Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '10

 
Kategori
Hayvan Bakımı
Okunma Sayısı
624
 

Fark Yaratmak

Fark Yaratmak
 

.


Akşamları eve geldiğimde sokağın başında beni bekleyen kediler var. Beni selamlıyorlar önce sonra da ellerime bakıyorlar bugün bize yiyecek getirdi mi diye.. Bazen mama, bazen de evdeki yemeklerden bir şeyler hazırlayıp veriyorum. Ve şu sıcak günlerde en önemlisi de su dolu kaplar bırakmak kapı önüne. Akşamları iftar zamanı masadaki yemeklerden onlara da veriyorum, biliyorum ki karınları aç. Biraz duyarlı olmak çok şeyi çözmese de emin olun fark yaratacaktır.

Mesela bazen görüyorum sokakta kedileri ve köpekleri kovalayan ve bazen de tekmeleyen duygusuz, merhametsiz insanlar görüyorum. Biraz özen göstermek yaşadığımız hayata, canlılara bu kadar zor olmamalı. Çöpe dökülen o kadar çok yemek var ki! Dünyada bir çok insan açlıktan ölüyor. Sokakta yaşayan hayvanların çoğu açlıktan telef oluyor. Ama bizim karnımız tok olduğu için israf ediyoruz. Bencillik birinci önceliğimiz. Duyarlı olabilmek bu kadar zor olmasa gerek. Biraz sevgi ve ilgi de katarsanız emin olun fark yaratacaksınız. Yaşam değerli, her canlısıyla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçtenliğinizi paylaşıyorum. Ne kadar güzel yazmışsınız! Uzun zamandır sokağa bir yerlere su kabı koymayı hep düşünüyorum, ama bir türlü yapmadım. Arasıra çöp konteynırlarının yanına kemik vs koyuyorum sadece. Biliyor musunuz, balkonumuzun gölge bir köşesine kuşlar için de minik su kabı konulabilir ya da asılabilir aslında. Dilerim bu duyarlı yazınız bir çok kişiye insan dışındaki diğer canlıların da yaşam hakkına saygılı olmayı hatırlatır. Saygılar.

Güz Özlemi 
 13.08.2010 15:00
Cevap :
Merhaba Farkında olmakda başlı başına bir adım aslında. Sizinde dediiniz gibi dışarıda kalan canlılar için küçük bir adım bile atsak, onların ihtiyaçlarına biraz yanıt verebilirsek ne mutlu bize. O zaman insan olmanın sorumluluğunu birazda olsa yerine getirebilicez. Teşekkür ederim, farkında olduğunuz için.. Saygılarımla  15.08.2010 20:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 125
Toplam yorum
: 186
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 877
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

Tıbbi sekreterim aynı zamanda edebiyatla meşgulüm ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster