Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '17

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
120
 

Farklı Hayat

Farklı Hayat
 

 Sorularıma cevap aramakla mı yoksa sorularımı silmekle mi eksiltmeliyim zamanı bilemiyorum. İkisi de benim için zor. Cevaplar değilse de sorunların nerden geldiğini aramak daha kolaydır belki. Mesela bir insanın değişen ruhunu çözümlemek nasıl bir değerlendirme gerektirir, bilmiyorum. İnsanın bir yanı severken bir yanı nasıl yabancılaşabilir, bu anlatılmalı. Hiçbirimiz kabul etmeyeceğiz değil mi? Kim anlatırsa anlatsın, ben böyle biri değilim diyerek yüreğimizi rahatlatacağız ama bu hiç de göründüğü gibi bir mesele değil. Derinden incelemek gerekir ya da denemek. Evet, sanıyorum istediğim tam olarak bu. Bir ruhu derinlemesine anlamayı denemek. Söylerken bile zor geliyor anlıyorum ama başka izahı olamayacaksa değer buna. O zaman birlikte bakalım, bir değil birden çok anlamlı gözle, aklı başında bedenle.

 Karşınızda var edildiği günden bugüne aydınlık olarak yaşayan bir beden duruyor. Baktığınızda bile aklınıza her şeyi yeni baştan yazdıracak güçte bir etkileyiciliği var. Saçlarına uzanıp dokunduğunuzda pamuklar kıskanıyor bu sadeliği, ellerinizin sıcaklığıyla yanaklarında bekliyorsanız zaman duruyor. Parmak uçlarınızla dudaklarına dokunduğunuzda güneşi anlayabiliyorsunuz. Dudağınızın izini bıraktığınız dudaklardan unutulmayacak şarkılar yükseliyor. Gözlerinizi kapatın, eminim bu hissin sizde bıraktığı iz sonsuz olacak. Karşınızdaki bedene yakın duruyorsunuz, bir adım sonrası sonsuzluk. Nefesinin nefesinizde can bulması gülümsetiyor sizi. Ömrünüzün son anına kadar hep bu mesafede, bu sıcaklıkta öylece durmak istiyorsunuz. Hayata vermeniz gereken ne kadar söz varsa işte bu anda kurban edebilirsiniz. Kelimeleriniz, cümleleriniz umrunuzda değil bildiğiniz tek gerçek: bunun adının sevmek oluşu. Evet, çok tanıdık bir his ama şimdiye kadar hayatınızda asılı duran içi boş sevmelerden değil bu. Biraz daha yoğun düşünün. Bir bedenin başka bir bedene ait olma hissi, bir ruhun eksik kalan her yönünü tamamlayan bir ruh dokunduğunuz. Ne kadar hassas olduğunu hissedebiliyorsunuz değil mi? Bu noktaya kadar her şey mükemmeliğin tanımı. Soru işaretleriyle tanışmanız bu andan sonra başlıyor. Bütün bu hissettiklerinizi sadece sizin gördüğünüzü düşünün. Aynadaki size alışık değilsiniz, biliyorum. İşte gördüğünüz bu siluetin bu duruma gelmesine sebep olan şeyi bulmanız sizce de zor değil mi? Bir önceki adımınız sevmenin kollarında bulduğunuz mutlulukken bir adım sonrası bilinmezlik. Düşündüren de bu zaten, güzel anılar biriktirmek için verilen zamanı çaresizce boşa harcamış olmanın yarattığı boşluk.

 Bu hikayede yalnızsınız, kabul etmek istemediğiniz ne kadar gerçek varsa bunu size söyleyen bir beden her zaman soğuktur, uzaktır.

 Belki de en güzeli soruları, cevapları, beklentileri olduğu yerde bırakıp sesini de alarak gitmektir. Bir yaraya  ilaç olmak yerine var olmamak iyileştirir belki o yarayı. Denemek, yeniden yenilenerek, yenilerek…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 114
Kayıt tarihi
: 04.06.17
 
 

Mavinin içinde mavi, çocuklarla çocuk, üzülene omuz, sevinene gülümseme, bir kalemin varolmasına ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster