Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '14

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
348
 

Fashion Week Çiğdem Akın defilesi - Moda haftası 2014 MBFWI

Fashion Week Çiğdem Akın defilesi - Moda haftası 2014 MBFWI
 

Uzun yıllar Vakko bünyesindeki pek çok markanın kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaparak, 2004 yılında kendi adını taşıyan markasıyla tasarım yolculuğunu sürdüren Çiğdem Akın, modayı yakından takip edenlerinizin bileceği gibi, daha önceki İstanbul Fashion Week’lerde bu güne kadar, "Sihirli Dokunuşlar","Equine", "Ada" ve "Inferno" (Cehennem) isimlerinde dört defile gerçekleştirmişti.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un 4. gününde, özel davetlisi olduğum bu seneki defilesinde ise, "Purgatorio" (Araf) isimli koleksiyonuyla, tasarımcının "Cennete doğru yaptığı yolculuğunda, Araf’ta verdiği molayı" izlemek üzere Antrepo No 3'teki Runway'deki yerimi aldım.Koleksiyonu yaratma aşamasında ortaya koyduğu sıra dışı kuplarıyla tanınan tasarımcı, hem bu yönüyle, hem de kullandığı renklerle, "zamansız bir trend"e de, bir nevi öncülük ediyor gibi.
2014-2015 Sonbahar/Kış için hazırladığı bu koleksiyonunda kendine güvenen ve kişiliğini tarzına yansıtmaktan çekinmeyen güçlü kadını tanımlayan Çiğdem Akın'ın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardan oluşuyor.
Geçtiğimiz sezon Dante’nin İlahi Komedyası’ndan esinlenerek "Sen kendi yolundan git. Bırak diğerleri konuşsunlar..." mottosuyla oluşturduğu konseptinin ilki olan "İnferno" (Cehennem) ile büyük ilgi toplayan Çiğdem Akın, önümüzdeki sezona yön verecek kumaş kullanımları ve detaylarda dikkat çeken el işlemeleriyle tasarladığı Araf koleksiyonu ile tüm moda meraklılarının karşısındaydı.Alıştığımızın tam tersine, "her yaşa ve her bedene uygun bir stil" sunduğunu ispatlarcasına, tasarımcının bu defile için podyumda bir araya getirdiği isimler de bir hayli dikkat çekiciydi.3 farklı jenerasyondan mankenlerin podyuma çıktığı ve koreografisini Ferhan Aral'ın gerçekleştirdiği defilede kimler kimler yoktu ki?

15 yaşında bağlı olduğum ilk modellik ajansının kurucusu Başak Gürsoy'u tekrar podyumda görmek, benim için ekstra heyecan vericiydi.

 

Podyum dünyasının gerçek üstatları yanında, yıllaaar yıllar önce Best Model'e beraber katıldığımız Sema Şimşek ve o dönemler en beğendiğim modellerden olan Deniz Pulaş, Ceylan Saner gibi isimlere ilaveten, yeni nesilden modeller de bu yeni koleksiyonunun sunumunda yer aldılar.

 

 

 

İpek, dantel, triko kumaşlar ile deri ve kürkün kullanıldığı asimetrik kalıplar, deforme formlarda hazırlanmış tasarımların, Siyah, Lacivert, Saks Mavisi renklerinin hakimiyetindeki koleksiyonda, koton beyaz gömlekler ve defileye özel tasarlanan başlıklar da oldukça ilginçti.Koleksiyonun öne çıkan diğer parçaları ise şöyle; 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5924
Kayıt tarihi
: 03.04.13
 
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza heme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster