Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
507
 

Farkının farkında mısın?

Farkının farkında mısın?
 

alıntıdır


Yılın ilk haftası. Hatta ilk pazartesisi. Bu sabah daha bir sendromsuz uyandım. Pazartesi sendromu yaşamaya karşı biri olarak, her zamankinden çok daha keyifli olmak ruhuma iyi geldi.

Bu senenin ilk günü ayrı, ikinci günü ayrı bir sürprizle geldi. Yüklerimin bazen çok ağırlaştığını hissettiğim konularda, kuş gibi hafifledim bu ilk günde.

Bitmez diye baktığım ne varsa bitebiliyormuş. Hani kamyonların arkasında yazılı sözler vardır ya “yol biter,dert bitmez” gibi, yolda dertte bitiyormuş.

Gerçekten sağlıkmış her şeyin başı. Vadesi uzun kredilerin son taksitiyle temiz kağıdını almak sevinci gibiymiş kazandığın zaferler.

Ve ben ne kadar hafife almışım kendimi 2011 de. Nelere tahammül etmek zorunda kalmışım, neleri görmezden gelmek istemişim.

Ne kadar sabırsızım diye kendimi tenkit ederken acımasız davranmışım meğer. Çünkü boyumdan büyük şeylere sabır çekmişim.

Şimdi bakıyorum da, eğitim yılıymış benim için 2011. Eksilerimi eğitmek için birçok olay yaşamış ve anlımın akıyla çıkmayı becerebilmişim.

Büyük erdem dediğim sabıra kavuşmuş, hiç etmediğim kadar tahammül etmişim.

İnsana biçilen değer, kişinin kendisine verdiği değermiş ve ben görmezden gelmişim.

Şimdi değerliyim, özelim. Kimsenin hiç bir şeyin üzmesine izin vermeyecek kadar kalkanım hayatımda.

Umursamamak boş yaşamak değil, gereği kadar umursamak sağlıklı yaşamaktır aslında.

Birçok nedenle minnettarım hayatıma. Sağlığa, sevgiye, aileye, mutluluğa, huzura ve aşk’a. Beraberinde getirdiği mutluluğa.

Hepiniz özelsiniz. Ve hayatlarınız Allah’ın size sunduğu mucize. En güzel şekilde tamamlamaksa sizin elinizde.

Farkının farkında ol ki, sıradanlaştıramasınlar.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence 2012 yılının ilk en güzel yazısı. Duygulu ve ders verici... Be happy...

Erdal Ceyhan 
 03.01.2012 7:31
Cevap :
Hocam çok teşekkür ederim:) hergünü bu şekilde geçirmemizi ümit ediyorum. Ülkemiz adına, bizler adına hayırlı bir yıla başladık inşallah. selamlar,saygılar  03.01.2012 11:51
 

Farkımın farkında olmak, yaşam amacım, varoluş sebebim belki de; sevgili Merve... Bana gönderdiğin son yoruma - Umarım güzel bir haftaya başlamışsındır Merve.- diyerek son vermiştim. Belki de iyi bir hafta geçireceğin içime doğmuştu da; benim kendimden haberim olmamış diyelim! Keyifli yazına da, pazartesi sendromu yaşamadan çok keyifli başladığın yılın ve haftanın ilk pazartesisine de, senin adına çok sevindim; sevgili Merve. Bu arada... Önemli bir sağlık sorunun vardı da, sen o sorunla boğuşurken ya da atlatırken bu derdini; biz mi durumun farkına varamadık? Nedir son durumun? Aydınlatırsan bizi;çok sevinirim. Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 02.01.2012 23:35
Cevap :
Cem Bey, çok haklısınız. Yaşam amacı farkındalık. Var oluş sebebi. Her ikisinede katılıyorum. Farkında olabilmek bir hayli uzun eğitim süreci gb geçti benim için. Mütavazılıkla farkındalığı birbirine karıştırdığım dönemler oldu ve bu dönemler bana zarar verdi. Kendi değerimi düşünmeksizin yıpratıcı durumlar içinde birşeylere sabır göstermek getiri den çok götürü sağladı. Ama 2012 ile beraber bakış açım tamamen değişti. Ve bunun üzerine birkaç güzel olayda eklenince evrenin düşüncelerimi desteklediğini fark ettim:) benim sürekli olarak kansızlık ve demir eksikliği sorunum var. ne yazık ki bazı dönemler iyice zorlayıcı duruma getiriyor. Doktor kontrolü ile ilaç vs.kullanıyorum. Halsizlik gb sorunları senede birkaç kez yoğun yaşıyorum. ama şimdi daha iyiyim. çok teşekkür ederim ilginize, güzel dileklerinize. sevgiler :)  03.01.2012 11:56
 

Ne güzel! Yüklerinden kurtulup hafiflemek. Hem de yılın ilk günlerinde. Bu, yılın daha da iyi geçeceğine delalet bence. Sevgilerimle Merve hanımcım.

NURTEN DEMİREL 
 02.01.2012 21:43
Cevap :
Nurten Hanım haklıymışız kehanetlerimizde:)) şaka bir yana sahiden güzel,hayırlı ve rahat bir sene olacak inşallah hepimiz için.inanmak başarmanın yarısıysa inanıyoruz:) yürekten sevgiler  03.01.2012 8:30
 

Sevgili Merve, yaşam yolundaki dikenleri görmüşsün ve nüanslarını fark etmişsin. Sen fark edince kendini, başkaları da fark edecekler seni...Öncelikle "SEN" değerlisin. Değerli olmak farkındalığı da özel ve güzeldir...Sevgilerle...

Yurdagül Alkan 
 02.01.2012 19:49
Cevap :
Yurdagül Hanım, insan bazen eli kolu bağlı izliyor kendisini. Yanlışınıda görse müdahele edemiyor. Basireti bağlandı dedikleri bu olsa gerek. Oluruna bırakıp mücadeleden tamamen yoksun olunuyor. Ama kendi değerimizin ne kadar farkındaysak attığımız adımlarda bizi o kadar doğruya götürüyor.Farkındalık güzel şey:) sevgiler,teşekkürler  02.01.2012 20:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1897
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster