgi de büyük.

Onlar topladıkları kitaplarla kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane kurmak istiyorlar. Adını da Seçkin Özdemir koymayı düşünüyorlar. Bu isteklerinin arkasında yılmadan yürüyorlar.

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Kültür ve Sanat Birliği binası Maslak/ İstanbul  adresinde alıcı Yasemin Çakır sizden gelecek kitapları bekliyor.

Onlar #birkitapdasenyollafankafa diyor bize düşen de bu kampanyaya gerekli desteği vermek.

Hani hep gençleri dizi izler, işe yaramaz vs sıfatların içine sıkıştırıp, yaftalayıp tepeden bakılır ya işte onlar bir yola çıkmış sınıfı çoktan geçmiş şimdi işe yarama zamanı sizde.

Tek yapmanız bir kitap yollamak. #birkitapdasenyollafanka…

oyatekin@gmail.com                                         

https://twitter.com/#!/oyatekin (@oyatekin)

http://yurthaber.mynet.com/yazarlar/tum/1/o.tekin35

OYA TEKİN / MEDYABEY.COM

Oya Tekin/ Engelliler Haber ve Bilgi Portatalı Yaşadıkça.com köşe yazarı

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3685
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster