Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Eylül '11

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
126
 

Fashion Night Out notları

Fashion Night Out notları
 

Vogue dergisinin dünya çapında aynı gün düzenlediği etkinliğin bu yıl ikincisi yapıldı. Geçen senekine göre daha organize bir etkinlikti ama etkinlğin ana amaçlarına bakarsak bir dizi gariplik gözlemledik. Dünya çapında alışverişi ve moda tüketimini artırmayı hedefleyen bir etkinlik olan FNO'da markalar çeşitli mağaza içi etkinlikler ve iyi promosyonlar verir. Istanbul ayağına baktığımızda ise ne doğru düzgün indirim veren vardı ne de ilginç bir etkinlik yapan. O zaman FNO nedneyapıldı?

Bence Vogue Türkiye bu etkinliği yeterinde sahiplenmedi ya da markalar yeterince destek vermedi. %20 %30 indirime kim bakar? Dolayısıyla sokaklar kuru kalabalıkla doldu. Örneğin ben Nişantaşı'ndaydım. Tam bir kuru kalabalık vardı. Sonrasında Vogue çıkıp satışlar üçe beşe katlandı deyip bizleri güldürse de herkes acı gerçeğin farkındaydı:)

FNO gecesi bir de protesto edecegim marka oldu. Louis Vuitton Nişantaşı mağazasına bir çanta almaya gittim. Yılda bir LV çanta alıyoruz bari FNO gecesi alayım dedim. Bir de kapıda ne göreyim! Bir hostes ismimi soruyor. Ayol ne ismi alışveriş yapacağım, çekil dedim. Maalesef alamayacakalrını çünkü bu gece sadece davetlileri aldıklarını ilettiler. Pardon??? Nasıl yani??? FNO gecesinin amacı herkesi alışverişe çağırmak iken bunlar içeri giremezsiniz diyor. Şaka mı bu? Louis Vuitton kimlerin eline emanet anlayabilmiş değilim, alışveriş etmeye gelen müşteriye "gelme" demek ne demek ya??? Ha davet verirsin içeriye davetlileri alırsın ok ama FNO gecesi bunu yapamazsın, yılın 365 günü var, istediğin zaman yap. Kimisi çok kalabalık olduğu için mağazayı yönetemezler, o yüzden sadece davetlileri alıyorlar demez mi. Pardon da madem LV gibi bir markasın, o zaman çatır çatır mağazayı kaparsın, nedenini de basın açıklaması yaparak durumu kontrol edersin.

Seneye FNO'ya çok yüz verileceğini zannetmiyorum ucuna yaratıcı bir kulp takılmadıkça...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 102
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 1582
Kayıt tarihi
: 26.08.08
 
 

1980 İzmir doğumluyum. Kendimi bildim bileli gözlem ve yorum yapmayı çok seviyorum. Genelde hayatı h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster